جستجوی مطالب
مطالب پیشنهادی
قوری دو کاپ طرح لبخند و سیبیل

‎تومان242,250 ‎تومان285,000 ‎−15%
اردو خوری سرامیکی سه خانه طرح برگ انجیری

‎تومان246,500 ‎تومان290,000 ‎−15%

سیر تا پیاز خرید یک تابلو فرش خوب!

توسط 10610
پسندیدن0

این روزها خرید تابلو فرش به عنوان یک اکسسوری بسیار زیبا و مجلل رونق بسیاری پیدا کرده است. تا جایی که اگر کسی قصد دارد تزیین فاخر و منحصر به فردی برای دکوراسیون داخلی خود انجام دهد حتماً این آیتم اصیل را در گوشه ای از دکور خود مهمان می کند. اما مسئله اینجاست که بازه کیفیت و قیمت این عناصر عشوه گر بسیار وسیع بوده و همین بسط بزرگ اغلب اوقات عامل سردرگمی خریداران در مورد تناسب موزون و مناسب بین کیفیت و قیمت می شود.

با شیک و تک همراه باشید تا با چند راهکار کارآمد و متفاوت در مورد خرید تابلو فرش و نحوه تشخیص کیفیت ، اصالت و مهم تر از آن تناسب نقش یک تابلو فرش با دکوراسیون داخلی آشنا شوید.

تابلو فرش شاعر جوان

راهکارهای حرفه ای برای تشخیص کیفیت تابلو فرش

همان طور که می دانید تابلو فرش ها به دو صورت ماشینی و دستباف تولید و ارائه می شوند. البته ما در مطلبی جدا به تفصیل در مورد نحوه تشخیص تابلو فرش دستباف و ماشینی صحبت کرده ایم و در این پست تنها قصد داریم در مورد روش شناخت کیفیت و اصالت تابلو فرش بحث کنیم.

معمولاًً تابلو های دستباف قیمت بسیار بالاتری نسبت به نوع ماشینی آن دارند، اما قیمت گران همیشه دلیلی بر کیفیت بیشتر نبوده و نیست. در تابلو فرش هم مانند فرش نوع و کیفیت مواد اولیه تأثیر مستقیم و زیادی برکیفیت نهایی محصول می گذارد.

یکی از آیتم هایی که معمولاً در تابلو فرش ها با آن مواجه می شویم میزان کاربرد نخ ابریشم است، چرا که ابریشم نمای ظریف تر، دقیق تر، زیباتر و البته لوکس تری را برای تابلو فرش ایجاد کرده و به همان نسبت قیمت تابلو فرش را هم افزایش می دهد.

از عوامل موثر بعدی بر کیفیت تابلو فرش نوع بافت می باشد، پر واضح است که در این پارامتر، بافت ماشینی منظم تر می شود، مگر اینکه بافنده فرش بسیار حرفه ای و دقیق باشد، تا نتیجه کار کج نشود. یک راهکار ساده برای تشخیص کج بودن یا حتی میزان کجی تا کردن تابلو فرش و رساندن لبه ها کار به یکدیگر می باشد، البته این روش تنها زمانی ممکن است که تابلو فرش شما اسیر قاب نشده باشد.

تابلو فرش دستباف گل

بسیار واضح است که هر فردی حین خرید تابلو فرش اولین نکته ای که در نظر می گیرد، زیبایی و گیرایی تصویر بافته شده است. از نظر کارشناسان قالی میزان استفاده از رنگ های طبیعی و هماهنگی قرار گرفتن این رنگ ها و در بیانی ساده تر تأثیر تصویر فرش بر روی ببینده ، از عوامل موثر بر کیفیت و قیمت تابلو فرش است. مسلماً شما نمی توانید از تصویر یک تابلو فرش اصیل و مرغوب به راحتی چشم بردارید، حتی اگر قصد خرید تابلو فرش را هم نداشته باشید.

برجستگی و میزان برجسته بودن تابلو فرش از مواردی است که تأثیر چشم گیری بر زیبایی یک تابلو فرش می گذارد. البته آگاه باشید هیچ فرشی به صورت برجسته بافته نمی شود، این زیبا پروری کاری است که در مراحل پایانی پروسه فرش و به وسیله یک کارینگ کار یا همان پرداخت گر متبحر و هنرمند انجام می شود و تأثیر مستقیمی بر روی قیمت محصول می گذارد.

درشتی، ریزی، یکنواختی و میزان فاصله بین گره ها در پشت فرش هم حرف های زیادی برای گفتن دارد. یک تابلو فرش مرغوب دارای گره های یک اندازه، منظم و پشت سر هم می باشد. اما اگر اندازه گره ها متفاوت و نامنظم و در برخی از نقاط با فاصله بود یعنی تابلو فرش دارای کیفیت و اصالت خاصی نیست.

عموماً اطلاعات تابلو فرش به وسیله یک نوشته در قسمت پشت آن پرس می شود. به راحتی می تواند با چک کردن شناسنامه فرش اطلاعات مفیدی در مورد فرش پیدا کنید.

و در انتها اگر قصد خرید تابلو فرش استاد خاص یا برند مشخصی را دارید بهتر است، از فروشگاه های معتبر و در صورت امکان از خود بافنده خرید کنید. زیرا در حین رفو و مرمت و سایر فنون نظیر آن امکان دارد امضا و یا نام اشخاص در زیر تابلو بافته شود و تنها افراد متبحر می توانند این مسئله را تشخیص دهند.

تابلو فرش ماشینی طرح گل 

روش های تشخیص چله ابریشم طبیعی و با کیفیت

همان طور که پیش تر گفته شد میزان ابریشم استفاده شده در تابلو فرش تأثیر زیادی بر قیمت آن می گذارد، اما در صورتی که این ابریشم طبیعی و مرغوب باشد. چنانچه قصد خرید تابلو فرش ابریشمی دارید باید بتوانید ابریشم طبیعی و با کیفیت را از ابریشم مصنوعی تشخیص دهید.

سه راه برای شناسایی و تشخیص ابریشم واقعی از ابریشم مصنوعی وجود دارد:

روش اول: سوزاندن ابریشم

اگر فروشنده به شما اجازه داد یکی از گره های ابریشم را در آورده و بسوزانید. ابریشم طبیعی در برابر شعله به صورت گلوله ای سیاه در آمده و بویی همچون سوختن مو ایجاد می کند. اما اگر ابریشم نرم و گچی رنگ شد و بویی شبیه سوختن کاغذ ایجاد کرد یعنی ابریشم به کار رفته در تابلو فرش مصنوعی است.

تابلو فرش طرح مینیاتوری

روش دوم: نوازش فرش با کف دست

الیاف طبیعی قدرت خوبی برای ایجاد گرما دارند، کف دست خود را بر روی تابلو فرش بکشید، اگر گرما را احساس کردید ابریشم کارشده در فرش طبیعی است در غیر این صورت به اصل بودن ابریشم شک کنید. در مواردی که نمی توانید به حس تان اطمینان کنید، حتما احساستان را بعد از دست کشیدن بر روی تابلو فرش مورد علاقه و تابلو فرشی که از اصل بودن آن اطمینان دارید مقایسه کنید.

روش سوم: به وسیله آزمایش شیمیایی

دقیق ترین روش برای تمایز ابریشم واقعی از ابریشم مصنوعی توجه به تفاوت های آن ها از نظر شیمیایی است. برای این کار شما نیاز به انجام دادن یک آزمایش ساده دارید. در دمای معمولی اتاق 16 گرم سولفات مس را در 150 میلی لیتر آب مخلوط و 10 گرم گلیسترین را به آن اضافه کنید و در انتها سود سوز آور را آرام آرام به ترکیب خود اضافه کنید تا حدی که یک محلول روشن بدست بیاید. این محلول قادر است یک نمونه کوچک از ابریشم طبیعی را در خود حل کند اما نسبت به ابریشم مصنوعی بی تأثیر است.

تابلو فرش طرح چهره

تناسب تابلو فرش با انواع سبک های داخلی

مسلماً نمی توانیم از تابلو فرش به عنوان یک اکسسوری مناسب برای سبک هایی نظیر مدرن و به خصوص مینیمالیستی نام ببریم، مگر اینکه در مورد انتخاب سایز و طرح آن ها وسواس داشته و با برخی از اصول چینش دکوراسیون و انتخاب پارامترهای تزئینی آشنا باشیم.

چنانچه سبک دکوراسیون داخلی شما از سبک مدرن پیروی می کند و شما می خواهید اصالت و زیبایی یک تابلو فرش را در آن به نمایش بگذارید، بهتر است تابلو فرش هایی را انتخاب کنید که طول آن از 1 متر تجاوز نکند و حتی الامکان یک طرح ساده یا مینیاتوری را به تصویر بکشد. میزان استفاده از ابریشم در این فرش ها بسته به سلیقه شما دارد و تأثیری در هم خوانی تابلو فرش و سبک دکوراسیون نخواهد داشت.

اگر تابلو فرش را برای اضافه کردن یک جلوه بصری زیبا به اتاق نشیمن می خواهید بهتر است، تصاویر گل با رنگ های متنوع و گرم را انتخاب کنید. این تابلو ها با القای حس گرما و صمیمیت، محیط مناسبی را برای دور همی های خانوادگی و دوستانه ایجاد می کنند.

تابلو فرش هایی که دارای تصاویر منظره، نوشته، آیات قرآن و چهره افراد هستند با ایجاد یک نمای رسمی اما لطیف مفاهیمی بسیار گسترده تر و عمیق تر از یک تزیین را در خود جای داده و گزینه مناسبی برای اتاق های پذیرایی محسوب می شوند.

خرید تابلو فرش

محصولات پیشنهادی
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
تابلو فرش دارای نقوش و طراحی زیبا مناظر طرح منظره بافت ماشینی جنس تار و پود پلی استر یا ابریشم مصنوعی جنس نخ خواب فیلامنت جنس قاب MDF تراکم فرش 1200شانه ابعاد 50در100 مناسب برای اتاق پذیرایی هنر ایرانی قابلیت...
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
تابلو فرش دارای نقوش و طراحی زیبا طرح گلدار مزین به آیات الهی وان یکاد بافت ماشینی جنس تار و پود پلی استر یا ابریشم مصنوعی جنس نخ خواب فیلامنت جنس قاب MDF تراکم فرش 700شانه ابعاد 50در100 مناسب برای اتاق پذیرایی و...
‎تومان230,000
0%
تابلو فرش دارای نقوش و طراحی زیبا مناظر طرح منظره بافت ماشینی جنس تار و پود پلی استر یا ابریشم مصنوعی جنس نخ خواب فیلامنت جنس قاب MDF تراکم فرش 1200شانه ابعاد 50در70 مناسب برای اتاق پذیرایی هنر ایرانی قابلیت شست...
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
تابلو فرش دارای نقوش و طراحی زیبا مناظر طرح منظره بافت ماشینی جنس تار و پود پلی استر یا ابریشم مصنوعی جنس نخ خواب فیلامنت جنس قاب MDF تراکم فرش 1000شانه ابعاد 50در100 مناسب برای اتاق پذیرایی هنر ایرانی قابلیت...
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
تابلو فرش دارای نقوش و طراحی زیبا گلدار نوشته های قهوه ای مزین به آیات الهی وان یکاد بافت ماشینی جنس تار و پود پلی استر یا ابریشم مصنوعی جنس نخ خواب فیلامنت جنس قاب MDF تراکم فرش 700شانه ابعاد 50در70 مناسب برای اتاق...
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
تابلو فرش دارای نقوش و طراحی زیبا مناظر طرح منظره بافت ماشینی جنس تار و پود پلی استر یا ابریشم مصنوعی جنس نخ خواب فیلامنت جنس قاب MDF تراکم فرش 1000شانه ابعاد 50در100 مناسب برای اتاق پذیرایی هنر ایرانی قابلیت...
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
تابلو فرش دارای نقوش و طراحی زیبا مناظر طرح منظره بافت ماشینی جنس تار و پود پلی استر یا ابریشم مصنوعی جنس نخ خواب فیلامنت جنس قاب MDF تراکم فرش 1200شانه ابعاد 50در100 مناسب برای اتاق پذیرایی هنر ایرانی قابلیت...
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
تابلو فرش دارای نقوش و طراحی زیبا باستانی طرح شاعر جوان بافت ماشینی جنس تار و پود پلی استر یا ابریشم مصنوعی جنس نخ خواب فیلامنت جنس قاب MDF تراکم فرش 1200شانه ابعاد 50در100 مناسب برای اتاق پذیرایی هنر...
مطالب پیشنهادی
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود