ایده هایی برای تزیین یک میز پذیرایی جذاب

ایده هایی برای تزیین یک میز پذیرایی جذاب

تزیین[button ]میز پذیرایی[/button]  قطعاً یک موضوع بسیار حساس و مهم است و گاهی اوقات به کاری سخت و طاقت فرسا تبدیل می شود. زیرا همان طور که واقفید دکور کردن مبلمان و دیگر وسایل خانه حول میز پذیرایی انجام می شود بنابراین میز پذیرایی شما، همیشه در مرکز دکوراسیون و در دید عموم قرار می گیرد و تزئین درست و زیبای آن مانند یک روح برای این بدنه عمل می کند.

این مطلب به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین ایده ها را برای تزیین میز پذیرایی خود به دست آورده و آن ها را با خلاقیت خود تلفیق کرده و به نمایش بگذارید.

تزیین میز پذیرایی ساده و شیک

نکاتی ویژه در تزیین میز پذیرایی

کوچک ترین تغییری در در دکوراسیون خانه از شخصیت شما سخن می گوید. در تزیین میز پذیرایی این مسئله را مد نظر داشته باشید و از اشیاءای استفاده کنید که بیش از همه حرفی برای گفتن و بروز شخصیت شما به عالی ترین شکل ممکن  داشته باشند.

اولین نکته برای تزیین میز پذیرایی توجه به این نکته است که، میز را از آیتم های اضافی که به آن ها نیازی ندارید، خالی کنید و سپس با عناصر ساده اما تأثیرگذار تزئین کنید.

قرار دادن لوازم و اسباب زیاد حتی بزرگ ترین فضا ها را هم بهم ریخته و نامرتب نشان می دهد، بنابراین بهتر است میز جلو مبلی را طوری تزیین کنید که مقداری از آن کاملاً تمیز و بدون هیچ گونه وسیله ای باشد.

حین انتخاب وسایل تزئینی برای دکور کردن میز پذیرایی به دکوراسیون اتاق و مبلمان آن توجه کنید، زیرا برای ایجاد یک فضای لوکس یا مدرن ایجاد هارمونی بین این موارد نقش به سزایی دارد.

لزومی ندارد همیشه اشیاء تزئینی در مرکز میز و به یک شکل قرار بگیرند، بهتر است گاهی آن ها را در مرکز، گاهی در کنار، گاهی در گوشه ی سمت راست و ... قرار دهید تا از تکرار و یکنواختی تزئینات میز خود جلوگیری کرده باشید.

 در حالت ایده آل سبک تزیین میز باید با سلیقه ی افرادی که مکررا در حال مشاهده ی این فضا و رفت و آمد در این منطقه هستند جور باشد.

تزیین میز جلو مبلی عروس

ایده هایی ناب برای تزیین میز پذیرایی

ایده ی قرار دادن یک گلدان با گل های زیبا بر روی میز.این  ایده که از سال های دوری در حال اجرا است، اما آن چیزی که می تواند این ایده را نو و جذاب کند، انتخاب یک گلدان متفاوت و گل های متناسب با آن است. میزان تاثیر گذاری این روش با توجه به گلدان و گلی که برای آن بر می گزینید متغییر است. هر چه گل و گلدانی که انتخاب می کنید منحصر به فرد، جالب، خاص تر باشد، دکوراسیون متفاوت و شیک تری را خواهید داشت.

ایده استفاده از گلدان های مدرن و فانتزی به صورت خالی روی میز نیز برگرفته از همین ایده می باشد که می تواند در سبک مدرن کاربرد بیشتری داشته باشد.

اگر تمایل به چینش مجموعه ای دارید و می خواهید گروهی از اشیاء را بر روی میز پذیرایی خود قرار دهید، حواستان باشد از لوازم در رنگ های لطیف و کم شدت و یا برای ایجاد ظاهری یکدست و مرتب از اشیاء با رنگ های یکسان استفاده کنید.

اما چنانچه هنوز هم اصرار به استفاده ی مجموعه ای از اشیاء با رنگ های گوناگون دارید، برای چینش صحیح این موارد باید آزمون و خطای بیشتری انجام دهید .

استفاده از گوی های شیشه ای در رنگ های متفاوت می تواند یک ایده ی ناب و برای تزیین میز پذیرایی باشد.

در روش های چیدمان کلاسیک ، غالبا افراد هنگام برگزاری مهمانی های رسمی میز پذیرایی خود را با ظروف میوه ، شکلات خوری و ... تزیین می کنند. نکته ی غالب برای دیزایین میز پذیرایی به این روش استفاده از ظروف لوکس و شکیل می باشد.

تزیین میز جلو مبلی

اگر به دنبال ایجاد یک فرم خاص و چشمگیر برای تزئین میز پذیرایی خود هستید، می توانید روی اجسام پارامتریک فکر کنید، این وسایل با ظاهری نامتعارف  قادرند نظر هر ببینده ای را به خود جلب کنند.

استفاده از ظرف های بزرگ و گود دکوری روشی دیگر برای دیزاین میز پذیرایی است. می توان داخل ظرف را با گل های خشک شده ( ایده ی بهتر برای استفاده از گل های خشک شده در این جا ، استفاده از گل های سخت بیابانی و رنگ کردن آن ها می باشد) ، صدف های زیبا و ... پر کرد تا جلوه طبیعی و زیبایی به ظرف و محیط ببخشد.

استفاده از جاشمعی های کریستالی کوچک به همراه شمع های وارمر و بطری های شیشه ای زیبا می توانند شخصیت خاص و جذابی را برای میز پذیرایی شما به ارمغان بیاورد.

تا به حال به ایده ی استفاده از جاشمعی های زیبا بر روی میز پذیرایی خود فکر کرده اید؟ گاهی می توان با وسایلی متمایز، جلوه متفاوتی را ایجاد کرد. استفاده از جاشمعی های نقره ای، برنزی، کریستالی و ... همراه یک قندان یا جا شکلاتی همسان و متناسب با پایه های جاشمعی می تواند دکور جالب و متمایزی برای تزیین میز پذیرایی شما باشد. (برای انتخاب شمعدان مناسب [button]اینجا[/button] را بخوانید )

اگر میز جلو مبلی شما یک طبقه ی زیرین هم دارد، باید به فکر تزئین این طبقه هم باشید، تزئینات این طبقه می تواند نسبت به طبقه ی بالایی شلوغ تر، پر رنگ تر و با جزئیات تر باشد.

قرار دادن مجسمه های تزیینی راه دیگری برای دیزاین میز می باشد، اما به شرط آنکه رنگ و اندازه و شکل این مجسمه ها متناسب با اندازه ی میز و دکوراسیون اتاق انتخاب شده باشند.

تزیین میز وسط مبل

استفاده از شیشه های بزرگ و یا گلدان های شیشه ای قدیمی با چند شاخه گل خشک هم می تواند یک روش برای تزیین میز و ایجاد یک فضای آرام و رمانتیک در خانه باشد.

استفاده از ساقه ی درختان بریده شده به جای گلدان و قرار دادن چند شاخه گل زیبا درون این شاخه ها هم می تواند سبک خاصی از تزیین میز پذیرایی باشد. چنانچه به دنبال عناصر بیشتری در کنار این نوع چیدمان هستید، حتما از عناصر آنتیک  و یا شیشه های قدیمی اما مدل دار استفاده کنید.

چند تنگ شیشه ای گرد و شفاف در اندازه های مختلف را انتخاب کرده و آن ها را با گل های یک رنگ پر کنید،  تعدادی جاشمعی گرد اما تنگ مانند با رنگ های خنثی نیز تهیه کنید، توجه کنید رنگ شمع های درون جا شمعی ها با رنگ گل ها هم خوانی داشته باشد. سپس هر دوی این عناصر را با روش های مختلف باهم ترکیب کنید.مثلاً می توانید تنگ ها را در یک سمت و شمع ها را در سمت دیگر میز قرار دهید و یا به صورت یکی در میان ( یک تنگ شیشه ای ، یک جاشمعی ) و یا به شکل اریب و گرد آنها را کنار هم چیدمان کنید.

Posted on 2018-06-03 by چیدمان و دکوراسیون 0 45

مطالب مرتبط

با کاربردهای متفاوت تری از صندلی اپن در خانه آشنا شوید!

آیا شما هم جزء آن دسته از افراد هستید که کاربرد صندلی اپن را فقط برای فضای آشپزخانه مناسب می دانند و فکر استفاده از...

چطور برای اتاق خواب جدیدمان سرویس خواب انتخاب کنیم؟

انتخاب سرویس خواب و وسایل جدید برای اتاق هم هیجان انگیز و هم ترسناک است. هیجان انگیز بدین خاطر که نمی دانیم اسباب...

کاربرد...

کاربرد آینه در دکوراسیون داخلی به سال ها قبل که انسان ها از فلزات براق و صیقلی برای دیدن خود استفاده می کردند برمی...

انتخاب کاغذ دیواری مناسب با توجه به فضای شما

انتخاب کاغذ دیواری برای تغییر دکوراسیون منزل یا محل کار ایده ی بسیار هوشمندانه ای است و باعث می شود، اتاق بزرگ تر،...

ساخت آباژور با وسایل دور ریختنی در منزل

ساخت آباژور با وسایل دور ریختنی یک ایده ی خلاقانه و بسیار مقرون به صرفه می باشد که می توانید از آن برای تزیین...

ساعت دیواری خلاقانه برای سبک های مختلف دکوراسیون داخلی

به خاطر داشته باشید که ساعت هیچ وقت از مد نمی افتد. ساعت های دیواری همیشه یک وسیله دکوری عالی محسوب می شوند که می...

چطور خانه را بزرگتر نشان دهیم ؟

اگر فضای کمی در اختیار دارید حتماً تا بحال از خود سوال کرده اید که چطور می توانیم خانه را بزرگتر نشان دهیم . فضای کم...

رنگ آشپزخانه ام چگونه مرا لاغر می کند !

رنگ آشپزخانه شما می تواند بر اشتهای شما تأثیر گذار باشد . اعضای خانواده و علی الخصوص خانوم خانه , اکثر اوقات خود را...

دیدگاه خود را درج نمائیدبه دیدگاه پاسخ دهید

منو