آینه و کنسول بخریم یا ویترین؟خرید کدام یک بیشتر توصیه می شود؟

آینه و کنسول بخریم یا ویترین؟خرید کدام یک بیشتر توصیه می شود؟

آینه و کنسول یا ویترین؟!!

کدام یک می تواند نیاز خانه شما را تامین، دکوراسیون داخلی منزل شما را زیباتر کند و از هر جهت برای خانه ی شما مناسب تر باشد؟

با توجه به متراژ پایین در آپارتمان های امروزی و پیشرفت انسان ها برای ایجاد دکورهای مدرن و مینیمالیستی که تمرکز بسیاری بر سادگی و خلوتی دارند، خرید لوازم اضافی به شدت کاهش یافته و یک دکوراتور ماهر به فکر انتخاب بهترین و کاربردی ترین وسیله از بین چند وسیله ی مشابه می باشد.

چنانچه شما به هر دلیلی قصد خرید آینه و کنسول و ویترین را دارید و بین انتخاب این دو سرگردانید، بهتر است این مقاله را تا انتها بخوانید.

 در این پست در مورد تفاوت، شباهت و کاربرد های ویترین و آینه و کنسول و تناسب آن ها با سبک های مختلف چیدمان ( کلاسیک و مدرن )، نوع تزیین  و ... بحث خواهیم کرد و در انتها شما به راحتی می توانید در مورد خرید ویترین یا آینه و کنسول و یا هر دوی آن ها با توجه به فضا و دکور منزلتان تصمیم بگیرید.

تفاوت بین ویترین و آینه و کنسول در چیست؟

هر دوی این وسایل جزء المان های مخصوص دکوراسیون حال و پذیرایی بوده و برای جای دهی و نمایش ظروف و اشیاء خاص به کار می روند، اما فرق اساسی بین آن ها در نحوه ی نمایش وسایل داخلشان می باشد.

در واقع ویترین بیشتر به عنوان یک فضا و مکان برای نمایش ظروف می باشد، حال آنکه کنسول به علت داشتن کمد و طبقات غیر شفاف نمی تواند مانند ویترین ظروف را به نمایش بگذارد و معمولاً بیشتر به عنوان مکانی برای نگهداری تعداد بیشتری از ظروف استفاده می شود.

خرید ویترینویترین یا آینه و کنسول ؟

امروزه ویترین ها کوتاه تر و باریک تر از بوفه های مادرانمان ساخته می شوند و این قابلیت را برای ما فراهم می کنند تا در آپارتمان های کوچک خود به راحتی از آن ها استفاده کنیم و ظروف گران قیمت و یا تزیینی خود را به نمایش بگذاریم. اما از طرفی هم این کوچکی و کوتاهی آن ها امکان جای دهی ظروف بیشتر را از ما سلب نموده است. بنابراین ویترین تنها به عنوان ویترین استفاده می شود.

از طرفی میز کنسول ها جزء وسایلی هستند که دائماً مورد استفاده قرار می گیرند و می توان برای جای دهی ظروف بیشتر از آن ها استفاده کرد، اما قابلیت نمایش خارق العاده ای از ظروف زیبا و لوکس شما را ندارند.

در این مرحله است که باید شما تصمیم بگیرید، نمایش برخی از ظروف برایتان مهم تر است یا جای گیری وسایل بیشتر با نمای کمتر! 

آیا خرید آینه و کنسول همراه با ویترین توصیه می شود؟

برای پاسخ به این سوال باید بازگردید و چهارچوب های تعیین شده ی خودتان را برای طراحی دکوراسیون منزلتان بازنگری کنید. اگر صرفاً به دنبال ایجاد یک فضای مینیمالیستی هستید، قطعاً جواب خیر است.

اما در صورتی که تنها به دنبال ایجاد یک فضای مدرن هستید و متراژ منزل شما بالاست می توانید هر دوی این وسایل را خریداری کنید و در جایگاه های  مناسب خود قرار دهید. اما به شرط اینکه  اصل سادگی و توجه به رنگ مناسب در آن ها رعایت شده باشد، تا با شلوغی و در هم ریختگی فضا و از بین رفتن روح مدرن روبرو نشوید.

با توجه به اینکه اصول سبک کلاسیک از پر کردن هر گونه فضای خالی در دکوراسیون تبعیت می کند، خرید میز کنسول همراه با یک ویترین در این سبک بلامانع و زیباست و حتی به لوکس بودن منزل شما کمک شایانی می کند.

اصول مهم برای انتخاب آینه و کنسول یا ویترین کدامند؟

قبل از هر چیزی باید سبک دکور خود را انتخاب کنید، هر نوع سبکی اثاثیه مخصوص به خود و چیدمان منطبق بر آن را می طلبد احتمالاً تا الان متوجه شده باشید که سبک مدرن بر روی استفاده از رنگ های سفید، طوسی و خاکستری و سبک کلاسیک در مجموع به استفاده از رنگ های گرم مانند قهوه ای، طلایی و ... اصرار دارند.. برای انتخاب سبک می توانید مقالات ما را تحت عنوان سبک مدرن و سبک کلاسیک مطالعه کنید.

انتخاب آینه و کنسول برای دکوراسیون با سبک کلاسیک

در صورتی که دکوراسیون منزل شما از سبک لوکس و کلاسیک پیروی می کند، بهتر است میز کنسول چوبی با تناژ رنگی فندقی، گردویی و یا ماهاگونی انتخاب کنید. دستگیره های برنزی، مهره های تزئینی، میزان انحنا و حجم منبت کاری های روی میز کنسول از المان هایی هستند که در مورد میزان لوکس بودن میز کنسول اطلاعات می دهند. هر چه میزان این موارد بیشتر باشد، میز شما لوکس تر است. علاوه بر این میز کنسول های خمره ای نمونه ی بارزی از میز کنسول های منطبق بر سبک کلاسیک هستند.

انتخاب آینه و کنسول برای دکوراسیون با سبک مدرن

تبعیت به استفاده از رنگ سفید در سبک مدرن بسیار مشخص و بارز است. یک میز کنسول شکیل با رنگ سفید در چیدمان خانه بسیار چشم نواز خواهد بود، علاوه بر آن قرار دادن هر اکسسوری رنگی بر روی این میز جلوه ی دو چندانی از خود به نمایش خواهد گذاشت.

نکته بارز بعدی در انتخاب میز کنسول مدرن، توجه به قطر آن است، هر چه میز کنسول باریک تر باشد، جلوه ی بهتری از سبک مدرن را نمایش خواهد داد.

میز کنسول چوبی

انتخاب ویترین برای دکوراسیون با سبک مدرن

برای اینکه ویترین شما با سبک مدرن همسو شود باید ساده و از تزئینات زیاد طراحی به دور باشد. خط و خطوط ساده و منظم از ویژگی های بارز ویترین های مناسب برای سبک های مدرن می باشد. این نکته را مد نظر داشته باشید که بوفه و ویترین های مدرن تنها بر روی نمایش ظروف متمرکز می شوند نه نمایش خودشان!

انتخاب ویترین برای دکوراسیون کلاسیک

ویترین های متناسب برای سبک های لوکس غالباً از چوب ساخته شده و کنده کاری، انحنا، اشکال خاص و خطوط منحنی زیادی دارند، این ویترین ها حالت رسمی در حال و پذیرایی شما ایجاد می کنند و معمولاً برای دقایقی چشم ها را به خود خیره نگه می دارند.

چگونه می توانیم میز کنسول یا ویترین خود را تزئین کنیم تا جلوه ی بیشتری داشته باشند؟

گاهی اوقات آینه و کنسول یا ویترین به خودی خود آنقدر زیبا هستند که چشم ها را بر روی خود خیره نگه می دارند. غالباً ظروف، در چنین میز یا ویترینی کمتر به چشم می آید، برای رفع این مورد بهتر است از وسایل کم اما خاص برای تزئین استفاده کنیم.

قرار دادن یک آباژور شکیل بر روی میز کنسول، زیبایی آن را در شب چندین برابر می کند، علاوه بر آن شمع های زیبا در جاشمعی کشیده و متناسب با سبک میز شما، ترکیب قابل ارائه ای را به وجود خواهد آورد.

درست است که نمایش ظروف در میز کنسول کمتر از ویترین می باشد، اما باز هم رعایت اصول چیدمان مرتب و زیبا در میز کنسول های شیشه ای بسیار ضروری است.

خرید آینه و کنسول

جدای از تمامی تزئینات روی میز، یادتان باشد نیازی نیست همیشه میز کنسول را همراه با آینه تهیه کنید، می توانید ساختارشکنی کرده و بالای میز کنسول تان یک تابلو یا اثر هنری نصب کنید.

اگر نمایش مجسمه و ظروف تزئینی برای شما دراولویت است، هنگام خرید ویترین ها از رنگ های متفاوت استفاده کنید، تا مجسمه ها به چشم بیایند.

اگر ویترین شما دارای انحنا، طرح و نقش و خطوط بسیاری است، بهتر است هر طبقه را با یک و یا حداکثر دو شیء زیبا تزیین کرده و از شلوغ کردن بیشتر طبقات خود داری کنید.

خاص و منحصر به فرد بودن اشیاء داخل ویترین، در زیبایی آن نقش بسیار موثری ایفا می کنند.

سعی کنید بین اجسامی که داخل یک ویترین گذاشته می شود هماهنگی و انسجام لازم از لحاظ رنگ، جنس، مدل و ...  رعایت شده باشد.

بهتر ین مکان ها برای قرار گیری آینه و کنسول کجاست؟

در این قسمت به مکان های مختلف و مناسبی برای قرار گیری آینه و کنسول اشاره می کنیم، اما این مکان ها یک طرف قضیه و نوع و شکل آینه و کنسول شما طرف دیگر قضیه هستند. این بدان معناست که شکل کنسول در جای قرار گیری آن بسیار موثر است و این شما هستید که باید با توجه به این موارد بهترین گزینه را انتخاب می کنید.

ورودی خانه یکی از مناسب ترین مکان ها برای قرار گیری آیینه و کنسول است، وجود یک آینه ی بزرگ و یک کنسول زیبا که با وسایل مناسبی تزئین شده باشد، می تواند در بدو ورود مهمانان پیام های زیادی را در مورد سلیغه ی شما بازگو کند.

قرار گرفتن یک آینه و کنسول با طراحی خلاقانه در انتهای یک راهرو، ایده ی بسیار خاصی است. همچنین انعکاس نور در آینه جلوه ی بزرگ تر و بازتر از فضای راهرو خلق می کند. برای ایجاد هماهنگی بیشتر بین فضا راهرو و میز کنسول می توانید از یک قالیچه با رنگ های متناسب با رنگ میز کنسول، بر روی زمین استفاده کنید.

تزیین حال یا پذیرایی با آیینه و کنسول مناسب خود، از اقلام مرسوم در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. برای این کار شما می توانید قسمتی از دیوار پذیرایی که روی آن هیچ گونه پنجره یا دری وجود ندارد را برای این کار انتخاب کنید.

کنسول ها حتماً نباید زیر آینه ها استفاده شوند، خود کنسول هم به تنهایی می تواند دکور منزل شما را دست خوش تغییرات زیبا نمایند و جلوه ی زیبایی را به حال یا اتاق شما بدهند.

Posted on 2018-06-03 by راهنمای خرید 0 125

مطالب مرتبط

8 نکته برای خرید آنلاین حوله مرغوب و باکیفیت:

امروزه خرید اینترنتی بسیار موردتوجه است. تنوع اجناس و آسانی انتخاب در فضای اینترنت مردم را روزبه‌روز بیش‌تر به سمت...

راهنمای...

گاهی وقت ها حین خرید حوله پالتویی برخی از افراد یک فروشگاه خاص را انتخاب و تنها به رنگ، جنس و طرح حوله های مختلف...

مزایای خرید تخت جک دار

این روزها انواع مختلفی از تخت ها مانند، تخت جک دار ، تخت پایه دار (یا کف تخت که به چهار پایه ای اطلاق می شود که تشک...

دیدگاه خود را درج نمائیدبه دیدگاه پاسخ دهید

منو