جستجوی مطالب
مطالب پیشنهادی
قوری دو کاپ طرح لبخند و سیبیل

‎تومان242,250 ‎تومان285,000 ‎−15%
اردو خوری سرامیکی سه خانه طرح برگ انجیری

‎تومان246,500 ‎تومان290,000 ‎−15%

ایده های زیبا برای تزیین اتاق خواب عروس

توسط 15011
پسندیدن0

تزیین اتاق خواب عروس به عنوان یک حریم خصوصی برای زوجین یکی از اهداف اصلی در چیدمان جهیزیه عروس و داماد محسوب می شود، شاید باورتان نشود، اما زوج هایی که عشق بیشتری نسبت به هم دارند، به نوعی این عشق را در طراحی اتاق خواب خود پیاده می کنند. حتی اگر چیدمان تمامی بخش های خانه از قبیل آشپزخانه، نشیمن و ... بسیار زیبا باشد، اما هیچ کدام از این مناطق در مورد عشق بین زوجین سخنی ندارد به جز اتاق خواب. احتمالاً شما هم این موضوع را در درون خود حس کرده باشید، اما از ماهیت آن غافل بودید.

پس اگر شور عشق و هیجان بین شما و همسرتان موج می زند، شما هم جزء آن دسته افرادی هستید که می خواهید اتاق خوابتان را متناسب با وسعت عشقتان زیبا و رمانتیک جلوه دهید و برای این کار نیاز به چند ایده ی جدید و خاص دارید.

شیک و تک همراه همیشگی شما در این پست قصد دارد زیبا ترین، خاص ترین و جدید ترین طرح های مناسب برای تزیین اتاق خواب عروس را در اختیار شما همراهان گرامی قرار دهد، تا بتوانید با این ایده ها زیبا ترین شب عمرتان را زیبا تر کنید.

تزیین اتاق خواب عروس

طراحی اتاق خواب عروس

قبل از اینکه بخواهیم به دیزاین اتاق خواب عروس برسیم، باید طراحی دکوراسیون این اتاق را به نحو احسنی انجام دهیم. اگر هنوز هم سرویس خواب و بخش های ضروری اتاقتان را نگرفته اید این قسمت برای شما مفید است.

در انتخاب رنگ، طرح و مدل رو تختی و سرویس خوابتان وسواس بخرج دهید، زیرا این اقلام جزء وسایلی هستند که تا سال های سال در طول زندگی مشترک شما را همراهی می کنند. بهتر است رنگ زمینه ی سرویس خواب و رو تختی شما از رنگ های متضاد یا هماهنگ باشد. از انتخاب بی هدف دو رنگ مختلف یا یک رنگ برای هر دوی این عناصر جدا خود داری کنید.

این مطلب را از دست ندهید: چطور روتختی عروس انتخاب کنیم؟

منظور ما از رنگ های متضاد رنگ هایست که تلفیق آن ها در کنار هم باعث جلوه و نمایش بهتر یکدیگر و در نهایت زیبایی اتاق می شوند، نه هر دو رنگ روشن و نه تیره. برای مثال یک روتختی بنفش با یک سرویس خواب گردویی یا مشکی دو رنگ متضاد مناسب نیستند، بهتر است برای نمایش بهتر رو تختی بنفش از سرویس خواب سفید و برای جلوه بهتر سرویس خواب تیره از رو تختی قرمز جیغ و یا رنگ های روشنی مانند سفید و کرم استفاده کنید.

ایده تزیین اتاق خواب عروس

جدای از انتخاب رنگ ها حین خرید سرویس خواب به فضای اتاقتان توجه کنید. اگر احتمال می دهید با هزینه ای که می خواهید برای اجاره یا خرید خانه انجام دهید، اتاق بزرگی نصیب شما می شود، اجازه دارید تمامی اقلام سرویس خواب خود مانند میز پایین تخت و یا حتی میز کنسول برای اتاق خواب را بردارید یا اینکه یک سرویس خواب در ابعاد بزرگتر را انتخاب کنید، اما اگر فکر می کنید احتمال دارد اتاق خواب شما کوچک باشد، سرویس خواب خود را کوچک تر انتخاب کنید و اقلام غیر ضروری مانند مبلمان اتاق خواب، میز پایین تخت و ... را حذف کنید تا از ایجاد یک فضای شلوغ و در هم جلوگیری کرده باشید.

ایجاد فضاهای شلوغ نه تنها اتاق شما را زیبا نمی کند، بلکه لطافت و آرامشی را که باید یک اتاق خواب داشته باشد را از بین برده و جلوه تزیینات شما را کم رنگ می کند.

در این جا به طور خلاصه چند نکته کوتاه در مورد طراحی دکوراسیون اتاق خواب عنوان شد که رعایت آن در تزیین اتاق خواب عروس نقش به سزایی دارد.

عکس تزیین اتاق خواب عروس

تزیین اتاق خواب عروس با جدید ترین ایده ها:

ابتدا سبک خود را انتخاب کنید، دوست دارید اتاق خود را به سبک مدرن یا کلاسیک تزیین کنید. سپس مشخص کنید چقدر گل و گیاه ، تور، شمع و ... را دوست دارید. کدامیک از این عناصر برای شما جذاب تر است. بعد از مشخص کردن تمامی این موارد می توانید به راه های مختلف برای استفاده از آن ها فکر کنید.

مسلماً در تزیین اتاق خواب عروس به سبک مدرن شما نیاز به ایجاد یک فضای ساده و خلوت دارید. ابتدا وسایل اتاق خود را به صورت باز و با ایجاد فاصله ی مناسب بچینید. برای خلق این سبک از فرش کردن کل اتاق جدا خود داری کنید. بعد از آن از شمع ها کمک بگیرید، قرار دادن شمع های قطور در اندازه های کوتاه و بلند به صورت گروهی در قسمت های مختلف اتاق را فراموش نکنید. در این جا این شمع ها هستند که اصلی ترین اهرم تزیین اتاق خواب شما محسوب می شوند. برای رمانتیک کردن بیشتر این فضا از گلبرگ های گل کمک بگیرید و آن ها را به صورت پراکنده بر روی تخت و روی زمین بریزید. گلبرگ ها حتما نباید قرمز باشند، برای انتخاب رنگ گلبرگ ها به رنگ رو تختی و سرویس خواب خود توجه کنید، روی یک روتختی تیره، گلبرگ های سفید نمایش بهتری را اجرا خواهند کرد.

 تزیین اتاق خواب عروس با گل

تزیین اتاق خواب عروس با تور می تواند نمونه ای از دیزاین اتاق به سبک کلاسیک باشد. در این حالت شما مختار به انتخاب های بیشتری هستید و می توانید از عناصر مختلفی برای دیزاین اتاقتان کمک بگیرید. اما باز هم بهتر است قبل از انتخاب هر عنصری مشخص کنید که تور شما چه رنگی است و چه قسمت هایی از تخت شما را پوشش می دهد. تلفیق تور و گل بسیار زیباست، در این مرحله می توانید قسمت های خالی اتاق یا قسمت هایی که تور به تخت متصل می شود را با گل پوشش دهید. اگر هنوز هم در اتاق فضای خالی دیده می شود، می توانید این قسمت ها را با شمع های زیبا پرکنید.

این مطلب را از دست ندهید: همه چیز درباره خرید سرویس خواب عروس

از قدرت نور و نورپردازی برای تزیین مناطق مختلف غافل نشوید، اگر شما در یک فضای خاصی بهترین تزیین را داشته باشید اما نور پردازی مناسبی برای این منطقه اجرا نشده باشد، تزیینات شما جلوه چندانی نخواهند داشت، زیرا نور است که به رنگ ها زندگی می بخشد و در ایجاد فضای عاشقانه نقش اساسی را ایفا می کند. حین دیزاین اتاق خواب عروس از نور شمع ها کمک بگیرید، اگر علاقه ای به شمع ندارید از نور لامپ های رشته ای بهره بگیرید و اگر این کار را هم دوست ندارید حتماً از آباژورهای زیبا و مناسب یا فانوس های تزیینی با لامپ یا شمع های استوانه ای استفاده کنید.

تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل

برای تزیین یک اتاق خواب اسپرت ، از بادکنک ها کمک بگیرید، شیوه های مختلفی برای استفاده از بادکنک ها وجود دارد که در اینجا به زیباترین آن ها اشاره می کنیم. بادکنک های قلبی در رنگ های مختلف انتخاب و آن ها را با گاز هلیوم پر کنید، برای کنترل آن ها از یک ریسه و چند مهره کمک بگیرید. سپس آن ها را با ارتفاع های مختلفی تنظیم و با آرایش خاص یا بدون آرایش و به صورت در هم بر روی تخت رها کنید.

تعدادی بادکنک یک رنگ را باد کرده و آن ها را بر روی تخت خود بگذارید، البته این کار نمای روتختی شما را از بین می برد.

بادکنک ها را با گاز هلیوم پر کرده و انتهای آن ها را با ریسه های رنگی و زیبا ببندید، سپس آن ها را رها کنید تا به سقف بچسبند. برای خاص تر کردن این ایده می توانید چند عکس دو نفره یا تکی خود را انتخاب و به انتهای ریسه ها بچسبانید.

برای تزیین اتاق خواب عروس ، از اعجاز کوسن ها کمک بگیرید، تمامی تزیین ها به شمع و گل و تور خلاصه نمی شوند. یک چیدمان مناسب از کوسن هایی که هارمونی لازم با روتختی یا عناصر تزیینی اتاق را دارند، بسیار خارق العاده است.

تزیین اتاق خواب عروس با تور

اگر اتاق شما آنقدر بزرگ است که میز پایین تخت را هم سفارش داده اید، تزیین خاصی برای این قسمت در نظر بگیرید. مثلاً می توانید این قسمت را با گل آرایی تزیین کرده یا از شمع استفاده و اشکال مختلفی از قبیل حرف اول نام خودتان و همسرتان یا شکل دو قلب تو در تو و یا هر شکل دیگری را بر روی این میز در بیاورید.

استفاده از منجق های بزرگ و سفید برای تزیین اتاق خواب عروس می تواند یک ایده ی مناسب و کم هزینه باشد. برای مثال می توانید یک جمله ی عاشقانه، شکل یک قلب ، اول حروف زوجین یا هر چیز دیگری را با این منجق ها به تصویر بکشید و یا اینکه ریسه هایی از این منجق ها تهیه و آن ها را اطراف شمع ها رها کنید.

این مطلب را از دست ندهید: لیست جهیزیه معمولی برای شروع یک زندگی مشترک

با کمی خلاقیت می توانید از ترکیب منحصر به فرد روستایی با بازی های مدرن استفاده و همه را شگفت زده کنید. برای این کار کافیست تعدادی ظرف سفالی بدون لعاب قدیمی مانند کشک ساب، کوزه ، کاسه های بزرگ و ... را جمع آوری و آن ها را در قسمت های مختلفی از اتاق گذاشته و درون یا اطراف آن ها را با شمع پر کنید. استفاده از فانوس های تزیینی به سبک قدیمی طراحی این ترکیب را پر رنگ تر خواهد کرد.

یکی از المان های اصلی برای دیزاین اتاق خواب عروس استفاده از عکس های دو نفره زیبا و رمانتیک می باشد. این عکس ها را می توانید به صورت بزرگ بر روی شاستی زده و در گوشه ی مناسبی قرار دهید یا اینکه آن ها را در قاب های زیبا جاسازی کرده و بر روی پاتختی ها بگذارید.

 تزیین اتاق خواب عروس با وسایل ساده

چند نکته ظریف اما اساسی که حین تزیین اتاق خواب عروس باید در نظر داشته باشید:

بهتر است به جای استفاده کردن از گلبرگ های طبیعی که گاهی منجر به پس دادن رنگ بر روی رو تختی و یا کثیف شدن فضای اتاق می شود، از گلبرگ های مصنوعی برای این کار استفاده کنید.

از قرار دادن شمع های روشن بر روی رو تختی خود داری کنید، زیرا ممکن است در اثر تکانی کوچک افتاده، به رو تختی شما آسیب برساند.

سعی نمودیم در این مطلب شما را با ایده هایی که می تواند تزیین اتاق خواب عروس را ساده تر نماید آشنا کنیم. شما نیز می توانید ایده ها و نظرات خود را در پایین همین مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

محصولات پیشنهادی
‎تومان21,716,800
کالای ساختنی
تخت خواب چوبی قابل سفارش به صورت تخت دو نفره با عرض 140 و 160 سانتی متر قابل سفارش به صورت تخت  یک نفره عرض 90 و 120 سانتی متر جنس بدنه چوب نراد روسی سبک مقاوم طراحی ساده و زیبا با بافت چوبی زیبا زیبایی حس...
‎تومان210,000
ارسال فوری
حوله دستی محصول کشور ترکیه برند Ozdilek اندازه 90*50 جنس پنبه دارای 2 رنگ کرم و فیلی بسیار لطیف آبگیری فوق العاده دارای حاشیه گلدوزی شده
‎تومان450,000
ارسال فوری
سبد لباس حصیری دارای کاور پارچه ای جدا شونده جنس حصیری با کاور کتان سبد و باکس نظم دهنده برای رخت و لباس ارتفاع 40 سانتی متر مناسب برای کنار میز اتو و داخل حمام قابل شستشو مناسب برای جهیزیه عروس
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
نظم دهنده کشو و کمد شامل سه عدد سه سایز بزرگ و کوچک و متوسط بزرگ و جادار جنس چوبی رنگ مطابق تصویر مناسب برای تزیین کشو و کمد مناسب برای منظم کردن خرده ریزه های کشو و کمد قابل استفاده به عنوان فلاورباکس و جعبه نظم...
مطالب پیشنهادی
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود