تزیین آشپزخانه با 10 راهکار ساده بدون نیاز به دکوراتور

تزیین آشپزخانه با 10 راهکار ساده بدون نیاز به دکوراتور

وقتی که سخن از تزیین آشپزخانه به میان می آید، بدان معنا نیست که شما باید تمامی وسایل خود را دور بریزید. از آن جا که طراحی یک فضای بصری می تواند یک فضای کوچک را به یک فضای بزرگ تبدیل کند، شما می تواند با استفاده از یک طراحی درست و مناسب بهترین استفاده را از فضای آشپزخانه ی خود بکنید.
حال اگر استخدام یک طراح داخلی مخصوص بازسازی و تزیین آشپزخانه برایتان مقدور نیست و یا زمان و بوجه کافی برای یک بازسازی عمده ندارید، نیازی به نگران شدن نیست. خوشبختانه راه های بسیاری برای بازسازی دکوراسیون و ارتقاء ظاهر آشپزخانه وجود دارد که هم ساده هم ارزان و کم هزینه هستند و غالباً طراحان دکوراسیون داخلی با استفاده از همین روش ها در پی، دیزاین منزل به زیبا ترین شکل و کم ترین هزینه های وارده بر خانواده ها می باشند.
در اینجا سایت شیک و تک با افتخار می¬خواهد، شما را با تعدادی از ایده های خلاقانه و کم هزینه ای که، طراحان داخلی  برای دیزاین خانه و آشپزخانه، از آن ها استفاده می کنند، آشنا کند.

ایده های تزیین آشپزخانه

این نکته را از یاد نبرید

مهم ترین نکته در طراحی دکوراسیون داخلی منزل یا آشپزخانه آن است که بتوانید با هر سلیقه ای در مورد رنگ و ترکیب آن، هارمونی ایجاد کنید. در طراحی دکوراسیون یک منطقه یا فضا، ابتدا باید ترکیب رنگ ها در نظر گرفته شود و بین اینکه شما به چه رنگی علاقه دارید و چه رنگی فضای شما را زیباتر می کند تفکیک قائل شوید. از یاد نبرید ترکیب هوشمندانه رنگ ها معجزه می کند.
 برای لمس یک طراحی جسورانه و غیر منتظره، از یک رنگ پر جنب و جوش و زیبا استفاده کنید، انتخاب یک رنگ مناسب برای دیزاین دیوار آشپزخانه باعث افزایش عمق و سبک و حتی برجسته شدن عناصر معماری این منطقه می شود. بهتر است بعد از انتخاب آگاهانه¬ی این مورد، از ترفند های  زیر استفاده کنید.

به نور آشپزخانه توجه داشته باشید

در طول، تمامی فرایند دیزاین آشپزخانه به یاد داشته باشید که وضعیت روشنایی آشپزخانه خود را در اولویت نگه دارید. برای این کار می¬توانید از لوسترهای زیبای مخصوص آشپزخانه نیز استفاده کنید، استفاده از لوستر مناسب در آشپزخانه علاوه بر افزایش نوردهی باعث افزایش  زیبایی آشپزخانه نیز می شود.

تغییر چیدمان لوازم

شاید مهم ترین گزینه برای تغییر دکوراسیون و تزیین آشپزخانه  تغییر چیدمان وسایل باشد. کدبانوهایی عزیزی که از این روش استفاده کرده¬اند از تاثیر آن به خوبی باخبرند. برای این کار می¬توانید لوازم و وسایل موجود در یک کابینت را به کلی با کابیت دیگری تعویض کنید و در این میان وسایلی را که در طول سال گذشته استفاده نکرده اید به انباری انتقال دهید و جای آن ها را با لوازم شیک و کاربردی تر پر کنید.

تزیین وسایل آشپزخانه با وسایل ساده

استفاده از دکوری های مناسب

در تزیین آشپزخانه شاید استفاده از یک دکوری روی کانتر آشپزخانه برای فضای عملکردی آن، کمی دور از ذهن به نظر برسد، اما با انتخاب و خرید یک دکوری کاربردی تر به سادگی می توانید علاوه بر ایجاد تغییر دکوراسیون  فضای آشپزخانه، از آن استفاده کاربردی نیز بنمایید.
مثلاً می¬توانید از مجسمه های آشپزخانه به این منظور استفاده کنید. مجسمه جاخلالی یا مجسمه های جادستمالی و غیره نمونه هایی هستند که علاوه بر کارکردی بودن به فانتزی تر شدن فضای آشپزخانه نیز کمک می¬کنند.
انتخاب نقطه ی کانونی برای آشپزخانه
همانطور که تزئینات اتاق نشیمن را در اطراف مبلمان و تزئینات اتاق خواب را در اطراف تخت خواب انجام می دهید، تزئینات آشپزخانه ی خود را در اطراف منطقه ی پخت و پز برنامه ریزی کنید. معمولاً اجاق گاز وسیله ای است که باید کانون توجه در آشپزخانه قرار بگیرد.

از سرویس های آشپزخانه به خوبی استفاده کنید. سعی کنید سرویس های پارچه ای که کنار اجاق گاز استفاده می کنید طرح و رنگ متناسب با فضای آشپزخانه داشته باشد و به آشپزخانه شما حس بهتری ببخشد.

تزیین وسایل آشپزخانه با وسایل ساده

با کمی ابتکار و خلاقیت می توانید وسایلی که در آشپزخانه دارید را به بهترین شکل ممکن تزیین نمایید و از آن ها برای زیبا تر شدن آشپزخانه کمک بگیرید. اقداماتی که در این جهت می توانید انجام دهید شامل: استفاده از شیشه های هماهنگ و یک رنگ و تزیین آنها، استفاده از بطری های زیبا و تزیین آن ها، تزیین وسایل کاربردی آشپزخانه و وسایل ساده و همچنین استفاده از انواع وسایل تزئینی مخصوص آشپزخانه که هر کدام از این موارد می تواند تاثیر بسزایی در دیزاین آشپزخانه و زیبایی آن داشته باشند. می توانید شیشه های مربا یا ترشی را با تور و روبان و پارچه های زیبا تزیین کنید.

تعویض پرده

یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین تغییرات در دکوراسیون آشپزخانه  تعویض پرده است که تاثیر بالایی در بهبود حال و هوای شما می گذارد. بهتر است برای آشپزخانه ی خود از پرده های گلدار مطابق با سلیقه ی خود استفاده کنید.

تغییر دیوار پشت ظرفشویی

از آنجا که ما ابتدا تمایل داریم همه چیز را در سطح چشم ببینیم، برخی از تغییرات قابل توجهی که می توان در یک آشپزخانه انجام داد شامل دیوارها است. اما متاسفانه اکثر تزئینات آشپزخانه بر روی لوازم خانگی، آشپزخانه و وسایل آشپزی انجام می شود، در حالی که دیوارها نادیده گرفته می شوند.معمولاً دیوار پشت سینک ظرفشویی یکی از مهم ترین قسمت های آشپزخانه و دیوارهای تحت دید است و تاثیر بسزایی در زیبایی و تزیین آشپزخانه دارد. شما می توانید برای زیبا و مرتب بودن این قسمت یا تمامی دیوارهای بین کابینت ها از انواع دیوارپوش¬های چند لایه یا انواع کاشی های چسبی یا رنگ های مخصوص برای آشپزخانه استفاده کنید. رومیزی ناهار خوری اشپزخانه

از قفسه های شناور استفاده کنید

همه چیز در یک آشپزخانه کوچک باید دو وظیفه داشته باشد، بنابراین کابینت و قفسه ها فقط برای نگهداری ظروف نیست. با یک ظاهر مناسب، قفسه های شناور و یا کابین های شیشه ای به راحتی به گنجینه های شیک برای گنجینه ها یا مجموعه ای از کتاب آشپزی تبدیل می شوند. اگر فضای ذخیره سازی شما محدود است می توانید دکور دیوار آشپزخانه ی خود را با قرار دادن یک یا دو قفسه ی شناور باز کنید.

 تعویض رومیزی

یکی از موارد مهمی که فضای زیاد و جلوه¬ی خاصی را  در آشپزخانه به خود اختصاص داده میز ناهارخوری است. حال اگر میز آشپزخانه ی شما دارای رومیزی است، می توانید با تغییر این رو میزی حال و هوای تازه ای در آشپزخانه ی خود به وجود بیاورید. برای نما و زیبایی بیشتر می تواند این رومیزی را با پرده و سرویس آشپزخانه ست کنید و از یک طرح و رنگ برای تمامی آن ها استفاده کنید.

Posted on 2018-06-03 by چیدمان و دکوراسیون 0 95

مطالب مرتبط

تزیین آشپزخانه عروس با تکنیک های مدرن و جالب

چنانچه می خواهید مراسم عروسی شما، به یاد ماندنی و خاطره انگیز باشد، نباید تزیین آشپزخانه عروس را دست کم بگیرید، زیرا...

با کاربردهای متفاوت تری از صندلی اپن در خانه آشنا شوید!

آیا شما هم جزء آن دسته از افراد هستید که کاربرد صندلی اپن را فقط برای فضای آشپزخانه مناسب می دانند و فکر استفاده از...

تزیین میز تولد

تزیین میز تولد به خاص ترین و زیبا ترین شکل ممکن، یکی از دغدغه های والدین یا اشخاصی است که می خواهند یک جشن تولد به...

راهنمای خرید ظروف غذاخوری

ظروفی که در آن غذا می خورید به اندازه خودِ وعده غذایی مهم است. اینکه ظروف شما چه ظاهری داشته باشد، از چه چیزی ساخته...

چطور برای اتاق خواب جدیدمان سرویس خواب انتخاب کنیم؟

انتخاب سرویس خواب و وسایل جدید برای اتاق هم هیجان انگیز و هم ترسناک است. هیجان انگیز بدین خاطر که نمی دانیم اسباب...

کاربرد...

کاربرد آینه در دکوراسیون داخلی به سال ها قبل که انسان ها از فلزات براق و صیقلی برای دیدن خود استفاده می کردند برمی...

تزیین سفره شب یلدا - ایده های ناب برای تزیین سفره یلدا

تزیین سفره ی شب یلدا یکی از بزرگ ترین دغدغه های میزبانان خوش ذوق و با سلیقه شب یلدا است. البته امروز می¬خواهیم از...

سرویس آشپزخانه های پارچه ای که شما را به وجد می آورند!

سرویس آشپزخانه شما می تواند به عنوان یکی از ارکان دکور آشپزخانه شما به حساب بیاید. از آنجا که سرویس های آشپزخانه به...

دیدگاه خود را درج نمائیدبه دیدگاه پاسخ دهید

منو