چگونه بالش پر قو اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

چگونه بالش پر قو اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

تشخیص بالش پر قو از بالش پر پرندگانی مانند غاز و مرغابی و ... یکی از اصول اولیه خرید بالش پر قو می باشد که اغلب خریداران از چگونگی تشخیص این اصالت به خوبی آگاه نیستند. قشر خاصی از فروشندگان هم به نوعی از بالش های خود تعریف کرده و در نهایت جواب قطعی ، شفاف و مطمعنی را به شما نمی دهند.

خوشبختانه در این مقاله می خواهیم در مورد نحوه ی تشخیص بالش پر قو بحث کنیم و خریدی مطمئن را برای آن دسته از عزیزانی که به دنبال بالشی بسیار مناسب برای خواب راحت و آسوده هستند را فراهم کنیم.

خرید بالش پر

چرا بالش پر توصیه می شود؟

یکی از عوامل بسیار مهمی که در سلامت گردن و ستون فقرات تأثیر می گذارد استفاده از بالش مناسب می باشد. همه ی ما حداقل یک سوم از عمر خود را در خواب به سر می بریم، بنابراین توجه به لوازم و مایحتاج مورد نیاز برای  این زمان طولانی و معمولاً مستمر بسیار حایز اهمیت است.

اگر مقاله ی ما را تحت عنوان بهترین بالش برای آرترز گردن را مطالعه کرده باشید متوجه می شوید که بهترین بالش، بالشی است که حین خوابیدن و یا دراز کشیدن تمامی انحناهای سر و گردن را پر کرده تا فشاری بر گردن  و مهره های ستون فقرات وارد نشود. بالش های پر به خاطر دارا بودن این قابلیت به بهترین بالش ها معروف هستند.

از طرفی بالش های پر فرم پذیر بوده و بعد از استفاده به حالت اولیه ی خود بر می گردند همچنین برخلاف بالش های پشمی، پنبه ای یا الیافی و ... به مرور زمان دچار افت و در هم رفتگی بار نمی شوند.

خبر خوب دیگر در مورد بالش های پر بهبود و یا رفع کامل خرو پف حین خوابیدن می باشد.

چرا بالش های پر قو خواب راحتری را نسبت به بقیه بالش های پر فراهم می کنند؟

اغلب مردم در میان صحبت های محاوره ای خود خواب راحت را به بالش پر قو ارتباط می دهند. زیرا ساختار طبیعی پر قو این قابلیت را دارد که از بدن شما در مقابل تغییر  درجه حرارت ناگهانی محافظت کرده و از تعرق بدن هنگام خواب جلوگیری می کند، علاوه بر این برای خواب راحت تر یک اتمسفر مناسب اطراف بدن شما ایجاد می کند.  کنار تمامی این مزایا باید گفت پر قو ضد حساسیت بوده و به هیچ عنوان بو نمی گیرد، نرم ترین و مرغوب ترین نوع پر است و به همین خاطر کمی گران تر از انواع دیگر پرها به فروش می رسد.

نحوی تشخیص بالش پر قو

متأسفانه  احتمال تولید  بالش های پر معمولی به عنوان بالش های پر قو از طرف برخی از سودجویان در این حرفه میسر می باشد. گاهی نیز پر به همراه الیاف مصنوعی مخلوط می شود که این امر باعث خرده شدن پر به مرور زمان و ایجاد گرد وغبار و در نتیجه ایجاد آلرژی می شود.

برای جلوگیری از پیشرفت کار این گونه افراد بهتر است بالش پر قوی خود را از فروشگاه های معتبر  تهیه کنید. این فروشگاه ها به دلیل از دست ندادن اعتبار خود که به سختی آن را کسب کرده اند هرگز اقدام به فروش اجناس تقلبی نخواهند کرد.

 راه بعدی برای تشخیص بالش پر قو توجه به قیمت آن است. برخی از بالش ها به وسیله ی مخلوطی از پر طبیعی قو و پر مصنوعی که همان پر توپ بدمینتون است پر می شود، معمولاً این بالش ها نسبت به بالش های پر طبیعی قیمت کمتری دارند.

از آنجا که پر قو سبک ترین ماده برای پر کردن بالش و لحافت در جهان است  یکی از راه های تشخیص اصالت بالش پر قو از بالش های پر معمولی همین سبکی آن است.

بالش های پر طبیعی  معمولاً از پر پرندگانی مانند مرغابی، غاز و قو پر می شوند. پر مرغابی بیشتر از پر غاز بوی پر را در خود نگه می دارد. در حالی که پر قو هیچ گونه بوی پری را در خود نگه نمی دارد. بنابراین یکی دیگر از راه های تشخیص بالش پر قو استفاده از حس بویایی حین خرید است.

بسیاری از مواقع تولید کنندگان معتبر بالش های پر خود را با برچسب های مختلف از هم جدا کرده و روی بسته بندی  بالش نوع پر استفاده شده را قید می کنند.

مورد بعدی در مورد بالش های پر قو که  حتماً باید به آن اشار کرد، درصد استفاده از پر گردن این حیوان در این بالش ها می باشد. هر چه میزان استفاده از پر گردن در بالش شما بیشتر باشد، بالش نرم تر و به مراتب گران تر می شود. البته این درصد در برچسب هر بالش قو ذکر می شود.

چنانچه تا به حال از بالش پر استفاده نکرده اید پیشنهاد می کنم  به راهنمایی های زیر در خصوص میزان نرمی بالش های پر توجه کنید:

بالش پر نرم: این بالش ها گزینه ی مناسبی هستند برای افرادی که عادت دارند روی شکم بخوابند.

بالش پر متوسط: این بالش ها برای افرادی مناسب هستند که عادت دارند به پشت بخوابند و یا اینکه ریز اندام هستند و شانه های کوچکی دارند.

بالش پر سفت: بهترین نوع بالش برای افرادی که عادت به خوابیدن به پهلو دارند.

بالش پر با سایز استاندارد: این بالش ها بهترین نوع بالش برای فراهم کردن خوابی راحت هستند.

Posted on 2018-06-03 by راهنمای خرید 0 50

مطالب مرتبط

ایده های زیبا برای تزیین اتاق خواب عروس

تزیین اتاق خواب عروس به عنوان یک حریم خصوصی برای زوجین یکی از اهداف اصلی در چیدمان جهیزیه عروس و داماد محسوب می شود،...

راهکارهایی برای خرید اینترنتی روتختی، بدون مشاهده محصول!

آیا در مورد خرید اینترنتی رو تختی اطلاعاتی دارید ؟ آیا تا به حال خرید اینترنتی داشته اید ؟ چگونه می توانید بدون دست...

چطور برای اتاق خواب جدیدمان سرویس خواب انتخاب کنیم؟

انتخاب سرویس خواب و وسایل جدید برای اتاق هم هیجان انگیز و هم ترسناک است. هیجان انگیز بدین خاطر که نمی دانیم اسباب...

خرید روتختی و 10 اشتباه رایج آن

خرید روتختی نیز فوت و فن های خاص خود را می طلبد . شاید برای خرید روتختی موردنظرتان و پیدا کردن مدل روتختی شیکی که می...

بهتر ین سایز تختخواب برای هر فرد کدام است؟

آیا شما هم به درستی نمی دانید بهترین سایز تختخواب کدام است؟ اصولاً افراد در هنگام خرید تختخواب سردرگم می شودند که...

سرویس خواب چه رنگی بخرم؟

انتخاب رنگ سرویس خواب شاید از پیچیده ترین مسائلی باشد که ذهن خریداران کالای خواب را به خود درگیر می کند. با توجه به...

چگونه بهترین آباژور رومیزی را برای اتاق خواب خود انتخاب کنید؟

آباژورهای کنار تختخواب می توانند حال و هوای کل اتاق خواب را تغییر دهند. به همین خاطر انتخاب یک آباژور رومیزی مناسب...

5 سبک آباژور رومیزی که باید بشناسید

بیشتر افراد بر این باورند که نورپردازی در منزل می تواند باعث بهبود شرایط آن شود یا اگر به درستی انجام نگیرد باعث...

دیدگاه خود را درج نمائیدبه دیدگاه پاسخ دهید

منو