جستجوی مطالب
مطالب پیشنهادی
قوری دو کاپ طرح لبخند و سیبیل

‎تومان242,250 ‎تومان285,000 ‎−15%
اردو خوری سرامیکی سه خانه طرح برگ انجیری

‎تومان246,500 ‎تومان290,000 ‎−15%

ساعت دیواری را کجا و در چه ارتفاعی نصب کنیم؟!

توسط 44290
پسندیدن0

یکی از رایج ترین سوالات ذهنی افراد، در مورد جایا مکان و ارتفاع مناسب نصب ساعت دیواری است که بهتر است در چه ارتفاعی از سطح زمین ساعت را به دیوار نصب کنیم. از آنجایی که انتخاب یک دیوار اشتباه و یا نصب در ارتفاع کمتر یا بیشتر، تأثیر منفی بر روی دیزاین دکوراسیون داخلی می گذارد، یک دکوراتور ماهر هیچ گاه، بی گدار به آب نزده و برای نصب ساعت دیواری به عنوان پر بیننده ترین و پرکاربردترین تابلوی هر خانه، بهترین مکان و ارتفاع استاندارد را در نظر می گیرد .

اما کدام دیوار برای نصب ساعت دیواری مناسب تر است؟ ارتفاع مناسب نصب ساعت دیواری کدام است؟ آیا این ارتفاع در خانه های مختلف با سقف های متفاوت، متغییر است؟ و ...

امروز شیک و تک قصد دارد در این مطلب بر روی جواب تمامی سوالات ذهنی شما در مورد انتخاب و نصب ساعت دیواری تمرکز کند.

فاصله ساعت دیواری از سقف

کدام دیوار برای نصب ساعت دیواری مناسب تر است؟

طراحی دکوراسیون داخلی هر مجموعه ای با استفاده از المان ها و عناصر مختلفی شکل می گیرد، اما طراحی هیچ مجموعه یا خانه ای بدون ساعت دیواری انجام نمی شود. حال با توجه به این که یکی از پرکاربرد ترین اکسسوری های دکوراسیون داخلی ساعت دیواری است، اگر آن را در بخش مناسبی از دکور خود قرار ندهید، حتماً دکوراسیون شما تا حد زیادی جلوه خود را از دست خواهد داد.

چیدمان ساعت دیواری

جای مناسب ساعت دیواری

اصلی ترین نکته برای نصب ساعت دیواری در یک اتاق، دید کامل آن از تمامی نقاط و زاویه های موجود در آن اتاق است. به عنوان مثال برای مناسب ترین جای ساعت دیواری در اتاق پذیرایی، می توان پشت کاناپه را پیشنهاد داد.

گزینه دیگر برای جای ساعت دیواری در اتاق پذیرایی، فضای بالای شومینه است. از آنجا که شومینه به عنوان یک نقطه کانونی در نظر گرفته می شود، نصب یک ساعت دیواری در بالای آن نه تنها نمای شومینه را کامل می کند، بلکه جلوه بیشتری به دکوراسیون داخلی شما می بخشد.

بهترین جا برای نصب ساعت دیواری

اگر اهل ابتکار و نوآوری هستید و دوست دارید مانند یک دیزاینر خاص و متفاوت وارد عمل شوید، به جای قرار دادن یک آینه بر روی میز کنسول، نصب ساعت دیواری را امتحان کنید.

مناسب ترین جا برای نصب ساعت دیواری در اتاق خواب، دیوار روبروی سرویس خواب می باشد. اما چنانچه جزء دسته افرادی هستید که مشکل خواب دارند، از نصب ساعت دیواری در اتاق خودداری کرده و در نهایت یک ساعت دیجیتالی یا رو میزی روی پاتختی خود قرار دهید تا تا علاوه بر بی صدا بودن ساعتف دید کمتری به آن داشته باشید.

نصب یک ساعت قدیمی بر بالای میز خاطره، حس نوستالوژیک عمیق تری برای شما و علاقمندان به عکس های این میز به وجود خواهد آورد.

ساعت دیواری در منزل

ارتفاع مناسب برای نصب ساعت دیواری

همان طور که پیش تر از این هم اشاره کردیم ارتفاع مناسب نصب ساعت دیواری جزء عوامل بسیار مهم در جلوه گری آن است اما متأسفانه اغلب اوقات از قلم می افتد.

به طور کلی ارتفاع مناسب برای نصب ساعت دیواری باید به گونه ای باشد که، مرکز ساعت هم سطح چشم یک فرد با قد متوسط قرار بگیرد. نصب ساعت دیواری در ارتفاع های بالاتر یا پایین تر، از حالت استاندارد خارج شده و تأثیر منفی بر دکوراسیون شما می گذارد.

روش بعدی برای تعیین ارتفاع مناسب نصب ساعت دیواری استفاده از متر است. در این روش باید مرکز ساعت حدود 152 الی 156 سانتی متر از سطح زمین بالا تر باشد و برای خانه هایی با سقف بلند این ارتفاع می تواند به 165 سانتی متر هم برسد.

نصب ساعت دیواری در بالای تلویزیون

آیا ارتفاع مناسب نصب ساعت دیواری در خانه های مختلف با سقف های متفاوت متغییر است؟

امروزه سقف های کاذب در خانه های مختلف ارتفاع های متفاوتی برای دیوارهای خانه به وجود می آورند. اما این تفاوت ارتفاع آنقدر چشمگیر نیست که ارتفاع استاندارد برای نصب ساعت دیواری را زیر سؤال ببرد و شما را مجبور به انتخاب ارتفاع بسیار کم یا بسیار زیاد نماید.

اما در صورتی که شما و خانواده شما همگی جزء افراد قد بلند یا قد کوتاه هستید، به جای تعیین خط دید یک فرد با قد متوسط می توانید، ارتفاع مناسب نصب ساعت دیواری را با خط دید قد خودتان تنظیم کنید و در صورتی که برای تعیین ارتفاع مناسب نصب ساعت دیواری از روش دوم استفاده می کنید، می توانید در محدوده بازه اندازه ها، اندازه دلخواه خود را انتخاب کنید.

جای ساعت در پذیرایی

رایج ترین اشتباهات حین خرید ساعت دیواری

مسلماًهر فردی، زمان خرید کالای مورد نظر، با توجه به هزینه خود قصد خرید زیبا ترین را دارد، سوال اینجاست که آیا این زیبا ترین بهترین گزینه هم هست یا نه!

از نظر یک دیزاینر ماهر، یک عنصر زیبای واحد، نمی تواند باعث زیبایی و جلوه گری یک مجموعه شود، مگر آنکه هارمونی خاصی بین این عنصر با سایر اجزای مجموعه در نظر گرفته شود. ساعت دیواری هم به عنوان یک المان کاربردی و مهم در خانه از این قاعده مستثنی نیست. بهتر است قبل از خرید ساعت به هارمونی بین رنگ، بافت، فرم دیوار و مبلمان خانه یا فضایی که می خواهید ساعت را در آنجا نصب کنید، توجه کنید.

محل مناسب برای نصب ساعت دیواری

اشتباه رایج بعدی برای نصب ساعت دیواری غافل شدن از همخوانی بین اندازه ساعت و ابعاد دیواری است که قصد دارید ساعت را بر روی آن نصب کنید. انتخاب یک ساعت کوچک برای یک دیوار بزرگ و عکس آن انتخاب یک ساعت بزرگ برای یک دیوار کوچک ، یا انتخاب یک ساعت گرد بزرگ برای یک دیوار باریک و بلند یا یک ستون، مسلماً طراحی دکور شما را تبدیل به یک فاجعه خواهد کرد. در نتیجه بهتر است قبل از خرید ساعت دیواری، دیوار مورد نظر و جایگاه مناسب برای نصب آن را مشخص کرده، سپس برای خرید اقدام کنید.

برخی از افراد نسبت به صدای تیک تاک عقربه های ساعت بسیار حساسند، خرید ساعت های دیجیتالی بهترین گزینه است که به این افراد توصیه می کنم.

در انتخاب ساعت دیواری مناسب آشپزخانه توجه داشته باشید هر ساعتی برای دیوارآشپزخانه مناسب نیست. ساعتی که قرار است بر روی دیوار آشپزخانه نصب شود باید قابل شستشو باشد.

خرید انواع ساعت دیواری از شیک و تک

محصولات پیشنهادی
‎تومان3,311,900
استعلام موجودی
ساعت دیواری مدرن جنس فلزی قطر صفحه نمایش 60 سانتی متر نمایش زمان بدون نشانگر شکل گرد کارکرد فقط با یک عدد باتری قلمی موتور تایوانی مناسب برای مکان های خانگی و اداری دارای 5 سال گارانتی
‎تومان1,463,000
استعلام موجودی
ساعت دیواری جنس چوبی کارکرد فقط با یک عدد باتری قلمی بدون پاندول رنگ مطابق تصویر مناسب سالن پذیرایی دارای 5 سال گارانتی موتور تایوانی نمایش زمان به صورت انگلیسی شکل گرد
‎تومان1,283,400
استعلام موجودی
ساعت دیواری جنس چوبی کارکرد فقط با یک عدد باتری قلمی بدون پاندول رنگ مطابق تصویر مناسب سالن پذیرایی دارای 5 سال گارانتی موتور تایوانی نمایش زمان به صورت عدد انگلیسی شکل گرد
‎تومان1,647,000
استعلام موجودی
ساعت دیواری جنس چوبی کارکرد فقط با یک عدد باطری قلمی رنگ مطابق تصویر مناسب سالن پذیرایی دارای 5 سال گارانتی برند لوتوس موتور تایوانی نمایش زمان به صورت اعداد انگلیسی شکل گرد همراه با ثانیه شمار
‎تومان365,000
استعلام موجودی
ارسال فوری
ساعت دیواری جنس بدنه پلاستیک طراحی خاص و زیبا رنگ Golden Roz مطابق تصویر مناسب برای اتاق خواب و پذیرایی مناسب برای محیط های اداری کارکرد با یک باطری نمایش عقربه ای دارای ثانیه شمار موتور آرام گرد دارای...
‎تومان1,435,000
استعلام موجودی
ساعت دیواری جنس چوبی کارکرد با عقربه موتور آرام گرد صفحه گرد دارای صفحه شیشه ای موتور تایوانی کارکرد فقط با یک عدد باطری قلمی رنگ مطابق تصویر مناسب سالن پذیرایی دارای 5 سال گارانتی برند لوتوس
مطالب پیشنهادی
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود