جستجوی مطالب

خرید سرویس خواب نوزاد را جدی بگیرید!

توسط 8204
پسندیدن0

مواردی مانند خواب بسیار زیاد کودک در سنین نوزادی و آسیب پذیری بالای او در این سنین توجه به اصول مهم خرید سرویس خواب نوزاد را پر رنگ و پر رنگ تر می کند. با توجه به تحقیقات گسترده ای که در ایالات متحده در این زمینه انجام شد، تخت نوزاد یا سرویس خواب بی کیفیت از عوامل اصلی مرگ و میر نوزادان بودند.

اما متاسفانه بسیاری از زوجین جوان حین خرید سرویس خواب نوزاد و تکمیل سیسمونی فقط معیار های زیبایی را لحاظ می کنند، در صورتی که، یک نوزاد آنقدر حساس است که حتی زمان خرید لباس که در بازه زمانی کوتاهی مورد استفاده نوزاد قرار می گیرد، بیشتر از زیبایی باید به لطافت و تن پوش راحت آن فکر کنید، حال در مورد سرویس خواب که در بازه زمانی نسبتاً طولانی قرار است کودک شما از آن استفاده کند و حتی نوزاد شما در ماه های اولیه بیشترین ساعات شبانه روز را در آن می گذراند، چقدر باید حساس باشید!

به دلیل اهمیت بسیار بالای این موضوع و بالا رفتن امنیت کودکان در سنین نوزادی، امروز تصمیم گرفتم مهم ترین معیارهای انتخاب و خرید سرویس خواب نوزاد را در یک جا جمع آوری کرده و آن ها را در اختیار شما دوستان همیشه همراه قرار دهیم.

سرویس لحاف و تشک نوزاد

سرویس خواب نوزاد شامل چه مواردی می شود؟

در حالت کلی سرویس خواب نوزاد از بالشت، لحافت، تشک و یک تخت کوچک یا گهواره تشکیل شده است، بالشت، ملحفه و تشک سرویس خواب های ایرانی معمولاً از جنس تیترون یا مخمل تهیه می شوند اما این موارد در سرویس خواب های خارجی تنوع بیشتری داشته و معمولاً ضد حساسیت هستند.

معیار های مهم حین خرید سرویس خواب نوزاد

نکته ای که در حین خرید اقلامی مانند بالشت و لحافت و تشک باید لحاظ شود، کیفیت جنس آن ها می باشد، زیرا احتمالاً شما مجبور شوید در هفته یک یا دو بار رو بالشتی و رو تشکی نوزاد خود را بشویید، حال اگر شما جنس مرغوبی را برای این موارد در نظر نگرفته باشید، مطمئناً آن ها در ماه های اول رنگ و روی خود را از دست داده و جلوه ی بدی پیدا می کنند و شما از خرید خود پشیمان خواهید شد.

مورد بعد خرید بالشت اضافی برای نوزاد است، به علت بالا آوردن های مکرر کودک شما در سنین نوزادی، احتمال خیس و غیر قابل استفاده بودن بالشت برای ساعاتی از روز بسیار زیاد است، به همین خاطر بهتر است حین خرید سرویس خواب نوزادتان دو بالشت انتخاب کنید تا در زمان هایی که یک بالشت غیر قابل استفاده می شود از بالشت بعدی استفاده کنید.

جنس تشک، بالشت و ملحفه ی نوزاد باید از الیاف طبیعی باشد، زیرا در این الیاف جریان عبور هوا به راحتی انجام می شود و به پوست نوزاد آسیبی نمی رسد. بنابراین از خرید الیاف مصنوعی یا نایلونی برای این موارد جداً خود داری کنید.

سرویس خواب نوزاد به همراه نوزاد

حین خرید تشک از نرم بودن آن مطمئن شوید، تشک های بافته شده با نخ یا تشک های کتانی فلانلی از جمله موارد محبوب هستند.

برای محافظت از تشک تخت به جای استفاده از تشک نایلونی از پدهای تشکی ضد آب استفاده کنید، این تشک ها امن تر، راحت تر و خنک تر از تشک های پلاستیکی هستند.

مطمئن شوید پتوی را که برای کودک خود انتخاب می کنید از جنس مرغوبی تهیه شده باشد، زیرا کودک بعد از چند ماه شروع به بردن هر شیء به دهان خود می کند و پتو هم از این قاعده مستثنی نیست. در صورتی که پتو کودک از الیاف و موادی تولید شده باشد که برای کودک مضر باشند یا به راحتی از پتو جدا شوند، دردسر های جدی برای والدین پیش خواهد آمد.

مورد بعدی که هنگام خرید سرویس خواب نوزاد با آن سرو کار دارید تخت نوزاد است. امروزه تخت های نوزاد از سه جنس متفاوت، چوب، ام دی اف و نئوپان ساخته می شوند. با توجه به نتیجه ی تحقیقات انجام شده توسط محققین، وسایل ساخته شده از " ام دی اف " دارای چسب هایی هستند که در معرض هوا و گرما از خود گازی بی رنگ، بی بو اما سمی تولید می کنند و به خاطر حساسیت بالای نوزادان این گاز برای آن ها خطرناک است. در ساخت وسایل نئوپانی هم از چسب استفاده می شود ولی این چسب سمی نیست، اما همان طور که می دانید نئوپان از نظر جنسی، کیفیت خوبی ندارد و وسایل ساخته شده از نئوپان در مدت زمان کوتاهی دچار بهم ریختگی یا خرابی می شوند. بنابراین چوب بهترین جنس برای تخت نوزاد می باشد. شاید در ابتدا هزینه ی بیشتری را پرداخت کنید اما در دراز مدت این به نفع شما و فرزندتان خواهد بود.

توجه به ابعاد تخت یا گهواره یکی از اصلی ترین معیار های انتخاب تخت نوزاد می باشد، در اصل ابعاد استانداری برای تخت نوزاد وجود ندارد، مهم ترین معیار طول قد و وزن نوزاد و توجه به اندازه ی اتاق خواب می باشد. البته امروزه تخت های چند منظوره ای تولید می شوند که از نوزادی تا نوجوانی قابل استفاده هستند. این تخت ها در ابتدا به خاطر جلو گیری از سقوط نوزاد بر روی زمین با لبه های بلند مورد استفاده قرار می گیرند و به مرور زمان با بزرگ تر شدن کودک از لبه های کوتاه تر و در انتها لبه ها به کلی برداشته شده و تخت نوزاد به تخت نوجوان مبدل می شود.

سرویس خواب نوزاد دخترانه با گارد تخت و روتختی نوزاد

توجه به لبه یا محافظ های تخت نوزاد که بسیاری مواقع از دید خیلی از عزیزان به دور می ماند، بسیار ضروری است، گاهی ارتفاع این لبه ها کوتاه یا بلند تر از استاندارد آن ساخته می شوند و هر کدام از این موارد می تواند باعث بروز مشکلاتی برای شما شود. امکان سقوط کودک در تخت هایی که لبه های کوتاهی دارند بیشتر است، در ضمن برداشتن یا گذاشتن کودک در تخت های که لبه های بسیار بلندی دارند، تا حدی سخت است. اما یک تخت با لبه ی استاندارد از تمامی این موارد مبراست. ( ارتفاع استاندار لبه برای تخت نوزادان بین 35 تا 40 سانتی متر می باشد.)

برخی از تخت ها به علت پیروی از ساختار شکل و یا طرحی که دارند از لبه های " ام دی افی " استفاده می کنند، این لبه ها به علت تکمیل شکل تخت ممکن است در ابتدا بسیار زیبا به نظر برسند اما وقتی کودک شما به سن 3 یا 4 ماهگی می رسد برای کودک خسته کننده است. زیرا در این سنین ممکن است کودک شما درون تخت خود بیدار بوده و نیاز دارد شما یا محیط اطراف خود را ببیند، اما این لبه ها این امکان را از کودک شما سلب می کند، به همین خاطر تخت با لبه های نرده ای یکی از بهترین گزینه ها هستند.

تخت نوزاد با لبه های میله ای یک پیشرفت در تاریخ صنعت چوب محسوب می شود، زیرا طراحی قفس مانند این تخت ها در عین محافظت از نوزاد، امکان ارتباط با بیرون و همچینین ایستادن را برای کودک در ماه های اولیه فراهم می کند. البته در این حالت هم باید به فاصله ی بین میله ها دقت کنید، زیرا کودک شیطان شما ممکن است در بین میله هایی که با فاصله ی زیاد از هم تعبیه شده اند گیر کند.

سرویس خواب نوزاد پسرانه با روتختی

رنگ سرویس خواب نوزاد

انتخاب رنگ برای تخت نوزاد سلیقه ای است و بسیاری از والدین بسته به رنگ دیوارها، سلیقه ی شخصی، جنسیت کودک و ... رنگ آن را انتخاب می کنند، اما معممولاً بهترین رنگ برای تخت نوزاد طیف رنگی روشن استخوانی تا کرم است، این رنگ ها علاوه بر روشن و بزرگ تر جلوه دادن اتاق کودک، در صورت کثیف شدن لکه ها را بهتر نمایش می دهند.

برای اطلاعات بیشتر پیرامون خرید سرویس تخت نوزاد نیز می توانید مطلب "بایدها و نبایدهای خرید سرویس خواب نوزاد" را بخوانید.

در مورد طرح تخت نوزاد نیز در نظر داشته باشید یک وسیله استاندارد و ساده هیچ وقت از مد نمی افتد، این اصل در مورد خرید سرویس خواب نوزاد هم صدق می کند. امروزه رنگ ها، الگوها و سبک های موجود برای گهواره و تخت نوزاد تقریبا بی پایان هستند، اما توصیه می کنم از خرید تخت هایی با طرح های فانتزی روز بپرهیزید، زیرا بعدها پشیمان خواهید شد.

محصولات پیشنهادی
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود