جستجوی مطالب
مطالب پیشنهادی
قوری دو کاپ طرح لبخند و سیبیل

‎تومان242,250 ‎تومان285,000 ‎−15%
اردو خوری سرامیکی سه خانه طرح برگ انجیری

‎تومان246,500 ‎تومان290,000 ‎−15%

بهترین سایز تختخواب برای هر فرد کدام است؟

توسط 46456
پسندیدن0

آیا شما هم به درستی نمی دانید بهترین سایز تختخواب کدام است؟ اصولاً افراد در هنگام خرید تختخواب سردرگم می شودند که کدام سایز تخت را انتخاب کنند که هم در فضای اتاق خواب شما جا بگیرد و هم در آن راحت باشید؟
با توجه به این موضوع که، انتخاب سرویس خواب هزینه ی بسیار بالایی را دربرمی گیرد، انتخاب درست آن، از اهمیت زیادی برخوردار است.
امروزه با توجه به متراژ کم و وسایل زیاد در اتاق ها، انتخاب سایز مناسب تختخواب،  ذهن بسیاری از افراد را به خود درگیر کرده. از یک سو همه ما دوست داریم وسایل مختلفی را در اتاق خواب جای دهیم و از طرفی با کمبود فضا مواجهیم. با توجه به اینکه  تختخواب تنها وسیله ی ضروری اتاق خواب محسوب می شود و افراد زمان زیادی را در خواب به سر می برند ( حدوداً یک سوم از زندگی خود ) بنابراین، انتخاب تختی که هم زیبا هم راحت و هم مناسب باشد بسیار مهم است. برای رسیدن به این اهداف انتخاب سایز مناسب برای تختخواب نیز بسیار موثر است.
این مقاله راهنمای کاملی در مورد، بهترین سایز تختخواب می باشد. همچنین  در این مقاله به معرفی تختخواب های کینگ و کوئین و تفاوت این دو نوع تختخواب با هم  خواهیم پرداخت.

این مطلب را از دست ندهید: مزایای خرید تخت جک دار

سایز تختخواب کینگ

سایز انواع تختخواب

سایز تختخواب های معمولی عبارتند از:

طول (cm)عرض (cm)

نام تختخواب

140 60 تخت کودک
200 90 تخت یک نفره
200 140 تخت دوقلو
200 160 تخت کویین (QUEEN)
200 180 تخت کینگ (King)
200 200 تخت سوپر کینگ (Super King)

هر تختی برای چه کسی مناسب می باشد؟

مسلماً یک اندازه از تختخواب برای همه ی افراد، مناسب نیست. افراد با توجه به نوع کاربرد، فضای اتاق و جثه ی خود، باید اندازه ی تختخواب خود را مشخص کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، بهتر است ادامه ی مطلب را با دقت بیشتری بخوانید.

تختخواب یک نفره و تختخواب کودک

تخت کودک:

ابعاد تختخواب کودکان و نوزادان به قد و سن کودک بستگی دارد. البته  نکته مهم بعدی برای انتخاب تخت کودکان توجه به ارتفاع تختخواب میباشد.

به 2 دلیل انتخاب ارتفاع بین 35 تا 40 برای تخت کودکان مناسب است.
1-  رفتن به تخت و خارج شدن از آن برای کودکان راحت می باشد
2- مرتب کردن ملحفه و رو تختی برای شما راحت می باشد.

سایز تختخواب های یک نفره:

اگر تنها یک نفر در تخت می خوابد، بهتر است از تخت های یک نفره استفاده شود. البته همان طور که قبلاً هم عنوان شد توجه به جثه  فرد در انتخاب سایز تختخواب  بسیار اهمیت دارد برای بزرگسالان با جثه متوسط تخت یک نفره مناسب می باشد، اما برای افراد قد بلند، پیشنهاد ما تخت یک نفره  XL  یا همان تخت یک و نیم نفره با عرض 120 سانتی متر می باشد. در صورتی که اتاق شما فضای بزرگی دارد، می توانید از تختخواب های یک نفره کامل نیز استفاده کنید.

تخت های دو قلو ( تخت های یک و نیم نفره)

از تخت های دو قلو می توان برای خوابیدن یک فرد بالغ همراه یک کودک استفاده کرد. معمولاً تختخواب دو قلو برای اتاق های کودک، اتاق های مهمان، اتاق هایی با فضای کوچک تر و خوابگاه ها، استفاده می شوند.

تخت های کلاسیک

تختخواب های کلاسیک از انواع تخت های دو نفره هستند که قبل از تولید تخت های کینگ و کوئین بسیار مورد استفاده قرار می گرفتند. اما امروز از تخت های کینگ و کوئین استقبال بیشتری صورت می گیرد.

تختخواب دونفره کوئین

تخت های کوئین (Queen):

تخت های دو نفره کوئین از محبوب ترین و پر فروش ترین  تخت ها هستند که فضای معادل، 80 سانتی متر برای هر فرد، در این تخت دو نفره در نظر گرفته شده است. سایز تختخواب های دو نفره کوئین 160 در 200 سانتی متر طول می باشد

در صورتیکه قصد خرید تختخواب دو نفره را دارید پیشنهاد ما به شما خرید یک تختخواب کوئین با عرض 160 است.
از مزایای بارز، این تخت وجود روتختی های متنوع  و مناسب  با این سایز در بازار و حق انتخاب فراوان می باشد. همان طور که می دانید یکی از مهم ترین گزینه ها برای انتخاب روتختی سایز تختخواب است.

این مطلب را از دست ندهید: 10 اشتباه رایج در خرید روتختی

متأسفانه  پیدا کردن رو تختی متنوع و مناسب، برای تخت های دو نفره با عرض، بزرگ تر یا کوچک تر از 160 سانتی متر کمی مشکل می باشد. برخی از افراد هستند که بدون توجه به این نکته  تخت خود را خریداری نموده و زمانی که در جستجوی، روتختی مناسب برای تخت خود هستند، با این مشکل روبرو می شوند.

تختخواب یک نفره گرد

تخت های کینگ (King)

بزرگ ترین سایز تخت های دو نفره ی استاندارد، تختخواب های کینگ هستند. فضایی معادل 90 سانتی متر برای هر فرد، در این تخت دو نفره در نظر گرفته شده است. این اندازه تختخواب، مناسب برای افرادی است که:
•    نیاز به فضای زیادی برای خواب دارند.
•    در خواب زیاد جا به جا می شوند.
•    زوج هایی که قصد دارند در زمان خواب کودک خود را در کنار خود داشته باشند.
•    اتاق خواب آن ها از فضایی زیادی برخوردار است.
و اما همان طور که قبلاً به این موضوع اشاره شد، کالای خواب تولید شده برای سایز تخت های کینگ کمتر می باشد.  

تختخواب دو نفره کینگ

نکات ضروری در مورد سایز تختخواب  که در زمان خرید باید به آنها توجه شود:
ابعاد تختخواب  یکی از مهم ترین اهداف در طراحی اتاق خواب و ایجاد رابطه ای صمیمی و آسوده میان کاربران، تختخواب و اتاق خواب می باشد. زمانی که صحبت از سایز تختخواب به میان می آید مسلماً یک سایز برای همه افراد مناسب نیست. تختخواب بزرگ راحتی شما را تضمین می کند اما ممکن است تمام فضای اتاق را گرفته و رفت و آمد شما را مشکل کند.
 قبل از انتخاب اندازه مناسب تختخواب ،چندین فاکتور وجود دارد که شما باید آن ها را در نظر بگیرید. برخی از این عوامل عبارتند از:
1-  توجه به فضای اتاق خواب
2-  توجه به  تعداد افرادی که می خواهند روی تخت بخوابند.
3- توجه به  وزن و قد افراد (هر چقدر افراد بزرگ تر و عریض تر باشند و جثه بزرگ تری داشته باشند، به تخت بزرگ تری نیاز دارند)
4- عرض تخت فضای کافی برای بازوهای شما داشته باشد تا بدون برخورد به شریک زندگی خود یا آویزان شدن از لبه تخت بتوانید آنها را دراز کنید.
5- طول تخت باید بلندتر از طولانی ترین فردی باشد که روی آن می خوابد.

تختخواب کودک دو طبقه

و اما کلام آخر:
همان طور که متوجه شدید، امروزه  تختخواب های با عرض 90 و 160  به صورت تخت های استاندارد، یک نفره و دو نفره، شناخته می شوند و کالاهای خواب موجود در بازار برای این سایز از تخت ها، بسیار متنوع  و مناسب تر می باشند و شما دارای حق انتخاب بیشتری هستید.
توصیه ما برای انتخاب سایز تختخواب، تخت های یک نفره با عرض 90 و تخت های دو نفره با عرض 160( تخت های کوئین ) می باشد.
با توجه به کم تر بودن تولید و تنوع  کالای خواب برای سایر سایزها، بهتر است در صورت نیاز و با در نظر گرفتن نکاتی که  در بالا،عنوان شد به خرید این سایز از تختخواب ها اقدام کنید. 

محصولات پیشنهادی
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
سرویس خواب جنس ام دی اف با روکش وکیوم رنگ مطابق تصویر دارای گارانتی شرکت الیت ساخت ایران خوشخواب: ندارد لکه گیری با دستمال مرطوب شامل: تخت نوزاد-نوجوان، قاب آینه، ویترین، دراور
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
سرویس خواب جنس ام دی اف با روکش وکیوم رنگ مطابق تصویر دارای گارانتی شرکت الیت ساخت ایران خوشخواب: ندارد لکه گیری با دستمال مرطوب شامل: تخت 90x2، کمد، کتابخانه، میز کامپیوتر، دراور، صندلی، پاتختی
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
تخت خواب چوبی قابل سفارش به صورت تخت دونفره با عرض 140 و 160 سانتی متر قابل سفارش به صورت تخت یک نفره عرض 90 و 120 سانتی متر جنس بدنه چوب نراد روسی سبک مقاوم طراحی ساده و زیبا با بافت چوبی زیبا زیبایی حس چوب در...
‎تومان24,500,000
کالای ساختنی
تخت خواب چوبی قابل سفارش در ابعاد دو نفره با عرض 140 و 160 سانتی متر قابل سفارش در ابعاد یک نفره عرض 90 و 120 سانتی متر جنس بدنه چوب نراد روسی سبک مقاوم طراحی ساده و زیبا با بافت چوبی زیبا زیبایی حس چوب در...
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
تخت خواب چوبی قابل سفارش بهصورت تخت دو نفره با عرض 140 و 160 سانتی متر قابل سفارش به صورت تخت یک نفره عرض 90 و  120 سانتی متر جنس بدنه چوب نراد روسی سبک مقاوم طراحی ساده و زیبا با بافت چوبی زیبا زیبایی...
مطالب پیشنهادی
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود