جستجوی مطالب
مطالب پیشنهادی
قوری دو کاپ طرح لبخند و سیبیل

‎تومان242,250 ‎تومان285,000 ‎−15%
اردو خوری سرامیکی سه خانه طرح برگ انجیری

‎تومان246,500 ‎تومان290,000 ‎−15%

چطور از قاب عکس ها برای دیزاین منزل استفاده کنیم؟

توسط 8779
پسندیدن0

معمولاً اکثر افراد از قاب عکس، برای آذین بندی منزل یا محل کا، با خاطره ها و تصاویر دوست داشتنی و به یاد ماندنی استفاده می کنند. گاهی مجموعه ای از عکس ها می تواند مانند یک گنج برای صاحب خانه باشد، به همین خاطر او به دنبال بهترین نمونه های قاب عکس و یا بهترین نوع چیدمان برای این قاب ها می باشد.
گاهی مواقع هم بهتر است برای دکور بندی منزل خود به جای اینکه، فقط کف خانه را با وسایل مختلف پر کنید، بخشی از دکور را روی دیوارها اجرا کنید، البته این به دان معنا نیست که  تنها جایگاه عکس و قاب ها بر روی دیوارها  است.
از طرفی شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که ترکیبی از قاب عکس ها روی دیوار  راهرو، اتاق  و یا یک میز ساده نظرتان را طوری به خود جلب کرده باشد که تا مدتی محو تماشای آن ها شده باشید، در صورتی که چیدمان این قاب ها از نظر شما  بسیار ساده به نظر رسیده باشند.
امروز در ادمه این بحث  قصد داریم در مورد  نوع چیدمان، نوع نظم و ترتیب  و طراحی اصولی که باید قاب ها چیده یا نصب شوند تا ببینده مجذوب خود کنند،  گفتگو  کنیم و همچنین به سوالاتی نظیر، چرا استفاده از قاب بهتر است، چه قابی برای چه عکسی مناسب است، بهترین محل برای نصب قاب عکس و ... پاسخ دهیم.

قاب عکس دیواری چوبی

 چرا استفاده از قاب برای عکس ها بهتر است؟

چند سالی است که استفاده از شاسی باب شده است، اما بهتر است از شاسی کردن عکس ها صرف نظر کنید و شاسی را بگذارید برای تصاویر منظره، کوه و درخت و ... و برای عکس های خود از یک قاب عکس ساده استفاده کنید، زیرا این کار اصالت عکس را بیشتر نمایان می کند. با قاب کردن یک عکس صرف نظر از برجسته کردن آن، می توان از آن تصویر به عنوان یک مکمل دکوراسیونی برای دیگر وسایل هم استفاده کرد.

این مطلب را از دست ندهید: روش های حرفه ای چیدمان قاب عکس را روی دیوار بیاموزید

آیا برای زیبایی یک قاب تنها توجه به ظاهر آن کافی است؟

البته که نه!
برای زیبایی یک قاب  عکس علاوه بر استایل و نمای قاب باید به وضوح و زیبایی تصویری که می خواهد در این قاب جای بگیرد، نیز توجه شود. قبل از چاپ هر عکس یا انتخاب هر تصویری بهتر است به زیبایی، کیفیت و اینکه در چه ابعادی چاپ شود دقت کنید. برخی از تصاویر زمانی که بیش از حد بزرگ می شوند کیفیت خود را از دست می دهند. بعد از دقت و توجه به تمامی این موارد مرحله ی بعد تصمیم گیری در مورد جنس، ضخامت، رنگ و بافت قاب با توجه به تصویر انتخابی شما می باشد.

بهتر است قبل از اقدام به چاپ عکس از اندازه قاب عکسی که می توانید برای آن تهیه کنید مطمئن شوید. خرید قاب عکس برای بعضی از عکس ها واقعا دردسرزاست زیرا به اندازه عکس شما قاب مورد نظر پیدا نخواهد شد.

چیدامان قاب عکس به شکل درخت روی دیوار

جای مناسب قاب عکس کجاست؟

بهتر است بدانید که نصب قاب در منزل با آن که سلیقه ای است، اما از قواعد خاصی پیروی می کند. ابتدا بهتر است با توجه به اعتقادات، فرهنگ و سلیقه ی خود تصاویر و عکس های مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس فضای مناسبی در منزل برای  نصب این قاب ها تعیین کنید. البته  ما در ادامه چند نکته کلیدی را برای کمک به تعیین بهترین مکان برای هرنوع عکس و تصویر را عنوان خواهیم کرد.

این مطلب را از دست ندهید: چیدمان خانه با قانون دو سوم

چه نوع قابی برای چه نوع دیواری مناسب است؟

همان طور که می دانید قاب ها از طیف ساده تا طرح دار و منبت کاری شده و ... گسترده می شوند. اما اینکه چه نوع قابی برای چه نوع فضا یا دیواری مناسب است، کمی جای تأمل دارد. هر قدر دیوار شما ساده تر باشد، قاب پرکار و پر ابزارتر نمای بیشتری دارد اما برای دیوارهای شلوغ و طرح دار، دامنه¬ی انتخاب شما کمی محدود تر می¬شود. برای این دیوارها بهتر است از قاب های ساده تر استفاده کنید، تا تعادل در این فضا حفظ شود.

چیدمان قاب عکس سه تایی روی دیوار

کاربرد قاب عکس در خانه های مدرن

همان طور که می دانید با توجه به تغییر نوع زندگی افراد، سلیقه ها نیز دچار تغییر می شوند. امروزه شاهد استفاده ی متفاوتی از قاب عکس در خانه های مدرن هستیم، به این صورت که، یک قاب عکس زیبا و ساده انتخاب می شود و بدون داشتن هیچ گونه تصویر یا عکسی بر روی دیوار نصب می شود. تنها نقش این قاب عکس نمایش رنگ پس زمینه ی دیوار یا یکی از گل های کاغذ دیواری که توسط این قاب خالی، قاب گرفته شده است، می باشد. قاب عکس های فانتزی رزینی برای این منظور بهترین گزینه هستند. این تکنیک استفاده از قاب عکس می تواند روح خاصی به فضای منزل شما بدمد.

این مطلب را از دست ندهید: چگونه دکوراسیون خانه مان را متنوع کنیم

بهترین مکان برای قرار دادن عکس های خانوادگی کدام است؟

چه خانه ی شما بزرگ باشد چه کوچک، بهتر است از نصب کردن عکس های خانوادگی بر روی دیوار اجتناب کنید، در فرهنگ غالب ما جایگاه عکس های خانوادگی در نشیمن یا اتاق خواب می باشد. اما اگر منزل شما دارای یک سالن بزرگ است و یا اینکه شما اصرار به قرار دادن این عکس ها در فضای پذیرایی هستید، بهتر است به جای نصب کردن این عکس ها بر روی دیوار، آن ها را بر روی یک میز مناسب در این فضا قرار دهید.

قاب عکس فانتزی دیواری

 نصب قاب در اتاق نشیمن به چه صورتی بهتر است؟

بهتر است قاب عکس های بزرگ خانوادگی را روی دیوارهای اتاق نشیمن نصب کنید. به خاطر داشته باشید که نصب قاب های کوچک بر روی دیوارهای بزرگ، زیاد به چشم نمی آید. اگر تمایل دارید قاب های کوچک را در نشیمن به نمایش بگذارید بهتر است، آن ها را داخل کتابخانه  یا یک میز دکوری در نشیمن قرار دهید.

این مطلب را از دست ندهید: کاربرد آینه در دکوراسیون داخلی

آیا نصب قاب عکس در آشپزخانه کار درستی است؟

طبق قوانین نصب قاب، آشپزخانه یک مکان ممنوعه برای این کار محسوب می شود. این ممنوعیت نه تنها به خاطر مناسب نبودن فضا برای این کار، بلکه به این خاطر است که محیط آشپزخانه  و طبخ غذا به عکس ها آسیب می رساند.

نصب خلاقانه قاب عکس روی دیوار

چه نوع عکس هایی را در چه نوع قاب هایی نگه داری کنیم؟

در روزگاری که اکثر افراد عکس های خود را داخل لپ تاب، گوشی و ... نگه داری می کنند، حضور عکس در خانه نعمتی محسوب می شود. اگر فضای دنجی در خانه دارید بهتر است با قرار دادن  یک میز پر از قاب عکس های ساده که از نظر شکل و رنگ هماهنگ باشند، یک گالری کوچک خانوادگی ایجاد کنید. این فضا جان می دهد برای قرار دادن عکس نسل های مختلفی از خانواده مانند پدر بزرگ، مادر بزرگ، نوه و ...  . در این صورت مسلما افراد خانواده و فامیل دور میز جمع می شوند و به دنبال شباهت های ظاهری خود با نسل های گذشته می گردند.
یادتان باشد برای عکس های خانوادگی از قاب های ساده و یکپارچه استفاده کنید، این کار به بیننده القا می کند که  تاثیر عکس شما از قاب، دیوار، میز و تمامی عناصر اطرافش بیشتر است.
بهتر است برای عکس های خانوادگی شلوغ با رنگ های گرم و تند از قاب با رنگ ملایم و یا خنثی استفاده کرد و برای عکس های خلوت تر و یا عکس هایی با رنگ های  سرد و یا خنثی از قاب هایی با رنگ های گرم استفاده کنید.
عکس هایی که از نظر اندازه بزرگ تر هستند را عقب تر و مرکز تر و عکس های که از نظر اندازه کوچک تر هستند را در اطراف و جلوتر قرار دهید.

خرید قاب عکس رومیزی و دیواری از شیک و تک

محصولات پیشنهادی
‎تومان120,000
ارسال فوری
قاب عکس فانتزی گل دار جنس چوبی قلبی شکل شامل دو عدد قاب عکس قلبی قابل نصب روی دیوار مناسب برای عکس های دو نفره مناسب برای قاب عکس کودک مناسب برای قاب عکس والدین
‎تومان321,000
ارسال فوری
قاب عکس فمیلی دارای 6 جای عکس جنس پلاستیکی رنگ شیری مدل افقی و عمودی مناسب برای دیوار یک انتخاب ایده آل برای عکس های عروسی و خانوادگی طراحی جالب و زیبا اشغال فضای کمتر ایجاد نظم روی دیوار قرار گرفتن عکس ها...
‎تومان293,000
ارسال فوری
قاب عکس فمیلی دارای 6 جای عکس جنس پلاستیکی مدل افقی و عمودی مناسب برای دیوار یک انتخاب ایده آل برای عکس های عروسی و خانوادگی طراحی جالب و زیبا اشغال فضای کمتر ایجاد نظم روی دیوار قرار گرفتن عکس ها در کنار هم
‎تومان448,500
ارسال فوری
قاب عکس فمیلی دارای 7 جای عکس جنس پلاستیکی مدل افقی و عمودی مناسب برای دیوار یک انتخاب ایده آل برای عکس های عروسی و خانوادگی طراحی جالب و زیبا اشغال فضای کمتر ایجاد نظم روی دیوار قرار گرفتن عکس ها در کنار هم
‎تومان741,000
ارسال فوری
قاب عکس دارای چهار جای عکس جنس چوبی مدل افقی و عمودی مناسب برای روی میز یک انتخاب ایده آل برای عکس های عروسی بدون تکیه گاه در قسمت پشت قاب پایه پهن جهت قرار گرفتن به صورت ایستاده طراحی جالب و زیبا پایه جدا شونده...
‎تومان273,000
ارسال فوری
قاب عکس فمیلی دارای 5 جای عکس جنس پلاستیکی مدل افقی و عمودی مناسب برای دیوار یک انتخاب ایده آل برای عکس های عروسی و خانوادگی طراحی جالب و زیبا اشغال فضای کمتر ایجاد نظم روی دیوار قرار گرفتن عکس ها در کنار هم
‎تومان287,000
ارسال فوری
قاب عکس فمیلی دارای 6 جای عکس جنس پلاستیکی مدل افقی و عمودی مناسب برای دیوار یک انتخاب ایده آل برای عکس های عروسی و خانوادگی طراحی جالب و زیبا اشغال فضای کمتر ایجاد نظم روی دیوار قرار گرفتن عکس ها در کنار هم
مطالب پیشنهادی
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود