جستجوی مطالب
مطالب پیشنهادی
قوری دو کاپ طرح لبخند و سیبیل

‎تومان242,250 ‎تومان285,000 ‎−15%
اردو خوری سرامیکی سه خانه طرح برگ انجیری

‎تومان246,500 ‎تومان290,000 ‎−15%

چگونه بالش پر قو اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

توسط 13224
پسندیدن0

تشخیص بالش پر قو از بالش پر پرندگانی مانند غاز و مرغابی و ... یکی از اصول اولیه خرید بالش پر قو می باشد که اغلب خریداران از چگونگی تشخیص این اصالت به خوبی آگاه نیستند. قشر خاصی از فروشندگان هم به نوعی از بالش های خود تعریف کرده و در نهایت جواب قطعی ، شفاف و مطمعنی را به شما نمی دهند.

خوشبختانه در این مقاله می خواهیم در مورد نحوه ی تشخیص بالش پر قو بحث کنیم و خریدی مطمئن را برای آن دسته از عزیزانی که به دنبال بالشی بسیار مناسب برای خواب راحت و آسوده هستند را فراهم کنیم.

خرید بالش پر اصل

چرا بالش پر توصیه می شود؟

یکی از عوامل بسیار مهمی که در سلامت گردن و ستون فقرات تأثیر می گذارد استفاده از بالش مناسب می باشد. همه ی ما حداقل یک سوم از عمر خود را در خواب به سر می بریم، بنابراین توجه به لوازم و مایحتاج مورد نیاز برای  این زمان طولانی و معمولاً مستمر بسیار حایز اهمیت است.

اگر مقاله ی ما را تحت عنوان بهترین بالش برای آرترز گردن را مطالعه کرده باشید متوجه می شوید که بهترین بالش، بالشی است که حین خوابیدن و یا دراز کشیدن تمامی انحناهای سر و گردن را پر کرده تا فشاری بر گردن  و مهره های ستون فقرات وارد نشود. بالش های پر به خاطر دارا بودن این قابلیت به بهترین بالش ها معروف هستند.

از طرفی بالش های پر فرم پذیر بوده و بعد از استفاده به حالت اولیه ی خود بر می گردند همچنین برخلاف بالش های پشمی، پنبه ای یا الیافی و ... به مرور زمان دچار افت و در هم رفتگی بار نمی شوند.

خبر خوب دیگر در مورد بالش های پر بهبود و یا رفع کامل خرو پف حین خوابیدن می باشد.

این مطلب را از دست ندهید: کدام مارک تشک بهتر است؟

چرا بالش های پر قو خواب راحتری را نسبت به بقیه بالش های پر فراهم می کنند؟

اغلب مردم در میان صحبت های محاوره ای خود خواب راحت را به بالش پر قو ارتباط می دهند. زیرا ساختار طبیعی پر قو این قابلیت را دارد که از بدن شما در مقابل تغییر  درجه حرارت ناگهانی محافظت کرده و از تعرق بدن هنگام خواب جلوگیری می کند، علاوه بر این برای خواب راحت تر یک اتمسفر مناسب اطراف بدن شما ایجاد می کند.  کنار تمامی این مزایا باید گفت پر قو ضد حساسیت بوده و به هیچ عنوان بو نمی گیرد، نرم ترین و مرغوب ترین نوع پر است و به همین خاطر کمی گران تر از انواع دیگر پرها به فروش می رسد.

بالش پر قو

نحوی تشخیص بالش پر قو

متأسفانه  احتمال تولید  بالش های پر معمولی به عنوان بالش های پر قو از طرف برخی از سودجویان در این حرفه میسر می باشد. گاهی نیز پر به همراه الیاف مصنوعی مخلوط می شود که این امر باعث خرده شدن پر به مرور زمان و ایجاد گرد وغبار و در نتیجه ایجاد آلرژی می شود.

برای جلوگیری از پیشرفت کار این گونه افراد بهتر است بالش پر قوی خود را از فروشگاه های معتبر  تهیه کنید. این فروشگاه ها به دلیل از دست ندادن اعتبار خود که به سختی آن را کسب کرده اند هرگز اقدام به فروش اجناس تقلبی نخواهند کرد.

 راه بعدی برای تشخیص بالش پر قو توجه به قیمت آن است. برخی از بالش ها به وسیله ی مخلوطی از پر طبیعی قو و پر مصنوعی که همان پر توپ بدمینتون است پر می شود، معمولاً این بالش ها نسبت به بالش های پر طبیعی قیمت کمتری دارند.

این مطلب را از دست ندهید: دستور شستشوی انواع روتختی

از آنجا که پر قو سبک ترین ماده برای پر کردن بالش و لحافت در جهان است  یکی از راه های تشخیص اصالت بالش پر قو از بالش های پر معمولی همین سبکی آن است.

بالش های پر طبیعی  معمولاً از پر پرندگانی مانند مرغابی، غاز و قو پر می شوند. پر مرغابی بیشتر از پر غاز بوی پر را در خود نگه می دارد. در حالی که پر قو هیچ گونه بوی پری را در خود نگه نمی دارد. بنابراین یکی دیگر از راه های تشخیص بالش پر قو استفاده از حس بویایی حین خرید است.

بسیاری از مواقع تولید کنندگان معتبر بالش های پر خود را با برچسب های مختلف از هم جدا کرده و روی بسته بندی  بالش نوع پر استفاده شده را قید می کنند.

مورد بعدی در مورد بالش های پر قو که  حتماً باید به آن اشار کرد، درصد استفاده از پر گردن این حیوان در این بالش ها می باشد. هر چه میزان استفاده از پر گردن در بالش شما بیشتر باشد، بالش نرم تر و به مراتب گران تر می شود. البته این درصد در برچسب هر بالش قو ذکر می شود.

بالش پر مرغ

چنانچه تا به حال از بالش پر استفاده نکرده اید پیشنهاد می کنم  به راهنمایی های زیر در خصوص میزان نرمی بالش های پر توجه کنید:

بالش پر نرم: این بالش ها گزینه ی مناسبی هستند برای افرادی که عادت دارند روی شکم بخوابند.

بالش پر متوسط: این بالش ها برای افرادی مناسب هستند که عادت دارند به پشت بخوابند و یا اینکه ریز اندام هستند و شانه های کوچکی دارند.

بالش پر سفت: بهترین نوع بالش برای افرادی که عادت به خوابیدن به پهلو دارند.

بالش پر با سایز استاندارد: این بالش ها بهترین نوع بالش برای فراهم کردن خوابی راحت هستند.

خرید انواع بالش از شیک و تک

محصولات پیشنهادی
‎تومان300,000
ارسال فوری
بالش الیاف هرمینا بالش سفید وزن الیاف ۱۰۰۰ گرمی با الیاف هالو ورجین پارچه محصول پلی استر می باشد و دارای دوخت تمیز می باشد شامل یک عدد فشردگی الیافت متوسط مناسب برای همه افراد ضدر آلرژی و حساسیت امکان شستشو
‎تومان550,000
ارسال فوری
بالش الیاف پارچه نخ پنبه ( ژاکارد ترک )الیاف هالو ( الیاف توپی ) مغزی دوزی شده دور دوخت بدون شکافتگی و بیرون زدن الیاف نوع بالش سفت وزن بالش یک کیلو و 300 گرم قابل شستشو برند Ferema
‎تومان480,000
ارسال فوری
بالش الیاف راه پهن پارچه نخ پنبه ( ژاکارد ترک ) بدون ایجاد حساسیت و آلرژی الیاف هالو ( الیاف توپی ) الیاف وارد شده از کشور کره وزن بالش یک کیلو و 300 گرم نوع بالش سفت قابلیت شستشو با دست و ماشین لباسشویی...
‎تومان880,000
ارسال فوری
بالش %100 پر طبیعی پرنده پر سورت شده و شسته شده به صورت مکانیزه پارچه رویه نخ پنبه ( ژاکارد ترک) در سه نوع سفت ، معمولی و نرم پر طبیعی بالش طبی بدون ایجاد حساسیت جلوگیری از آرتروز گردن و گرفتگی های عضلانی بعد از...
‎تومان410,000
ارسال فوری
بالش الیاف پارچه 100% نخ پنبه الیاف هالو ( الیاف توپی ) دور دوخت مغزی دوزی شده جلوگیری از بیرون زدگی الیاف مقاوم در برابر شکافتگی نوع بالش سفت وزن یک کیلو و سیصد گرم برند Ferema
‎تومان340,000
0%
جنس رویه کتان 100درصد نخ پنبه جنس الیاف داخل میکروفایبر سایز بزرگ 80X40 سانتی متر با ارتفاع 10 سانتی متر سایز کوچک 69X39 سانتی متر با ارتفاع 8 سانتی متر کاهش فشار وارده بر سر و گردن و شانه ها باعث گردش خون مناسب...
‎تومان380,000
0%
جنس الیاف داخلی میکروفایبر درجه یک جنس رویه کتان نخ 100درصد پنبه  سایز 70X50   وزن 1100 گرم نرم و راحت دارای مغزدوزی سفید دارای خاصیت ارتجاعی  ارتفاع مناسب سر  ضد گردن درد و سر درد 
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
جنس رویه ژاکارد 100 درصد پنبه ای   جنس الیاف داخلی میکروفایبر درجه یک سایز 72X46 سانتی متر ارتفاع 6 سانتی متر وزن 1250 گرم نرم و راحت ضد گردن درد قابل استفاده در حالت نشسته دارای انحنای مناسب برای پوشش تمامی...
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
جنس رویه ساتن سیلک جنس الیاف داخلی میکروژل درجه یک سایز 54X33 وزن 450 گرم ضد موخوره و وزی مو ضد چین و چروک پوست کاهش فشار زیاد وارده به پوست طراحی و پیشنهاد متخصصان بین المللی پوست
مطالب پیشنهادی
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود