جستجوی مطالب
مطالب پیشنهادی
قوری دو کاپ طرح لبخند و سیبیل

‎تومان242,250 ‎تومان285,000 ‎−15%
اردو خوری سرامیکی سه خانه طرح برگ انجیری

‎تومان246,500 ‎تومان290,000 ‎−15%

میز ناهار خوری گرد یا مربع؟!

توسط 18173
پسندیدن0

برخی افراد خرید میز ناهار خوری گرد را ترجیح می دهند، در صورتی که بعضی دیگر میزهای مربع و مستطیل را کارآمد تر می بینند. با این حال هر سه این میز ها دارای مزایا و معایبی بوده و برای فضا های خاص و متفاوت مناسب هستند تا حدی که استفاده نادرست از آن ها باعث به هم ریختگی فضا و آشفتگی محیط شده و حتی گاهی نه تنها نیاز شما را برآورده نمی کنند بلکه به عنوان یک شیء مزاحم در گوشه ای اضافه بودن خود را به رخ می کشند.

از مهم ترین نکاتی که حین خرید میز ناهار خوری باید مد نظر داشته باشید، این است که شکل میز چگونه بر نحوه ی تجمع افراد در دور آن و دکوراسیون اتاق ناهار خوری تأثیر می گذارد. با مطالعه ی مزایا و معایب هر شکلی از میز ناهار خوری شما می توانید اطلاعات لازم در این مورد را کسب کنید.

بنابراین اجازه دهید در این بحث در مورد مزایا، معایب و فضاهای مناسب برای خرید میز ناهار خوری گرد، مستطیل و مربع صحبت کرده و مقایسه ای بین کارایی شکل های مختلف میز ناهار خوری داشته باشیم، تا بعد از مطالعه کامل این پست بتوانید، به راحتی در مورد خرید میز ناهار خوری با شکل و اندازه مناسب برای اتاق ناهار خوریتان تصمیم بگیرید.

میز ناهار خوری گرد هشت نفره

مزایای میز ناهار خوری گرد

خرید میز ناهار خوری گرد برای اتاق های کوچک تر متداوال می باشد واز آنجایی که هیچ لبه ی تیزی ندارند، یک انتخاب ایده آل برای خانواده هایی با فرزندان خردسال می باشند.

علاوه بر این شکل گرد این میز ها باعث ایجاد فضایی گرم و صمیمی در اتاق ناهار خوری می شود، تا حدی که اجازه نمی دهد کسی تنها بماند. بنابراین اگر به دنبال ایجاد فضا برای یک گفتگوی صمیمانه به دور از سلسه مراتب و یا انجام بازی های تخته ای، کارت و غیره هستید خرید میز ناهار خوری گرد بهترین گزینه برای شماست.

دسترسی به یک منطقه ی مشترک در میز گرد کوچک بسیار آسان است.

میز های گرد در فضاهای مربع شکل که طول و عرض یکسانی دارند، نما و جلوه بهتری به خود می گیرد تا محیط های مستطیل شکل. دلیل این موضوع را می توان در اصول هندسی و تناسب بیشتر و نزدیک تر دایره به مربع جستجو کرد.

این مطلب را از دست ندهید: در انتخاب ابعاد درست میز ناهارخوری مرتکب اشتباه نشوید!

میزهای گرد چون گوشه های تیزی ندارند که محدودیت ایجاد کنند، به راحتی می توانند با اضافه کردن صندلی، افراد بیشتری را حول خود جای دهند.

لبه های منحنی میزهای گرد نسبت به خطوط خشن میزهای مستطیل شکل، بیشتر می توانند به جریان یافتن آرام انرژی در محیط کمک کنند .

خرید میز ناهار خوری گرد برای تعداد 2 یا 4 صندلی نمای زیبا و صمیمانه ای را در خانه به وجود می آورد.

چیدمان میز ناهار خوری گرد برای فضاهای کوچک راحت تر و کم خطرتر است و افراد با حالت آزادانه تری می توانند از این ناحیه استفاده کنند.

میز ناهار خوری گرد چوبی

معایب میز ناهار خوری گرد

اغلب میز های ناهار خوری گرد بر روی یک پایه استوار هستند و همین عامل ممکن است تا حدی استحکام و دوام آن ها را کاهش دهد. برای اطمینان از این مورد حتماً قبل از خرید دست خود را بر روی یک طرف میز ناهار خوری گرد قرار داده و فشار دهید تا از استحکام و پایداری پایه ی آن مطمعن شوید. یا اینکه خرید میز ناهار خوری گرد با پایه ی گسترده را انتخاب کنید.

میز های گرد باعث ایجاد فضای پرت بیشتری در محیط می شوند، خصوصاً میزهای گرد بزرگ.

دسترسی به غذا در میز گرد بزرگ کمی دشوار است و این میزها برای پذیرایی از جمعیت زیاد مناسب نیستند. البته این روزها میزهای گرد گردان این مشکل را تا حدود زیادی حل کرده است. درواقع این میزها حالت دوطبقه دارند و قسمت مرکزی برای قراردادن غذاهایی که می بایست در دسترس همه افراد قرار بگیرد طراحی شده است تا بدین ترتیب افراد با چرخاندن بخش گردون به راحتی به هر آنجه که برروی میز قرار دارد دسترسی داشته باشند.

این مطلب را از دست ندهید: فوت و فن های خرید میز ناهار خوری

یک میز گرد بزرگ به این معنی است که شما هنوز هم می توانید دیگران را ببینید، اما از دور و گاهاً مجبور هستید برای شنیده شدن صدایتان فریاد بزنید.

مورد بعدی این است که این میزها حتماً باید در مرکز فضای مورد نظر چیده شوند و مانند میز مستطیل شکل نمی توان آنها را کنار دیوار قرار داد و فقط از قسمتی از میز استفاده کرد. چون زمانی که کنار دیوار قرار می گیرد قناصی و فضای پرت زیادی را در اطراف خود ایجاد می کند و چشم انداز نا مناسبی ایجاد می کنند.

میز ناهار خوری مربع هشت نفره 

مزایای میز ناهار خوری مربع

معمولاً برای فضاهای کوچک خرید میز ناهار خوری مربع 4 نفره متداول می باشد. این میز ها این قابلیت را دارند که در صورت اضافه شدن مهمان با قرار دادن دو تا از آن ها کنار هم و ایجاد یک میز مستطیل ، به آسانی نیاز به فضای بیشتر را جبران کنند.

همچنین خرید میز ناهار خوری مربع بهترین گزینه برای اتاق هایی به شکل مربع است. این میز ها به حفظ تعادل و متقارن بودن این فضا ها کمک می کنند.

دسترسی به فضای مشترک در میز ناهار خوری مربع بسیار آسان است.

خرید میز ناهار خوری مربع کوچک باعث ایجاد فضای نسبتاً صمیمی در محیط می شود.

قرار دادن یک میز ناهار خوری مربع در فضای متناسب با آن، چشم انداز زیبا و شکیلی را در محیط ایجاد می کند.

میز ناهارخوری مربع رستورانی 

معایب میز ناهار خوری مربع

خرید میز ناهار خوری مربع برای یک اتاق مستطیل شکل نمای زیبایی به وجود نمی آورد، چرا که صندلی های دو طرف میز نزدیک به دیوارها قرار می گیرند و اعضای خانواده و مهمان ها احساس شلوغی می کنند. حتی اگر اتاق به اندازه کافی بزرگ باشد، ناهماهنگی بین نسبت ها احساس شلوغی ایجاد می کند.

همچنین اضافه کردن صندلی به میز های مربع کمی سخت و تا حدی غیر ممکن است و دست و پای فردی که بر روی صندلی اضافی نشسته است تا حدودی بسته می باشد.

خرید میز ناهار خوری مربع بسیار بزرگ، به علت اینکه فضای زیادی را اشغال می کند اصلاً توصیه نمی شود.

میز های مربع با اینکه این امکان را فراهم می کنند که همه یکدیگر را ببیند، اما فاصله ی یک وجه با وجه دیگر باعث می شود افراد، خصوصا حین شلوغی به خوبی صحبت های یکدیگر را نشنوند.

در یک میز ناهار خوری مربع غذا برای رسیدن از یک سمت به سمت دیگر باید کل میز را دور بزند.

میز ناهار خوری هشت نفره مستطیل

مزایای میز ناهار خوری مستطیل

میز غذا خوری مستطیل شکل، سنتی ترین شکل میز ناهار خوری می باشد، اما در دکوراسیون مدرن هم به اندازه ی گذشته کاربرد دارد، زیرا با آن متناسب است.

خرید میز ناهار خوری مستطیل نسبت به میزهای گرد و مربع بسیار رایج تر است، مخصوصا زمانی که محدودیت فضایی وجود داشته باشد.

اصولاً این میزها در همه ی اتاق ها جا می شوند و با هر دکوراسیونی جور در می آیند.

خرید میز ناهار خوری مستطیل شکل مزیت دیگری هم دارد. این میزها می توانند بدون چیرگی بر محیط، به خوبی در فضاهای کوچک جا شوند.

این مطلب را از دست ندهید: روی میز ناهار خوری چی بزارم؟

دسترسی به ظروف مشترک در میزهای گرد یا مربع بزرگ بسیار سخت می باشد، در صورتی که این دسترسی در میزهای مستطیل به آسانی میسر می شود.

خرید میز ناهار خوری مستطیل برای اتاق های دراز یا مستطیل شکل یک ایده کامل به نظر می رسد.

اگر به دنبال یک میز ناهار خوری برای جشن های بزرگ هستید، توصیه ما خرید میز ناهار خوری مستطیل شکل است.

میز های مستطیل دارای آپشنی هستند که میز های مربع و گرد نمی توانند با آن رقابت کنند و این آپشن ظرفیت صندلی آن ها نسبت به فضایی است که اشغال می کنند. تصور کنید اگر مجبور بودید تعداد 24 یا 36 صندلی را در اطراف یک میز مربع یا گرد جاسازی کنید، قطر این میزها باید چقدر بزرگ می بود!

علاوه بر این در فضاهای کوچک ، قرار دادن میزهای مستطیل شکل در برابر دیوار، نه تنها از عملکرد آن نمی کاهد بلکه منظره ی شکیلی را برای دکوراسیون خانه فراهم می کند.

میز ناهارخوری چوبی شش نفره نیمکت دار

معایب میزهای مستطیل شکل

میز های مستطیل شکل هم محدودیت هایی دارند، مثلاً در انتهای میز یک نفر جای می گیرد.

لبه های تیز و خشن این میزها ممکن است دردسرهایی را برای خانواده هایی که فرزند کوچک تر دارند فراهم کند.

اضافه کردن صندلی به میز های مستطیل شکل کمی مشکل است.

مدل میز ناهارخوری گرد شش نفره

ملاحظات فضای حین خرید میز ناهار خوری

صرف نظر از اینکه چه شکلی را برای خرید میز ناهار خوری خود انتخاب می کنید، از دستورالعمل های ساده ی، اندازه و فضا برای اطمینان از راحتی خانواده و دوستان در هنگام غذا خوردن یا دورهم بودن، پیروی کنید.

اجازه دهید حداقل 60 سانتی متر از همه طرف، بین میز و دیوار فاصله وجود داشته باشد و گسترش فاصله 95 سانتی متر تا 1 متر زمانی که می خواهید یک راهرو در کنار میز ناهار خوری خود ایجاد کنید، ضروری است.

دور میز، صندلی ها را طوری بچینید که هر فرد فضای به اندازه 60 سانتی متر در اختیار داشته باشد، فاصله ی کمتر باعث گیر کردن آرنج افراد حین غذا خوردن می شود.

مطمعن شوید که عرض میز بیشتر از 125 سانتی متر نداشته باشد، زیرا در این صورت انتقال غذا از طریق میز مشکل می شود. همچنین عرض کمتر از 90 سانتی متر، باعث سلب فضای مناسب برای قرار دادن ظروف مشترک در وسط میز می شود.

در صورتی که یکی از طرفداران سبک مینیمالیستی هستید، سعی کنید فضای آزاد بیشتری را در اطراف میز ایجاد کنید.

محصولات پیشنهادی
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
سرویس ناهارخوری چهار نفره شامل یک عدد میز ناهار خوری و 4 عدد صندلی اپن جنس چوب نراد روسی(مغزی و رویه تمام چوب) سبک دارای مقاومت بالا امکان جا دادن نیمکت در زیر میز برای جاگیری کمتر بافت زیبای چوب در طراحی طراحی...
سرویس ناهار خوری شش نفره شامل میز شش نفره، شش عدد صندلی جنس صفحه میز چوب با روکش گردو جنس پایه های میز چوب راش گرجستان جنس پایه ها و کلاف صندلی چوب راش گرجستان قابلیت تحمل وزن بالا دارای...
‎اعلام قیمت و ثبت سفارش در واتساپ
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
سرویس ناهارخوری 4 نفره شامل یک عدد میز ناهار خوری 4 نفره و 4 عدد صندلی تک جنس چوب نراد روسی(مغزی و رویه تمام چوب) سبک دارای مقاومت بالا دارای میز طبقه ای برای اضافه کردن اکسسوری های تزیینی و وسایل کاربردی...
سرویس ناهار خوری شش نفره شامل میز شش نفره، شش عدد صندلی جنس صفحه میز MDF با روکش وکیوم جنس پایه های میز چوب راش گرجستان جنس پایه ها و کلاف صندلی چوب راش گرجستان قابلیت تحمل وزن بالا دارای طراحی زیبا و...
‎اعلام قیمت و ثبت سفارش در واتساپ
سرویس ناهار خوری شش نفره شامل میز شش نفره، شش عدد صندلی جنس پایه های میز چوب راش گرجستان جنس پایه ها و کلاف صندلی چوب راش گرجستان قابلیت تحمل وزن بالا دارای طراحی زیبا و مدرن دارای طراحی خاص و راحت...
‎اعلام قیمت و ثبت سفارش در واتساپ
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
سرویس ناهارخوری شش نفره شامل یک میز ناهار خوری شش نفره- چهار عدد صندلی تک و یک عدد نیمکت چوبی دو نفره جنس چوب نراد روسی(مغزی و رویه تمام چوب) سبک دارای مقاومت بالا مناسب برای فضای خانگی و رستوران امکان...
سرویس ناهار خوری شش نفره شامل میز شش نفره، چهار عدد صندلی و یک عدد نیمکت دو نفره جنس صفحه میز MDF با روکش وکیوم جنس پایه های میز چوب راش گرجستان جنس پایه های صندلی چوب راش گرجستان قابلیت تحمل وزن بالا دارای طراحی...
‎اعلام قیمت و ثبت سفارش در واتساپ
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
سرویس میز ناهارخوری 4 نفره شامل 4 عدد نیمکت و یک عدد میز ناهارخوری تاشو سبک دارای مقاومت بالا جنس چوب نراد روسی(مغزی و رویه تمام چوب) میز گرد تاشو دارای صندلی هایی با نشیمن گاه مستطیل شکل لمس بافت زیبای چوب طراحی...
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
سرویس ناهارخوری شش نفره شامل 4عدد صندلی یک نفره- یک عدد نیمکت بدون پشت و میز ناهارخوری شش نفره جنس چوب نراد روسی(مغزی و رویه تمام چوب) سبک دارای مقاومت بالا امکان جا دادن نیمکت در زیر میز برای جاگیری کمتر...
مطالب پیشنهادی
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود