جستجوی مطالب
مطالب پیشنهادی

در انتخاب ابعاد درست میز ناهار خوری مرتکب اشتباه نشوید!

توسط 180435
پسندیدن0

انتخاب درست ابعاد میز ناهار خوری و ایجاد یک تعادل بصری مناسب، یکی از ظریف ترین تکنیک های طراحی دکوراسیون داخلی خانه محسوب می شود. به خاطر اهمیت بارز این موضوع در ایجاد یک فضای کاربردی و مناسب و دکوراسیونی چشم نواز در خانه شیک و تک قصد دارد در این مطلب در مورد موضوعاتی از قبیل اینکه ابعاد استاندارد انواع میز های ناهار خوری کدامند؟ مهمترین عوامل در تعیین سایز میز ناهار خوری چیست؟ چگونه می توانیم بدون کمک یک دیزاینر حرفه ای سایز مناسبی از میز ناهار خوری را انتخاب و یک تعادل بصری زیبا در خانه ایجاد کنیم و .... بحث کند. پس برای رسیدن به یک چیدمان حرفه ای و مناسب در فضا های مختلف با انواع متراژ ها با ما همراه باشید.

خرید میز ناهار خوری چوبی شش نفره

عوامل موثر در تعیین ابعاد میز ناهار خوری کدامند؟

عوامل متعددی هستند که می توانند به شما کمک کنند تا به راحتی سایز مناسبی از میز ناهار خوری برای خانه خود پیدا کنید.

اول اینکه محدوده شما برای قرار دادن میز ناهار خوری در خانه چقدر است؟ چند نفر قرار است دور این میز بنشینند؟ آیا شما شامل شرایط ویژه ای مانند حضور یک مهمان همیشگی در خانه هستید؟ چه شکلی از میز ناهار خوری را می پسندید؟ و غیره

این مطلب را از دست ندهید: فوت و فن های خرید میز ناهار خوری

جواب دادن به هر یک از این پرسش ها شما را یک گام، به انتخاب صحیح و بجا نزدیک تر می کند، اما علاوه بر تمامی این موارد شما باید فضای لازم و کافی برای عبور افراد در اطراف میز، همچنین ایجاد تناسب بین اندازه میز و اتاق ناهار خوری که از مهمترین عوامل در ایجاد تعادل بصری است، را هم لحاظ کنید.

ابعاد میز ناهار خوری گرد

ابعاد استاندارد انواع میز های ناهار خوری

در ادامه با ابعاد استاندارد انواع مختلف میز ناهارخوری آشنا خواهید شد و درخصوص فضای مناسب هر نوع میز ناهارخوری مطالبی را خواهیم گفت.

1. ابعاد استاندارد میز ناهار خوری گرد

میزهای گرد توانایی بالایی در ایجاد فضاهای صمیمی و دلپذیر دارند. هنگامی که شما اطراف یک میز گرد نشسته اید به راحتی می توانید بدون چرخاندن گردن با هر کسی که دور میز نشسته است صحبت کنید. اما اگر قرار است این میز برای صندلی به تعداد زیاد تهیه شود ممکن است بهترین شکل نباشد. زیرا با آنکه دیدن همه افراد به راحتی میسر است اما حتماً افرادی که نسبت به هم در گستردگی میز قرار گرفته اند برای ادامه گفتگو مجبور به فریاد زدن خواهند شد. همچنین دسترسی به غذا و مخلفاتی که در مرکز این میزها قرار می گیرد، دشوار است. به همین خاطر ساخت سایز های بزرگ ( برای تعداد 8 نفر به بالا) از میزهای گرد چندان متدوال نیست.  

قطر میز گرد برای 2 نفر       90 سانتی متر

قطر میز گرد برای 4 نفر        100 سانتی متر

قطر میز گرد برای 6 نفر        120 سانتی متر

قطر میز گرد برای 8 نفره      142 سانتی متر

ابعاد میز ناهارخوری مربع 

2. ابعاد استاندارد میز ناهار خوری مربع

یک میز ناهار خوری مربع دارای مزایا و معایبی شبیه به یک میز گرد است. شما می توانید از یک میز ناهار خوری مربع برای ایجاد فضاهای گرم و دوستانه بهره بگیرید. اما اگر قصد دارید بیش از 4 صندلی برای میز خود بگذارید بهتر است به جای یک میز مربع یک میز ناهار خوری مستطیل شکل را انتخاب کنید. همچنین میزهای مربعی شکل انتخاب مناسبی برای اتاق های ناهار خوری کوچک نیستند، مگر اینکه برای صرفه جویی در فضا یکی از اضلاع آن را به دیوار بچسبانید.

ابعاد میز ناهار خوری مربع 2 نفره       75 * 75 سانتی متر

ابعاد میز ناهار خوری مربع 4 نفره      96 * 96 سانتی متر

ابعاد میز ناهار خوری مربع 6 نفره      150 * 150 سانتی متر

ابعاد میز ناهار خوری مربع 8 نفره     180 * 180 سانتی متر

ابعاد میز ناهار خوری شش نفره

3. ابعاد استاندارد میز ناهار خوری مستطیل ( بیضی )

یک میز مستطیلی، رایج ترین انتخاب در بین تمام اشکال مختلف میز ناهار خوری است. این میز ها با آنکه منطقه کمی را اشغال می کنند ، بیشترین فضا را در اختیار شما می گذارند و مهم تر از آن یک محیط راحت برای دسترسی به همه چیز را ایجاد می کنند. همچنین برخی از میزهای مستطیلی با قابلیت تبدیل شوندگی، امکان انعطاف پذیری تغییر طول را فراهم می کنند. یک میز مستطیلی باریک ممکن است مناسب ترین انتخاب برای یک اتاق ناهار خوری طولانی و باریک باشد.    

ابعاد میز ناهار خوری مستطیل 2 نفره       110 * 75 سانتی متر

ابعاد میز ناهار خوری مستطیل 4 نفره       150 * 75 سانتی متر

ابعاد میز ناهار خوری مستطیلی 6 نفره     90 * 150 سانتی متر

ابعاد میز ناهار خوری مستطیلی 8 نفره     90 * 180 سانتی متر

ابعاد میز ناهار خوری مستطیلی 10 نفره   120 * 243 سانتی متر

ابعاد میز ناهار خوری مستطیلی 12 نفره   120 * 335 سانتی متر            

ابعاد استاندارد میز ناهار خوری

4. ارتفاع استاندار میز ناهار خوری

در حالی که صفحات روی میز ناهار خوری می توانند اندازه و اشکال مختلفی داشته باشند، ارتفاع استاندارد میز ناهار خوری ها کاملاً یکسان است. این ارتفاع باید به اندازه کافی بالا باشد تا فضای کافی برای کسانی که عادت دارند حین غذا خوردن یا صحبت کردن زانوهای خود را روی هم انداخته یا جمع کنند، وجود داشته باشد. از طرفی نباید آنقدر بالا باشد که فرد حین غذا خوردن احساس خفگی کند. به همین علت ارتفاع استاندارد میز ناهار خوری بین 71 تا 76 سانتی متر است و این اندازه با ارتفاع استاندار صندلی ها که بین 46 تا 58 سانتی متر است کاملاً هماهنگ می باشد.

این مطلب را از دست ندهید: میز ناهار خوری چوبی بخرم یا ام دی اف

نکته : توجه داشته باشید که صندلی بار به هیچ وجه یک صندلی مناسب برای میز ناهار خوری نمی باشد.

محل قرارگیری میز ناهار خوری روی فرش

مقایسه سایز میز ناهار خوری با ابعاد فرش

اگر به دنبال این هستید که سایز میز ناهار خوری شما با اندازه فرشی که در زیر آن پهن شده است، مطابقت داشته باشد، لازم است مطمئن شوید که فرش حداقل 60 سانتی متر طولانی تر از اندازه میز ناهار خوری است که در هر طرف آن صندلی وجود دارد.

اما اگر فرش شما خیلی بزرگ تر از میز ناهار خوری تان است برای ایجاد تعادل بصری باید قسمت اعظمی از این بزرگی را در فضای مشرف بین میز و دیوار قرار دهید.

جای مناسب میز ناهارخوری در خانه

ایجاد تناسب بین سایز میز ناهار خوری و محل قرار گیری آن

اگر جزء کسانی هستید که می خواهند دکوراسیون داخلی خانه خود را مانند یک دیزاینر حرفه ای بچینند، باید این قسمت را با دقت بیشتری بخوانید. همان طور که پیش تر از این هم اشاره شد ایجاد تعادل بصری یکی از اصلی ترین نکات برای چیدمان خانه محسوب می شود.

این مطلب را از دست ندهید: 5 تکنیک ساده برای تزیین میز ناهار خوری

میز ناهار خوری به عنوان یک عنصر کاربردی و تزئینی به طور نامحسوس تأثیر زیادی روی دیزاین خانه می گذارد، بنابراین برای انتخاب درست آن باید کمی حساس تر باشید. در این قسمت قصد داریم رازهای تناسب بین متراژ خانه و سایز میز ناهار خوری را عنوان کنیم.

میز ناهارخوری کمجا برای خانه های کوچک

بهترین طرح و سایز میز ناهار خوری برای خانه های کوچک

قبل از هر چیز در مورد خانه های کوچک با متراژ کم بحث می کنیم. خرید وسیله در خانه های کوچک به علت پایین بودن متراژ و کم بودن فضا برای مانور، نیاز به بررسی های موشکوفانه ای دارد. معمولاً در این خانه ها، میز ناهار خوری در آشپزخانه و یا نزدیک به آن قرار می گیرد. با توجه به جایگاه قرار گیری میز در خانه بهتر است شما از میز دو نفره یا چهار نفره یا صندلی کانتر برای اُپن آشپزخانه استفاده کنید، تا آشپزخانه ی شما جای مناسب برای رفت و آمد داشته باشد. البته استفاده از میز ناهار خوری تاشو برای چنین خانه هایی یک ایده ی بکر و بسیار مناسب است. این میز ها در صورت نیاز به سایز بزرگ تری از میز به راحتی قابل باز شدن هستند و زمانی که شما به آن نیاز ندارید، می توانید قسمت های اضافه شده را تا داده و فضای خالی بیشتری را در خانه ایجاد کنید.

میز ناهار خوری برای خانه های متوسط

میز ناهار خوری مناسب خانه های متوسط

اگر خانه ای با متراژ متوسط دارید، امکان مانور بیشتری در خرید میز ناهار خوری و انتخاب سایز و طرح آن برای شما مهیاست. غالب قرار گیری میز ناهار خوری در چنین خانه هایی گوشه ای از سالن یا در اتاق ناهار خوری می باشد. بنابراین بهتر است ابعاد میز ناهار خوری را طوری انتخاب کنید ، که چشم انداز زیبایی را برای دکور این قسمت فراهم کند. در چنین مواقعی اگر تعداد افراد حاضر در خانه، 2 یا 4 نفر است، این تعداد را مد نظر قرار نداده و استفاده از میز ناهار خوری 6 یا 8 نفره را امتحان کنید. چنانچه خانواده ی شلوغی هستید و یا اینکه رفت و آمد مهمان در خانه شما زیاد است میز ناهار خوری 12 نفره یا میز ناهار خوری تاشو می تواند بهترین گزینه برای چنین فضا و چنین موقعیتی باشد.

چیدمان میز ناهار خوری برای خانه های بزرگ

میز ناهار خوری برای خانه های بزرگ و ویلایی

خانه های بزرگ قاعده ای جدا دارند. در این خانه ها باید همه چیز بزرگ و خاص باشد تا بتوانند نمای خود را در کل دکوراسیون عرضه کند. بزرگ ترین اشتباه هنگام انتخاب سایز میز ناهار خوری برای چنین خانه هایی توجه به تعداد نفرات است. زیرا امروز جمعیت اکثر خانواده از 4 یا 5 نفر پیشروی نمی کند. حال آنکه قرار دادن یک میز 4 نفره یا کوچک تر از آن در متراژهای بزرگ هیچ نمایی نداشته و حتی ممکن است جلوه کلی دکوراسیون داخلی خانه را از بین برده یا یک تأثیر منفی بر روی آن داشته باشد.

برای متراژهای بالا دو گزینه بهترین هستند، قرار دادن یک میز 8 یا 12 نفره و حتی بزرگ تر از آن ( 24 یا 28 نفره ) در اتاق ناهار خوری یا گوشه ای مناسبی از پذیرایی و گذاشتن یک میز 4 یا 6 نفره در آشپزخانه برای استفاده های روزمره و مکرر. می توانید قرار دادن یک میز 8 یا 12 نفره یا بزرگ تر از آن را نیز به تنهایی در فضای مناسبی از خانه امتحان کنید.

خرید میز ناهار خوری از شیک و تک

محصولات پیشنهادی
تمام شد
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
تبدیل میز دو نفره به 4 نفره تاشو قابل تاشدن از هر دو طرف سبک و دارای مقاومت بالا جنس چوب نرادروسی(مغزی و رویه تمام چوب) زیبایی بالای کار به دلیل مشهود بودن بافت چوب در کار انسجام بالای کار به دلیل جنس بدنه تمام چوبی...
تمام شد
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
میز چوبی کشودار جنس چوب نراد روسی با بافت طبیعی چوبی قابل تعمیر تحویل حداکثر 20 روز بعد از سفارش برند عاج دارای گارانتی محکم و با دوام طراحی شده توسط استادان طراحی دکوراسیون داخلی مناسب فضای باز و داخل منزل مناسب...
‎تومان6,157,200
میز چوبی جنس چوب نراد روسی با بافت طبیعی چوبی قابل تعمیر تحویل حداکثر 20 روز بعد از سفارش برند عاج دارای گارانتی محکم و با دوام طراحی شده توسط استادان طراحی دکوراسیون داخلی مناسب فضای باز و داخل منزل مناسب کافی شاپ...
تمام شد
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
میز چوبی جنس چوب نراد روسی با بافت طبیعی چوبی قابل تعمیر تحویل حداکثر 20 روز بعد از سفارش برند عاج دارای گارانتی محکم و با دوام طراحی شده توسط استادان طراحی دکوراسیون داخلی مناسب فضای باز و داخل منزل مناسب کافی شاپ...
تمام شد
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
میز ناهارخوری  چوبی 4 نفره جنس چوب نراد روسی با بافت طبیعی چوبی دارای یک سال گارانتی محکم و با دوام طراحی شده توسط استادان طراحی دکوراسیون داخلی مناسب فضای باز و داخل منزل مناسب کافی شاپ
مطالب پیشنهادی
1 نظرات
  • یو******

    یو****** 1400-05-07 پاسخ

    اندازه مستطیل 4 نفره با 6 نفره 15 سانت فرقشه ؟
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود