جستجوی مطالب
مطالب پیشنهادی

در تزیین میز شام برای یک مهمانی چطور عمل کنیم؟

توسط 22953
پسندیدن0

تزیین میز غذا برای مهمان به اصولی ترین و زیبا ترین شکل ممکن از مهم ترین مواردی است که در مجالس و مهمانی ها مورد توجه قرار می گیرد، به همین خاطر ذهن میزبان از روزها قبل برای تدارک چنین دیزاینی درگیر می شود.

اکنون وقت آن رسیده که درگیری های ذهنی در مورد تزیین میز غذا برای مهمان هایتان را کنار بگذارید، زیرا در این مطلب قصد داریم تمامی نکات ریز و درشت و راهکارهای متنوع برای تزیین اصولی و زیبا در مورد سفره یا میز غذا برای مهمان را عنوان کنیم، کافیست این مطلب را تا انتها با دقت بخوانید و تا مدت ها از ایده های مبتکرانه و خاص این پست برای دیزاین انواع سفره و میز غذا برای هر نوع مهمانی استفاده کنید.

تزیین میز شام ساده

چرا تزیین میز غذا برای مهمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟

وقتی مهمانی پای در خانه شما می گذارد، هر وسیله و هر اقدامی پیامد و نشانه ای از شما و شخصیت تان را در ذهن او حک می کند. البته تأثیر برخی موارد کمتر و برخی موارد بیشتر است، دیزاین میز غذا از جمله مواردی است که تأثیر بسیار عمیقی در ذهن مهمان از نوع برخورد و شخصیت شما حکاکی می کند. آیا بعد از آگاهی یافتن در مورد چنین موضوع مهمی، باز هم برای تزیین میز غذا برای مهمان هایتان چانه می زنید!

تزیین میز شام مهمانی

چطور بهترین دیزاین میز غذا را انجام دهیم؟

اصلی ترین نکته برای یک تزیین اصولی و بالقوه داشتن وسایلی زیبا، شکیل و متناسب و سپس رعایت اصول درست چیدمان است. ولی چنانچه فکر می کنید گران ترین ها، زیبا ترین هستند، سخت در اشتباه اید.

توجه کنید!

تناسب ها خالق زیبایی برای هر موقعیت و فضایی هستند، بنابراین حین خرید وسایل برای دیزاین میز غذای مهمان حتما این اصل را در اولویت قرار داده، سپس به زیبایی و قیمت محصول توجه کنید.

تزیین میز شام با شمع

انتخاب درست ظروف

ابتدا سبک مهمانی خود را مشخص کنید، قصد دارید یک مهمانی رسمی برگزار کنید یا یک مهمانی دوستانه، چیدن میز برای هر کدام از این مهمانی ها کمی متفاوت از دیگری است.

انتخاب و خرید ظروف سفالی یا سرامیکی مانند، سرویس غذا خوری آرکوپال، سوفله خوری های سرامیکی، قاشق و چنگال های فانتزی، پارچ و لیوان سفالی و غیره به مهمانی های دوستانه شما فضای صمیمی و دلنشینی را القا می کنند.

این مطلب را از دست ندهید: کاربرد اردو خوری چیست؟

انتخاب و خرید ظروف لوکس تر مانند، سرویس غذا خوری چینی، سوفله خوری های سیلور، کارد و چنگال های استیل، ظروف کریستال و غیره برای مهمانی های رسمی بسیار مناسب هستند.

هر چه مهمانی رسمی تر می شود، به اجبار تنوع غذاها، دسرها، دورچین ها و غیره بیشتر می شود، اما سرو هر کدام از این خوردنی ها در یک ظرف جداگانه و قرار دادن آن ها بر روی میز غذا نتیجه ای جز ایجاد شلوغی و بهم ریختگی ندارد. خرید اردوخوری های مناسب و زیبا و متناسب با سایر ظروفی که برای تزیین میز غذا استفاده شده اند، به عنوان یک راهکار بسیار عالی برای چنین مواقعی پیشنهاد می شود.

تزیین میز شام خانوادگی در فضای بیرون

شیوه های تزیین میز غذا برای مهمان

حین تزیین میز غذا چنانچه طراحی و اصول چیدمان به درستی رعایت شده باشد، مهمترین وعده غذایی تبدیل به زیبا ترین وعده غذایی می شود.

قبل از هر اقدامی یک رومیزی زیبا برای دیزاین میز غذا خوری خود انتخاب کنید، اما برای تناسب بین رو میزی و تعداد غذاها و نوشیدنی هایی که قرار است، بر روی میز غذا بگذارید، از رابطه ی معکوس استفاده کنید، مثلاً اگر تعداد ظروفی که بر روی میز قرار می دهید زیاد است، رومیزی ساده تری را برگزینید و اگر قصد دارید یک میز خلوت بچینید از یک رومیزی با طرح شلوغ استفاده کیند تا فضای میز خیلی خلوت به نظر نرسد.

این مطلب را از دست ندهید: سوفله خوری های استیل برای چه استفاده هایی توصیه می شود؟

همان طور که پیش تر گفته شد، سبک مهمانی خود را مشخص کنید و سپس متناسب با این سبک، ظروف غذا خوری مناسب را انتخاب کرده و بر روی میز بچینید. چیدمان درست بشقاب ها و ظروف بر روی میز غذا خوری از اصول پایه تزیین میز غذا برای مهمان محسوب می شود.

استفاده از ظروف سیلور در تزیین میز شام

شیک و تک پیش از این در مقاله چیدمان میز غذا خوری نکات اصولی در مورد چیدن میز را عنوان کرده است.

استفاده از ظروف متفاوت و جذاب و دستمال سفره می تواند تأثیر زیادی در زیبایی میز شما داشته باشد. اما حین استفاده انسجام جنس، رنگ یا طرح را در ترکیب ظروف فراموش نکنید. واحد بودن جنس یا شکل ظروفی که بر روی میز قرار می گیرند، از شلوغی میز جلوگیری کرده و نمایش بهتری را از دیزاین شما ارائه می دهند.

این مطلب را از دست ندهید: راهنمای خرید سرویس چینی مهمان

چنانچه میز شما جای خالی برای قرارگرفتن گلدان و شمعدان دارد، حتماً برای دیزاین میز از این دو عنصر پر محتوا استفاده کنید.

قرار دادن یک یا دو شاخه گل طبیعی در یک گلدان زیبا برای مهمانی های دوستانه و قرار دادن یک دسته گل مریم یا رز یا ترکیبی از گل های زیبا در یک گلدان کریستالی شکیل برای مهمانی های رسمی ایده مناسب تری می باشد.

چیدمان میز شام برای مهمانی

برای قرار دادن شمع بر روی میز غذا در مهمانی های غیر رسمی می توانید از یک لیوان شیشه ای یا شیشه خالی زیبا اما روشن یا هر شی مناسبی که فضای فانتزی برای میز غذای شما ایجاد می کند به جای، جا شمعی استفاده کنید، خلق چنین آثاری در مهمانی های دوستانه، باعث ایجاد صمیمیت بیشتر در فضا می شود.

انواع دورچین ها و دسرها را در اردوخوری های زیبا و مخصوص آن ها قرار داده و در جای مناسبی از میز بگذارید، به طوری که دسترسی به آن ها برای تک تک افراد دور میز به آسانی میسر باشد.

سرو خورشت ها، سوپ ها، آش ها و یا هر نوع غذای دیگری در انواع سوفله خوری ها علاوی بر ایجاد زیبایی بی نظیر و انسجامی واحد بر روی میز باعث گرم ماندن غذاها می شود. بنابراین تأثیر این ظروف را در دیزاین میز برای مهمان از یاد نبرید.

چیدمان شیک میز شام

ریختن آب خنک در یک تنگ زیبا و قرار دادن آن در جای مناسبی از میز نشانه آن است که شما برای قرار دادن هر عنصری از یک آیکون زیبا کمک گرفته اید و چیزی را هم از قلم نینداخته اید.

با ریختن چند حلقه خیار، چند توت فرنگی کوچک، تعدادی برگ نعنا و ... آبی را که می خواهید بر روی میز غذا خوری خود قرار دهید تزیین کنید.

از قرار دادن اشیاء با ارتفاع بلند بر روی میز خود داری کنید، چنین وسایلی مانع دید واضح افراد دور میز می شود.

محصولات پیشنهادی
‎تومان3,200,000
سوفله خوری دوتایی شکل مستطیل طرح دایموند طلایی ظرف سوفله دوخانه نگین دار جنس استیل رنگ طلایی گنجایش 1.5 * 2 لیتر سطح کاملا براق و صیقلی دارای وارمرجهت گرم نگه داشتن غذا دارای ظرف پیرکس با تحمل دمای 300 درجه ظرف پیرکس...
استعلام قیمت و موجودی
سرویس چای خوری 28 پارچه 6 نفره سری رادیانس درجه عالی جنس چینی رنگ مطابق تصویر زیبا و منحصر به فرد با کیفیت بالا نقوش برجسته بسته بندی محکم شفاف و صیقلی شامل: 6 عدد پلوخوری، 6 عدد خورش خوری، 6 عدد میوه...
تمام شد
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
سوفله خوری استیل مناسب برای گرم نگه داشتن غذا دارای درپوش دسته دار سطح براق و صیقلی دارای بلورهای مقاوم تحمل حرارت تا ۳۰۰ درجه دارای استیل ضد زنگ با 20 سال ضمانت دارای دسته و پایه مقاوم با 5 سال ضمانت شکل مستطیلی...
تمام شد
محصول موجود نمی باشد
‎تومان990,000
دیس استیل رنگ مطابق تصویر شکل بیضی مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی خورنده و شوینده ها مقاوم در برابر خط و خش و سایش رنگِ استیل ثابت سطح استیل دارای پوشش نانو ساخته شده با فناوری PVD دارای استیل ضد زنگ با بیست سال...
تمام شد
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
سرویس چینی 18 نفره 142 پارچه قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی قابل استفاده در مایکروفر مقاوم در برابر حرارت طرح و نقش ثابت در مقابل شست و شو و حرارت لعاب داخلی شفاف و درخشان لعاب سخت و ضد خراش محصول ویراکیش طراحی زیبا و...
تمام شد
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
سوپ خوری استیل رنگ مطابق تصویر پایه دار با پایه های استیل مات مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی خورنده و شوینده ها گرمایش با یک شمع مقاوم در برابر خط و خش و سایش رنگ استیل ثابت سطح استیل دارای پوشش نانو ساخته شده با...
استعلام قیمت و موجودی
سرویس غذاخوری چینی 102 پارچه 12 نفره سری رادیانس طرح گرد درجه عالی جنس چینی رنگ مطابق تصویر زیبا و منحصر به فرد با کیفیت بالا نقوش برجسته بسته بندی محکم شفاف و صیقلی شامل: 18عدد پلوخوری، 12عدد خورش...
مطالب پیشنهادی
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود