جستجوی مطالب
مطالب پیشنهادی

چطور با استفاده از آباژور فضای منزل را زیباتر کنیم؟

توسط 2618
پسندیدن0

یک دکوراتور ماهر برای چیدمان آباژور در پذیرایی از ترفندهای خاصی استفاده می کند، زیرا به خوبی می داند که آباژور علاوه بر اینکه خود یک اکسسوری تزئینی زیباست، با نورپردازی و ایجاد سایه های خاص، تأثیر زیادی هم بر جلوه گری و نمایش زیباتر سایر عناصر موجود در اطراف خود می گذارد. در این مطلب با شیک و تک همراه باشید، تا شما را با انواع فوت و فن های چیدمان آباژور در پذیرایی آشنا کنیم.

میزان تأثیر آباژور در دکوراسیون داخلی

فضا ها برای زیبا تر شدن نیازمند نور هستند، اما نور های مختلف تأثیرات متفاوتی می گذارند. نورهای عمودی فضا را روشن می کنند و نور پردازی های ملایم همراه با سایه، باعث رمانتیک شدن فضا و ایجاد یک حس لطیف در محیط می شوند، به همین خاطر تأثیر گذارتر از نور های عمودی هستند و از آنجایی که آباژور یک متریال بسیار قدرتمند در ایجاد انواع نور پردازی های فرعیِ کوچک و گسترده، روشن و تیره است، نقش بسیار مهمی در برجسته سازی و ایجاد تأکید در یک منطقه را بازی می کند.

جای آباژور در منزل

روش های چیدمان آباژور در پذیرایی

در صورتی که به دنبال الگوهای جسورانه در دکوراسیون منزل هستید، یکی از فضاهای خالی و مناسب منزلتان را برای قرار دادن دو مبل یک نفره که نمای متفاوتی با سایر مبل هایتان دارد، انتخاب کرده و مبل ها را به حالت متمایل به یکدیگر بچنید. سپس فضای بین این دو مبل را با نوع مناسبی از آباژور های رومیزی، پایه دار و یا ایستاده پوشش دهید. مطمئن باشید ایجاد چنین دکور متفاوتی در خانه نگاه های تحسین برانگیز بسیاری را جلب خواهد کرد.

کنسول ها را فراموش نکنید، آنها خلق شده اند تا نمایش های زیبایی را در دکوراسیون ها اجرا کنند. برای اجرای چنین نقش هایی کافیست تا آن ها را با المان های شیک و مناسبی همچون یک آباژور تزئینی خارق العاده زینت دهیم. این آباژور می تواند یک آباژور رومیزی زیبا باشد که بر روی صفحه کنسول می نشیند، یا اینکه یک آباژور ایستاده باشد که با قرار گرفتن در جایگاهی مناسب نور پردازی زیبایی را بر روی کنسول و متریال های تزئینی روی آن انجام می دهد.آباژور در اتاق پذیرایی

معمولاً مبلمان در یکی از نقاط کانونی خانه چیده می شود. برجسته کردن و ایجاد تأکید نقاط کانونی هم یکی از مهم ترین ترفندهای دکوراسیون منزل به شمار می رود. عموماً خانواده ها از آباژورهای پارچه ای برای بالا بردن جذابیت بصری این منطقه استفاده می کنند. اما باید این نکته را بدانید که پارچه های کار شده در کلاهک آباژورها حس های متفاوتی را منتقل می کنند. مثلاً کلاهک با پارچه های کتانی و پنبه با انتقال حسی کمتر برای استفاده سالانه در خانه هایی با چیدمانی ساده تر بهترین است. اما چنانچه به دنبال القای حسی قوی تر و نمایی ظریف تر هستید، ابریشم یک جایگزین عالی و بهترین انتخاب پارچه برای آباژور های پلیسه دار است. تنها نقطه ضعف این آباژور ها در نوع مراقبت از آن هاست. از آنجایی که ابریشم پارچه بسیار ظریفی است استفاده از این آباژور برای مهمانی ها و ایام خاص توصیه می شود.      

این مطلب را از دست ندهید: ترفندهای چیدمان خانه های کوچک را بیاموزید!

تلفیق میز ناهار خوری و یک آباژور بلند ایستاده یا خمیده، تأثیر بسیار زیادی در چیدمان منزل دارد. چراکه این دو عنصر با کامل کردن نمای یکدیگر و بازتابی مثبت بر هم، باعث عشوه گری بسیار زیادی در فضا می شوند. معمولاً یک دیزاینر ماهر به راحتی از این تلفیق چشم پوشی نمی کند. خصوصاً زمانی که میز ناهار خوری در منطقه ای کم نور قرار گرفته باشد.

حین چیدمان آباژور در منزل حتماً و حتماً این نکته را مد نظر داشته باشید که نباید رنگ نور آباژور کاملاً با ترکیب بندی خانه متضاد باشد، چرا که در این صورت این نور وسایل اطراف خود را کم ارزش جلوه می دهد.

اگر حین چیدمان آباژور در پذیرایی به دنبال انعکاس زیباتر و دیده شدن بیشتر آن هستید، می توانید آباژور را مقابل آینه قرار دهید. استفاده از این ترفند به بازتاب نور بیشتر و بزرگنمایی فضا هم کمک می کند.

اگر قرار است از چند آباژور برای تزئین پذیرایی خود استفاده کنید، به هارمونی و هماهنگی آباژورها با یکدیگر و همچنین با سبک چیدمان منزل توجه کنید. زیرا انتخاب آباژورهای متنوع و ناهماهنگ با سبک دکوراسیون داخلی، باعث القای حس بهم ریختگی در فضا خواهد شد.

یکی از عمده ترین مشکلات مردم حین دیدن تلویزیون انعکاس نور در صفحه آن است. از طرفی نگاه کردن به تلویزیون در تاریکی مطلق هم باعث آسیب رسیدن به چشم می شود. بنابراین بهتر است حین چیدمان آباژور در خانه این موضوع را لحاظ کرده و با قرار دادن یک آباژور مناسب نزدیک تلویزیون این مشکل را حل کنید.

این مطلب را از دست ندهیدک 7 ایده جالب از بکارگیری شمعدان ها در دکوراسیون منزل

آباژورهای پایه دار ( آباژورهایی با اندازه متوسط که بین آباژورهای رومیزی و آباژورهای ایستاده رده بندی می شوند ) با ایجاد خطای بصری قدرت خوبی در بلند نشان دادن سقف های کوتاه دارند.

اگر به دنبال ترفندهای خاص برای طراحی دکوراسیون های متفاوت در خانه هستید، حین چیدمان آباژور در پذیرایی به فکر اضافه کردن یک آباژور ایستاده یا یک آباژور پایه دار که نور را به سمت بالا هدایت می کند، در کنار پرده باشید.

آباژور این امکان را برای شما فراهم می کند که دقیقاً همان جایی را که نیاز دارید روشن کنید. پس اگر می خواهید فضای پذیرایی شما بزرگ تر و دلبازتر به نظر برسد، هر گوشه از پذیرایی که احساس تاریکی و یکنواختی دارد را با ترکیب آباژور و شمع های مناسب و زیبا پوشش دهید.

اگر تنها هدف شما از خرید و چیدمان آباژور در پذیرایی تامین نور منطقه و استفاده از جنبه کاربردی آن است، سعی کنید طرح کلاهک آباژور را با کاغذ دیواری و دیگر عناصر خانه هماهنگ کنید، در این صورت می توانید آباژور خود را از معرض دیده شدن دور کنید.

راهرو ها معمولاً کسل کننده هستند، مگر اینکه از عناصر خاصی برای ایجاد روح و جان بخشیدن به آن ها استفاده شود. با استفاده از آباژور در چنین فضاهایی شما می توانید روح خسته راهرو ها را به یک فضای دل انگیز و با نشاط تبدیل کنید.

قرار دادن یک آباژور ایستاده زیبا در کنج تاریک و خلوت خانه و نور پردازی توسط آن علاوه بر این که یک لمس لطیف و زیبا را در این منطقه به وجود می آورد، مهمانان تان را با دکوراسیونی متفاوت روبرو خواهد کرد.

معمولا شومینه یکی دیگر از نقاط کانونی خانه است. برای تأکید بیشتر بر این نقطه می توانید یک آباژور یا یک چراغ باریک را روی طاقچه آن بگذارید. و اگر به دنبال خلق فضای عاشقانه تر هستید، آباژور را جایی بگذارید که نور پردازی آن بر روی شعله های آتش تنظیم شود.

و در آخر توصیه می کنیم بعد از تغیین جای دقیق آباژور در منزل و با در نظر گرفتن مبلمان و اکسسوری های تکمیل کننده در فضای منزل اقدام به خرید آباژور نمایید.

خرید آباژور از شیک و تک

محصولات پیشنهادی
(0)
‎تومان544,500
آباژور رومیزی جنس پایه شیشه ای جنس شید پارچه ای مجهز به کلید روشن و خاموش رنگ پایه طلایی و بادمجانی رنگ کلاهک قهوه ای طرحدار مطابق تصویر ارتفاع کلی 50 سانتی متر مناسب اتاق خواب و پذیرایی محصول شیک و تک
ارسال فوری
(0)
‎تومان544,500
آباژور رومیزی جنس پایه شیشه ای جنس شید پارچه ای مجهز به کلید روشن و خاموش رنگ پایه طلایی و پوست پیازی رنگ کلاهک پوست پیازی مطابق تصویر ارتفاع کلی 50 سانتی متر مناسب اتاق خواب و پذیرایی محصول شیک و تک
ارسال فوری
(1)
‎تومان789,360
آباژور رومیزی جنس پایه فلزی تزئین شده با کریستال های بلوری جنس شید پارچه ای مجهز به کلید روشن و خاموش رنگ پایه و کلاهک نقره ای ارتفاع کلی 44 سانتی متر مناسب اتاق خواب و پذیرایی امکان روشن شدن جداگانه پایه و کلاهک...
ارسال فوری
(1)
‎تومان590,000
آباژور رومیزی مدل آباژور گلدار شید پارچه ای جنس پایه رزین مجهز به کلید روشن و خاموش تزئین شده با گل و پارچه گیپور مناسب اتاق خواب مناسب برای اتاق خواب دختران جوان و تازه عروس رنگ سفید مناسب دکوراسیون های...
ارسال فوری
(0)
‎تومان420,000
آباژور رومیزی  دارای پایه سرامیکی مناسب برای اتاق خواب و پذیرایی رنگ دقیقا مطابق با تصویر مجهز به کلید روشن و خاموش دارای نقوش زیبا برروی محصول
ارسال فوری
مطالب پیشنهادی
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود