چگونه بالش پر قو اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

تشخیص بالش پر قو از بالش پر پرندگانی مانند غاز و مرغابی و … یکی از اصول اولیه خرید بالش پر قو می باشد که اغلب خریداران از چگونگی تشخیص این اصالت به خوبی آگاه نیستند. قشر خاصی از فروشندگان هم به نوعی از بالش های خود تعریف کرده و در نهایت جواب قطعی ، شفاف و مطمعنی را به شما نمی دهند.

خوشبختانه در این مقاله می خواهیم در مورد نحوه ی تشخیص بالش پر قو بحث کنیم و خریدی مطمئن را برای آن دسته از عزیزانی که به دنبال بالشی بسیار مناسب برای خواب راحت و آسوده هستند را فراهم کنیم.

خرید بالش پر

چرا بالش پر توصیه می شود؟

یکی از عوامل بسیار مهمی که در سلامت گردن و ستون فقرات تأثیر می گذارد استفاده از بالش مناسب می باشد. همه ی ما حداقل یک سوم از عمر خود را در خواب به سر می بریم، بنابراین توجه به لوازم و مایحتاج مورد نیاز برای  این زمان طولانی و معمولاً مستمر بسیار حایز اهمیت است.

اگر مقاله ی ما را تحت عنوان بهترین بالش برای آرترز گردن را مطالعه کرده باشید متوجه می شوید که بهترین بالش، بالشی است که حین خوابیدن و یا دراز کشیدن تمامی انحناهای سر و گردن را پر کرده تا فشاری بر گردن  و مهره های ستون فقرات وارد نشود. بالش های پر به خاطر دارا بودن این قابلیت به بهترین بالش ها معروف هستند.

از طرفی بالش های پر فرم پذیر بوده و بعد از استفاده به حالت اولیه ی خود بر می گردند همچنین برخلاف بالش های پشمی، پنبه ای یا الیافی و … به مرور زمان دچار افت و در هم رفتگی بار نمی شوند.

خبر خوب دیگر در مورد بالش های پر بهبود و یا رفع کامل خرو پف حین خوابیدن می باشد.

چرا بالش های پر قو خواب راحتری را نسبت به بقیه بالش های پر فراهم می کنند؟

اغلب مردم در میان صحبت های محاوره ای خود خواب راحت را به بالش پر قو ارتباط می دهند. زیرا ساختار طبیعی پر قو این قابلیت را دارد که از بدن شما در مقابل تغییر  درجه حرارت ناگهانی محافظت کرده و از تعرق بدن هنگام خواب جلوگیری می کند، علاوه بر این برای خواب راحت تر یک اتمسفر مناسب اطراف بدن شما ایجاد می کند.  کنار تمامی این مزایا باید گفت پر قو ضد حساسیت بوده و به هیچ عنوان بو نمی گیرد، نرم ترین و مرغوب ترین نوع پر است و به همین خاطر کمی گران تر از انواع دیگر پرها به فروش می رسد.

نحوی تشخیص بالش پر قو

متأسفانه  احتمال تولید  بالش های پر معمولی به عنوان بالش های پر قو از طرف برخی از سودجویان در این حرفه میسر می باشد. گاهی نیز پر به همراه الیاف مصنوعی مخلوط می شود که این امر باعث خرده شدن پر به مرور زمان و ایجاد گرد وغبار و در نتیجه ایجاد آلرژی می شود.

برای جلوگیری از پیشرفت کار این گونه افراد بهتر است بالش پر قوی خود را از فروشگاه های معتبر  تهیه کنید. این فروشگاه ها به دلیل از دست ندادن اعتبار خود که به سختی آن را کسب کرده اند هرگز اقدام به فروش اجناس تقلبی نخواهند کرد.

 راه بعدی برای تشخیص بالش پر قو توجه به قیمت آن است. برخی از بالش ها به وسیله ی مخلوطی از پر طبیعی قو و پر مصنوعی که همان پر توپ بدمینتون است پر می شود، معمولاً این بالش ها نسبت به بالش های پر طبیعی قیمت کمتری دارند.

از آنجا که پر قو سبک ترین ماده برای پر کردن بالش و لحافت در جهان است  یکی از راه های تشخیص اصالت بالش پر قو از بالش های پر معمولی همین سبکی آن است.

بالش های پر طبیعی  معمولاً از پر پرندگانی مانند مرغابی، غاز و قو پر می شوند. پر مرغابی بیشتر از پر غاز بوی پر را در خود نگه می دارد. در حالی که پر قو هیچ گونه بوی پری را در خود نگه نمی دارد. بنابراین یکی دیگر از راه های تشخیص بالش پر قو استفاده از حس بویایی حین خرید است.

بسیاری از مواقع تولید کنندگان معتبر بالش های پر خود را با برچسب های مختلف از هم جدا کرده و روی بسته بندی  بالش نوع پر استفاده شده را قید می کنند.

مورد بعدی در مورد بالش های پر قو که  حتماً باید به آن اشار کرد، درصد استفاده از پر گردن این حیوان در این بالش ها می باشد. هر چه میزان استفاده از پر گردن در بالش شما بیشتر باشد، بالش نرم تر و به مراتب گران تر می شود. البته این درصد در برچسب هر بالش قو ذکر می شود.

چنانچه تا به حال از بالش پر استفاده نکرده اید پیشنهاد می کنم  به راهنمایی های زیر در خصوص میزان نرمی بالش های پر توجه کنید:

بالش پر نرم: این بالش ها گزینه ی مناسبی هستند برای افرادی که عادت دارند روی شکم بخوابند.

بالش پر متوسط: این بالش ها برای افرادی مناسب هستند که عادت دارند به پشت بخوابند و یا اینکه ریز اندام هستند و شانه های کوچکی دارند.

بالش پر سفت: بهترین نوع بالش برای افرادی که عادت به خوابیدن به پهلو دارند.

بالش پر با سایز استاندارد: این بالش ها بهترین نوع بالش برای فراهم کردن خوابی راحت هستند.

نویسنده مطلب: زهرا چروی

زهرا چروی 5 سال است که به صورت حرفه ای کار نویسندگی را دنبال می کند. زهرا در زمینه مقالات پزشکی،سلامت،مد و زیبایی و اجتماعی می نویسد. به موضوعات حوزه دکوراسیون علاقه زیادی دارد و از این رو مقالات کاربردی زیادی را در مجله شیک و تک به تحریر درآورده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *