جستجوی مطالب
مطالب پیشنهادی
قوری دو کاپ طرح لبخند و سیبیل

‎تومان242,250 ‎تومان285,000 ‎−15%
اردو خوری سرامیکی سه خانه طرح برگ انجیری

‎تومان246,500 ‎تومان290,000 ‎−15%

رنگ آشپزخانه ام چگونه مرا لاغر می کند !

توسط 2184
پسندیدن0

رنگ آشپزخانه شما می تواند بر اشتهای شما تأثیر گذار باشد .

اعضای خانواده و علی الخصوص خانوم خانه , اکثر اوقات خود را در آشپزخانه می گذراند . به همین دلیل چیدمان و رنگ آشپزخانه مهم است . آشپزخانه باید به گونه ای باشد که دل گیر نبوده و فعالیت  در آن با طراوت و شادابی همراه باشد .

رنگ آشپزخانه شما می تواند اشتهای شما را کم کند!

آشپزخانه مکانی است متشکل از کابینت ها ,یخچال و اجاق گاز ,ظرفشویی و ... .چیدمان چنین وسایلی معمولا دست خود ما نیست و در هنگام معماری داخلی ساختمان جایگاه تمام این موارد از پیش تعیین شده است . ما فقط می توانیم در تعیین رنگ آشپزخانه و مدل و طرح وسایل این چنینی دخالت داشته باشیم .

مهم ترین امر در تعیین دکوراسیون آشپزخانه , تعیین تم رنگ به کار رفته در فضای آشپزخانه است , چرا که رنگ ها تعیین کننده حالات و هیجانات ما هستند . با استفاده از تعیین رنگ آشپزخانه می توانیم حالات روحی و هیجانی بهتری داشته باشیم.

اگر جزء خانواده هایی هستید که در آشپزخانه غذا سرو می کنید , بایستی به رنگ محیط اطرافتان توجه داشته باشید . چرا که رنگ ها تأثیر فوق العاده ای بر اشتهای شما و دلبندان تان دارند .

بهتر است به چند نکته در مورد تأثیر  رنگ ها بر جسم و روح انسان ها  توجه کنید :

آشپزخانه آبی رنگ

آبی آرام بخش

رنگ آبی به شدت سرکوب کننده اشتهای فرد است. محققان دریافته اند اتاق های غذاخوری که به رنگ آبی در می آیند روی اشتهای افراد اثری منفی دارند و باعث می شوند آنها به طور کلی 30 درصد کمتر کالری مصرف کنند. رنگ آشپزخانه آبی آرامش بخش است و با اثرگذاری روی ضمیر ناخودآگاه ما را به آهسته غذا خوردن تشویق می کند .

این رنگ رفع‌کننده تشنگی ، تسکین‌دهنده حرارت بدن ، مفید برای دردهای عصبی ، برطرف‌کننده وسواس ، کنترل‌کننده هیجانات زیاد ، برطرف‌کننده تب و بی‎‎‎خوابی ، سردکننده و پایین‌آورنده فشار خون است.

آشپزخانه با کابینت و تم قرمز

قزمز هیجان انگیز

رنگ قرمز درست برعکس رنگ آبی عمل می کند زیرا بسیار قوی و پرانرژی است که می تواند تا اندازه ای فشارخون را بالا برده و همچنین اشتها را تحریک کند. قرمز از نوع رنگ های گرم است . موجب شادی و هیجان می شود و به این صورت اشتهای فرد تحریک می شود .

میوه‌ها ، غذاها یا بسته‌بندی‌های دارای این رنگ تحریک‌کننده خوب اشتها بویژه در کودکان است . حتی استفاده از سفره‌های قرمز و نارنجی بالا برنده سوخت و ساز بدن بوده و اشتهاآور خوبی به شمار می‌رود. این رنگ گرم‌کننده بدن و محرک جنسی ، کمک به هضم بهتر غذا ، تشدیدکننده احساس گرسنگی و نیرو بخش است.

آشپزخانه با تمر نگی زرد

زرد چاق کننده

اگر می خواهید رنگ آشپزخانه تان را به رنگ زرد خورشیدی در آورید , کمی تامل کنید. دیوارهای زرد رنگ بیشتر دعواهای خانگی را موجب می شوند و چاق کننده هم هستند زیرا باعث می شوند بیش از حد نیاز غذا بخورید .

رنگی خوش‌رو ، خوشحال و پرنشاط با مزاجی گرم و خشک است. رنگ آشپزخانه زرد نگاه را خیلی سریع به سوی خود می‌کشد . به همراه رنگ نارنجی پرجاذبه شده و رنگ برخی بیسکوئیت‌ها، اسنک، چیپس، کیک و بسته‌بندی آنها را تشکیل می‌دهد. بی‌تامل فرد را به خرید محصول وا می‌دارد.

یک ترکیب مثبت

رنگ آشپزخانه زرد نه تنها اشتها را بالا می برد بلکه فرد احساس می کند آن قدر گرسنه است که می خواهد هر چه سریع تر غذا بخورد. وقتی فردی چشمش به رنگ زرد می افتد ، مغزش به سرعت شروع به ترشح هورمون سروتونین می کند و این هورمون باعث می شود نسبت به خود و اطرافش احساس خوب و مثبتی داشته باشد و باولع تمام غذا بخورد.

ببینید و نخورید !

رنگ سبز ، ‌ به ویژه سبز لجنی نه تنها اشتها را کور می کند بلکه ذهن را به طور ناخودآگاه به سمت غذاهای فاسد می برد . اما اگر می خواهید در خانه پرخوری نکنید ولی نمی توانید جلو شکم تان را بگیرید , از رنگ های سبز و آبی برای دیوارهای اتاق غذاخوری و میز و ظروف آشپزخانه استفاده کنید. سبز نیز مانند آبی اثر آرام کننده ای دارد .

این مطلب را از دست ندهید: تکنیک های چیدمان و نظم دهی کابینت ها

اشتها را نابود کنید

این ترکیب یعنی فاجعه ! اگر می خواهید لاغر شوید ، از این ترکیب رنگ استفاده کنید که به خوبی جواب می دهد زیرا فرد را به یاد انواع و اقسام مواد شیمیایی سمی می اندازد و اشتهایش کاملاً کور می شود .

 سفید؛ افزایش اشتها بدون عذاب وجدان

رنگ سفید که در بسیاری از خانه ها، رستوران ها و فروشگاه ها به وفور دیده می شود , به نظر خنثی می آید. تاثیر بسیار زیادی روی اشتهای فرد می گذارد و باعث می شود شخص بدون توجه به چیزی غذا بخورد . خوراکی هایی که سفید رنگ هستند مغز را نسبت به مقدار مصرف غذا بی خیال می کنند . ظروف سفید رنگ هم باعث می شوند هر چه بیشتر بخورید و کمتر احساس رضایت کنید . مواد غذایی معمولاً روی ظروف سفید رنگ جلوه خوبی پیدا می کنند .

آشپزخانه با تم سبز رنگ

سبز سرکوب گر

رنگ سبز خود به تنهایی سرکوب کننده اشتهاست . زیرا فرد را به یاد غذاهای فاسد می اندازد اما در کنار رنگ های گرمی مانند قرمز و زرد استفاده شود , مناسب است . دیوارهای سبز رنگ غذاخوری باعث کسب اطمینان نسبت به سلامت غذا می شوند ؛ بنابراین در کنار رنگ های گرم می توانند فرد را به غذا خوردن تشویق کنند .

ترشی جات به رنگ سبز هستند و سبز کاهویی و معمولی القاکننده طعم ترش و سبز زیتونی طعم تلخ را نشان می‌دهد . بهترین رنگ برای التیام اختلالات روحی و تمدد اعصاب بوده و آرامبخش قوی است . از بین برنده خستگی اعصاب ، بالا برنده تحمل ، خنک‌کننده ، مفید برای افراد میگرنی، تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن و تنظیم‌کننده ضربان قلب و فشار خون است .

طلایی کم نظیر

طلایی مانند سبز خبر از سلامت می دهد و می توان تا اندازه ای از این رنگ استفاده کرد . اما استفاده زیاد آن باعث می شود محیط، رنگ و رو رفته و قدیمی به نظر آید و از اشتهای فرد بکاهد .

آشپزخانه با تم رنگ خاکستری

خاکستری کم اشتها

خاکستری از رنگ هایی است که موجب کاهش اشتها می شود . برای افرادی که تمایل دارند وزن شان کم شود ، مناسب است . استفاده از این رنگ در محیطی که افراد می خواهند غذایشان را با لذت میل کنند , مانند اتاق غذاخوری یا آشپزخانه  , بسیار نامناسب است .

این مطلب را از دست ندهید: تزیین آشپزخانه با 10 راهکار ساده

قهوه ای؛ غذای سوخته

قهوه ای  یادآور اعتماد است و قدرت فراوانی دارد اما اگر بیش از حد استفاده شود , اثری منفی می گذارد. رنگ قهوه ای ممکن است ذهن فرد را به سوی غذاهای سوخته و یا خیلی پخته ببرد و اشتها را کور کند .

فیروزه ای خاص

این رنگ از رنگ های اشتهاآور و مناسب افراد کم اشتهاست ؛ به خصوص اگر با نارنجی ترکیب شود . اگر می خواهید چاق شوید از این دو رنگ در آشپزخانه تان بسیار استفاده کنید .

آشپزخانه با تم صورتی

صورتی خنثی

صورتی اگر چه از خانواده قرمزهاست اما هرگز به فرد احساس گرسنگی نمی دهد . صورتی بیشتر احساسی ملایم از احساساتی بودن را به فرد تلقین می کند و به طور کلی برای اتاق غذاخوری کسانی که می خواهند چاق شوند ، مناسب نیست .

نارنجی تابنده

مزاج رنگ نارنجی گرم است و به دلیل درخشندگی و تابندگی فوق‌العاده‌ای که دارد، خود را به چشم تحمیل می‌کند. رنگی پرکشش، پرتحرک و نشاط‌آور است. نوعی اشتهای کاذب ایجاد می‌کند .

اشپزخانه با تم مشکی و طلایی

سیاه مرموز

سیاه رنگی مرموز است؛ بنابراین مردم نمی توانند به غذاهایی که سیاه رنگ هستند , اعتماد کنند. این رنگ اثری بسیار منفی روی فرد می گذارد و اشتها را به شدت کور می کند.

مهمترین و اصلی ترین اساس یک چیدمان , رنگ زمینه ی به کار رفته می باشد .  گام اول در یک دیزاین حرفه ای انتخاب رنگ است که شما حال آن را به راحتی می توانید پشت سر بگذارید . پیشنهاد ما این است که این مطالب مفید و جدید را با کسانی که دوستشان دارید به اشتراک بگذارید .

در قسمت های بعدی به چگونگی چیدمان سایر لوازم و موقعیت های یک خانه ی شیک و تک خواهیم پرداخت .

خرید لوازم آشپزخانه از شیک و تک

محصولات پیشنهادی
‎تومان20,000,000
استعلام قیمت
سرویس چینی 18 نفره 133 پارچه + 6 عدد کاسه آبگوشت خوری قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی قابل استفاده در مایکروفر مقاوم در برابر حرارت طرح و نقش ثابت در مقابل شست و شو و حرارت لعاب داخلی شفاف و درخشان لعاب سخت و ضد...
ارسال مستقیم پس کرایه
‎تومان7,020,000
استعلام قیمت
سرویس ظروف غذا خوری جنس چینی 6 نفره 30 پارچه قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی قابل استفاده در مایکروفر مقاوم در برابر حرارت طرح و نقش ثابت در مقابل شست و شو و حرارت لعاب داخلی شفاف و درخشان لعاب سخت و ضد خراش محصول...
ارسال مستقیم پس کرایه
‎تومان741,000
ارسال فوری
بانکه جنس بدنه شیشه شفاف دارای درپوش جنس درپوش سرامیکی بدون دسته وزن بسیار سبک مقاوم در برابر ضربه در سه سایز مختلف قابل سفارش در سایز کوچک ، متوسط ، بزرگ و سه سایز مناسب برای نگهداری از انواع مواد غذايی مانند...
‎تومان520,000
ارسال فوری
جنس چوب بامبو شکل مستطیل رنگ گردویی در سه سایز مختلف قابل استفاده برای گوشت و انواع سبزیجات مقاوم در برابر ترک مقاوم در برابر خردگی و پوسته شدن قابل شستشو محصول کشور چین وجود ترک روی تخته طبیعی بوده و ایراد کالا...
‎تومان3,200,000
سوفله خوری دوتایی شکل مستطیل طرح دایموند طلایی ظرف سوفله دوخانه نگین دار جنس استیل رنگ طلایی گنجایش 1.5 * 2 لیتر سطح کاملا براق و صیقلی دارای وارمرجهت گرم نگه داشتن غذا دارای ظرف پیرکس با تحمل دمای 300 درجه ظرف پیرکس...
‎تومان1,170,000
ارسال فوری
سرویس کیک خوری و پیش دستی شامل کیک خوری پایه دار، کاردک کیک، 6 عدد پیش دستی و چنگال جنس چینی استخوانی مناسب برای سرو انواع کیک مناسب برای سرو کیک برای شش نفر قابل شستشو با ماشین ظرفشویی به همراه جعبه شیک و کادویی
‎تومان2,574,000
استعلام موجودی
سرویس قابلمه 8 پارچه گرانیتی درب شیشه ای دارای دستگیره های باکالیت یا نسوز و استیل نگیر شامل 1 عدد قابلمه سایز 20 گرانیتا با درب شیشه ای، 1 عدد قابلمه سایز 24 گرانیتا با درب شیشه ای، 1 عدد قابلمه سایز 28 گرانیتا با...
‎تومان625,000
ارسال فوری
سینی پذیرایی ست دو عددی در دو سایز مختلف جنس چوب بامبو رنگ گردویی تعداد در بسته سه عدد محصول شیک و تک مناسب برای حمل ظروفی مانند استکان و فنجان مناسب برای محیط های اداری و خانگی قابل شستشو ضمانت پوسته پوسته شدن ضمانت...
‎تومان449,100 ‎تومان499,000
ارسال فوری
‎−10%
پیشنهاد ویژه
شیرینی خوری سه طبقه جنس سرامیکی دارای دسته طلایی براق رنگ دقیقا مطابق تصویر قابل شستشو در ماشین ظرفشویی سبک مدرن و فانتزی قابل استفاده به صورت دو طبقه و سه طبقه بشقاب سایز کوچک کمی لب پریدگی دارد و به همین دلیل...
مطالب پیشنهادی
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود