جستجوی مطالب
مطالب پیشنهادی
قوری دو کاپ طرح لبخند و سیبیل

‎تومان242,250 ‎تومان285,000 ‎−15%
اردو خوری سرامیکی سه خانه طرح برگ انجیری

‎تومان246,500 ‎تومان290,000 ‎−15%

اندازه میز تلویزیون چقدر باشد خوب است؟

توسط 12414
پسندیدن0

آیا شما هم برای انتخاب اندازه ی میز تلویزیون خود دچار وسواس و نگرانی شده اید و دقیقا نمی دانید چه سایز و ارتفاعی از میز تلویزیون برای منزل شما مناسب است؟

با توجه با اینکه امروزه حدود 96% خانه ها دارای تلویزیون هستند، داشتن آگاهی در مورد اندازه میز تلویزیون و ارتفاع مناسب آن از زمین، دارای اهمیت بسیاری است. زیرا زمانی که اندازه ی میز تلویزیون به صورت نامعقولی از تلویزیون بزرگ تر یا کوچک تر باشد، باعث به وجود آمدن یک نمای نازیبا در دکوراسیون منزل و زمانی که ارتفاع میز تلویزیون نامناسب باشد، منجر به ایجاد درد های گردنی می شود.

بهتر است برای رفع نگرانی ها و رسیدن به سوالات خود در مورد ارتفاع و اندازه ی میز تلویزیون مناسب برای متراژ و دکوراسیون منزل خود، این مطلب را تا انتها بخوانید.

 چرا تعیین ارتفاع و اندازه ی مناسب برای میز تلویزیون داری اهمیت است؟

از آن جایی که تلویزیون مرکز توجه ی افراد منزل و محلی برای جمع شدن افراد خانواده دور هم است انتخاب یک تلویزیون و میز تلویزیون مناسب از اهمیت بسیار زیادی برخورداراست.

امروز میز تلویزیون ها علاوه بر اینکه یک وسیله ی کاربردی برای قرار گرفتن تلویزیون و وسایل مرتبط با آن هستند، به عنوان یک وسیله ی تزئینی در اتاق نشیمن، اتاق خواب، انواع سالن ها و ... نیز استفاده می شوند.

این مطلب را از دست ندهید: 20 مدل از زیباترین طرح های میز تلویزیون

اگر شما هم از طرفداران پر و پا قرص برنامه های تلویزیونی هستید، حتما باید به مکان مناسب تلویزیون، نوع، سایز و اندازه ی میز تلویزیون نیز اهمیت ویژه ای بدهید، تا بتوانید لذت تماشای تلویزیون را دو چندان کنید.

زیرا همان طور که گفته شد، ارتفاع و اندازه ی مناسب میز تلویزیون نه تنها باعث شیک شدن دکوراسیون منزل و نمای زیبا تر تلویزیون می شود، بلکه باعث سهولت در مشاهده ی برنامه های تلویزیونی و جلوگیری از آرترز یا درد های گردنی نیز می شود.

طول و اندازه ی میز تلویزیون خود را چگونه انتخاب کنیم؟

اگر شما قصد ندارید تلویزیون خود را بر روی دیوار نصب کنید، باید آن را بر روی میز تلویزیون یا پایه قرار دهید، معمولا برای تنظیم بهتر کابل های برق و نمای زیبا تر، میز تلویزیون کمی بزرگ تر از اندازه ی تلویزیون ( حدود 10 سانتی متر از هر طرف ) انتخاب می شود.

انتخاب میز تلویزیون های هم اندازه، کوچک تر و یا خیلی بزرگ تر از تلویزیون باعث به وجود آمدن یک دکوراسیون نا متناسب ونا زیبا در منزل می شود.

نکته ی بعد برای انتخاب میز تلویزیون توجه به استقامت و تحمل و قدرت پایداری آن است. همیشه چک کنید که آیا میز تلویزیون انتخابی شما قدرت تحمل ، وزن و سنگینی تلویزیون شما را دارد. معمولا اکثر میز ها به طور خاص برای تلویزیون های سنگین طراحی شده اند، اما باز هم بهتر است حداکثر وزن تحمل بار توسط میز تلویزیون انتخابی خود را چک کنید.

ارتفاع استاندارد تلویزیون از زمین چقدر است؟

خوشبختانه انتخاب ارتفاعی که تلویزیون باید روی آن قرار بگیرد، از یک قاعده ی کلی و عمومی تبعیت می کند و نیاز به کنکاش زیادی در این مورد نیست. برای رسیدن به این قاعده کلی کافی است، خط مرکزی صفحه نمایش دقیقا هم راستا با خط دید ببینده باشد.

بنابراین عواملی که برای تعیین انتخاب ارتفاع میز تلویزیون خود باید در نظر بگیرید، ابتدا ارتفاع متوسط بیننده و سپس اندازه ی تلویزیون می باشد.

این مطلب را از دست ندهید: میز تلویزیون دیواری بخرم یا زمینی

معمولا برای بیننده ی بزرگسالی که از روی کاناپه به تماشای تلوزیون می پردازد ارتفاع 100 تا 105 از کف زمین تا مرکز تلویزیون در نظر گرفته می شود. زیرا ارتفاع بیشتر کاناپه ها حدود 45 تا 50 سانتی متر و خط دید یک آدم بزرگسال نیز حدود 60 تا 65 سانتی متر است. در نتیجه خط دید یک فرد بزرگسال در حالت نشسته بر روی مبل حدود 100 تا 105 سانتی متر می باشد.

برای مشخص کردن اندازه ی خط مرکزی صفحه ی مانیتور نیز می توانید، ارتفاع تلویزیون خود را به صورت کامل اندازه بگیرید و آن را تقسیم بر دو کنید یا اینکه از ابتدا اندازه ی تلویزیون را از لبه ی پایینی تا نقطه ی مرکزی تلویزیون بگیرید.

بعد از مشخص شدن اندازه ی خط مرکزی تلویزیون و کم کردن این اندازه از عدد 100 یا 105 یا هر عددی که شما برای ارتفاع بیننده مشخص کرده اید، می توانید ارتفاع میز تلویزیون خود را به راحتی پیدا کنید.

 

مسلما قوانینی که در بالا برای تعیین ارتفاع میز تلویزیون بیان شد برای تمامی تلویزیون ها صدق نمی کند، مثلا زمانی که شما به دنبال یک میز تلویزیون مناسب برای اتاق خواب، سالن بیلیارد و یا ... هستید ، مطمعنا ارتفاع مناسب متفاوت خواهد بود زیرا طرز قرار گیری شما در این مناطق، برای مشاهده ی تلویزیون کاملا متفاوت خواهد بود.

اگر شما به دنبال یک اندازه ی مناسب برای میز تلویزیون اتاق خواب، آشپزخانه و یا انواع سالن ها هستید، باید طرز قرار گیری خود را در این مکان ها مورد توجه قرار دهید. سپس با توجه به راهکارهای عنوان شده، اندازه و ارتفاع پایه یا میز تلویزیون خود را برای این مکان ها مشخص کنید، مسلما ارتفاع میز تلویزیون یا پایه ای که برای تلویزیون در آشپزخانه یا سالن بیلیارد و ... نصب می شود، بیشتر از ارتفاع میز تلویزیون در اتاق نشیمن خواهد بود، زیرا معمولا شما در این مکان ها در حالت ایستاده به تماشای تلویزیون می پردازید و اگر ارتفاع میز تلویزیون پایین تر از خط دید در حالت ایستاده باشد، دچار درد های گردنی خواهید شد.

خرید میز تلویزیون از شیک و تک

محصولات پیشنهادی
میز تلویزیون جنس: MDF و روکش بلوط جنس پایه: چوب راش دارای سه عدد کشو داراری دو عدد قفسه بدون دستگیره طراحی ساده و شیک جنس کف کشو MDF درب فشاری دارای یک سال گارارنتی شرکت تولیکا طراحی مدرن رنگ های تعریف شده رنگ چوب می...
میز تلویزیون جنس: MDF و فلز آبکاری شده جنس پایه: فلز آبکاری شده دارای سه عدد کشو بدون دستگیره طراحی ساده و شیک جنس کف کشو MDF درب فشاری دارای یک سال گارارنتی شرکت تولیکا طراحی مدرن رنگ های تعریف شده رنگ چوب می باشد
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
میز تلویزیون دو کشو جنس ترکیب چوب و MDF دارای کشو طراحی ساده و شیک یک سال گارانتی اخوان دارای دو طبقه و یک کمد سبک مدرن
میز تلویزیون جنس: MDF و روکش بلوط جنس پایه: چوب راش دارای سه عدد کشو داراری دو عدد قفسه بدون دستگیره طراحی ساده و شیک جنس کف کشو MDF درب فشاری دارای یک سال گارارنتی شرکت تولیکا طراحی مدرن رنگ های تعریف شده رنگ چوب می...
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
میز تلویزیون دو کشو جنس ترکیب چوب و MDF دارای کشو طراحی ساده و شیک یک سال گارانتی اخوان دارای دو طبقه سبک مدرن بدون دستگیره
میز تلویزیون جنس: MDF و فلز آبکاری شده جنس پایه: فلز آبکاری شده دارای سه عدد کشو بدون دستگیره طراحی ساده و شیک جنس کف کشو MDF درب فشاری دارای یک سال گارارنتی شرکت تولیکا طراحی مدرن رنگ های تعریف شده رنگ چوب می باشد
مطالب پیشنهادی
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود