جستجوی مطالب
مطالب پیشنهادی
قوری دو کاپ طرح لبخند و سیبیل

‎تومان242,250 ‎تومان285,000 ‎−15%
اردو خوری سرامیکی سه خانه طرح برگ انجیری

‎تومان246,500 ‎تومان290,000 ‎−15%

تغییر دکوراسیون خانه با توجه به فرهنگ کشورهای مختلف

توسط 1354
پسندیدن0

سبک زندگی و دکوراسیون خانه ارتباط زیادی باهم دارند و بر یکدیگر تآثیر گذار هستند.زندگی در مناطق مختلف باعث می شود که افراد در انتخاب اسباب و لوازم زندگی موارد مهم و تعیین کننده ایی را درنظر بگیرند و چیدمانی که برای منزل خود طراحی می کنند متناسب با لوازم و حتی شرایط اقلیمی باشد که در آن ساکن هستند.

چگونه دکوراسیون منزل را تغییر دهیم ؟

 امروزه چیدمان خانه یکی از هنرهای بانوان خانه دار محسوب می شود که سرمنشا آرامش و سلامت خانواده است . راهای مختلفی را بدین منظور میتوان در پیش گرفت و آموخت. دفت و شناسایی سبک چیدمان در کشور های مختلف جهان راهنمای خوبی دراین زمینه است .

می گویند دیگر دوره و زمانه مرزبندی های جغرافیایی تمام شده. می گویند دیگر به مدد فناوری های تازه و دنیای مجازی که به موازات دنیای واقعی آدم ها رشد می کند، دیگر محدودیت ها برداشت شده اما هنوز مردم هر گوشه از دنیا سبک و سیاق خودشان را دارند. فرهنگ غذا، فرهنگ مراوده و حتی فرهنگ معماری و سبک دکوراسیون داخلی خانه های مردم دیگر کشورهای دنیا هنوز آن قدر هم تغییر نکرده است و هنوز مردم هر کشوری سعی دارند که با پیش رفتن به سوی مدرنیته، المان هایی از سنت ها و حتی باورهای خودشان را در خانه ها داشته باشند.

این وسط حالا شاید خیلی از ما دوست داشته باشیم مرزها را کنار بزنیم و در گوشه ای پرت از دنیا رسم و رسوم خانه ساختن مردم جایی دیگر را امتحان کنیم. یک تجربه تازه برای متفاوت بودن. بیایید با هم همراه با چیدانه از مشخصه های خانه های مردم باقی کشورهای دنیا سر در بیاوریم. شاید این طوری خانه هایی با دکوراسیون داخلی متفاوت از قبل و بدون هیچ حدو مرزی داشته باشیم!

دکوراسیون منزل در روسیه

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور روسیه: آمیزه ای از قدیم و جدید

روس ها آدم هایی هستند که همیشه در گذشته گیر کرده اند. آنها بسیار به گذشته شان احترام می گذارند و محال است بدون یادآوری گذشته ها به فکر آینده باشند. برای همین در خانه های آینده نمی توانید هیچ وقت تمام المان های مدرن و امروزی را با هم ببینید. در دکوراسیون داخلی منزل یک روس کلاسیک حتما نشانه هایی از تاریخ گذشته آنها وجود دارد. تابلوهای خانه، فرش ها و اشیای گران قیمت تزیینی همه و همه نشانی از روسیه و آب و هوای سرد و خاص آن دارد. در خانه یک روس حتما اشیای قدیمی گران قیمت زیاد پیدا می شود و البته ته مانده ای از رویای تجمل خانه تزار و سزار!

دکوراسیون منزل در آلمان

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور آلمان: اغراق در اشیا

مردم کشور هنر و فلسفه - آلمان- بر خلاف روس ها زیاد به گذشته ها پایبند نیستند اما در عین حال به تجمل و هنری بودن دکوراسیون داخلی منزل شان خیلی اهمیت می دهند. در خانه های کلاسیک آلمانی ها همیشه در انتخاب اشیا و جنس آنها اغراق دیده می شود. آلمانی ها شاید خانه های ساده ای داشته باشند اما در آن حتما از قاب ها یا چراغ های برنجی یا حتی آب طلا استفاده می کنند. مبل های راحتی با روکش های مخمل جزء جدانشدنی خانه های آنهاست. در خانه آلمانی ها همیشه یک سری لوازم وجود دارند. مانند یک مبل راحتی شخصی، یک میز نوشیدنی ها و کلی کار هنری عجیب و غریب با جنس های خاص. یادتان باشد آلمانی ها زیاد اهل رنگ های تند نیستند و رنگ های سنگین و تیره را بیشتر به کار می برند.

دکوراسیون منزل در هند

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور هندوستان: تلاقی ابریشم و رنگ ها

قدیم ترها هندی ها بیشتر از حالا در خانه هایشان از پارچه های دست باف و بافته های خاص استفاده می کردند. درواقع صنعتی شدن اقتصاد بزرگ آسیا خیلی از سنت های خاص را از آنها گرفت ولی با این حال امروز طراحان دکوراسیون داخلی باز هم تلاش می کنند تا المان خاص دکوراسیون هندی را به خانه های مدرن شان برگردانند. هنر هندی ها در رنگ و طرح پارچه هایشان است؛ همچنین در استفاده از ابریشم و استفاده از آن در بافت روتختی ها، رومیزی ها و پرده ها. شاید در خانه یک هندی خبری از یک مبلمان خاص نباشد اما حتما در گوشه و کنار خانه پارچه هایی با طرح های خاص آسیایی و با جنس های خاص ابریشم و. . . زیاد دیده می شود. هندی ها عاشق پارچه هستند.

دکوراسیون منزل در اسپاغنیا

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور اسپانیا: بازی جوان ها با هنر

اسپانیایی ها کلا آدم های سرخوشی هستند و به قول معروف دلشان شاد است و جوان. برای همین در دکوراسیون داخلی منزل این مردم عجیب اروپایی هر المانی که وجود داشته باشد حتما یک جورهایی جوان پسند است. انگار که اصلا یک جوان طراحی خانه را به عهده گرفته؛ حتی اگر خانه متعلق به یک زوج بالای هفتاد سال هم باشد! استفاده از رنگ و پارچه های جدید در خانه اسپانیایی ها حرف اول و آخر را می زند و البته به کار بردن سرامیک و چوب. آنها عاشق سادگی و در عین سر زندگی هستند؛ برای همین در خانه یک اسپانیایی هیچ وقت کسی احساس خستگی نمی کند.

دکوراسیون خانه در مکزیک

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور مکزیک: پیش به سوی نو شدن

مکزیکی ها روند تازه ای را در کشورشان شروع کردند. اینکه بیشتر فضاهای روستایی و فقیر نشین در حال تبدیل به محله های متوسط هستند، به این معناست که مکزیکی ها سبک زندگی تازه ای را پیش رو دارند. تاثیر اولین تغییرهای این سبک زندگی روی خانه های آنها دیده می شود.

این مطلب را از دست ندهید: چیدمان خانه با قانون دو سوم

آنها در حال گذر از گذشته به آینده هستند و برای همین طراحی و دکوراسیون خانه هایشان رو به تغییر است؛ فقط با این شاخص که در دکوراسیون داخلی منزل یک مکزیکی هر قدر که چشم کار می کند دکورها با چوب هستند. سبک روستیک در واقع اولین و آخرین انتخاب آنهاست؛ حالا هر قدر هم که تغییر کنند. شخصی سازی فضاهای خانه از اصول دکوراسیون مکزیکی است. اینکه هر بخشی از خانه برای خودش مجزا باشد، هر قدر هم که خانه کوچک و ساده تلقی شود.

دکوراسیون منزل در ژاپن

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور ژاپن: یک طراحی طبیعی

ژاپنی ها عاشق طبیعت هستند و برای همین در طراحی دکوراسیون داخلی منزل شان کمتر سراغ لوازم مصنوعی یا مصالح ساختمانی سخت می روند. آنها عاشق گل و گیاهان خانگی و چوب های بامبو هستند و تا هر قدر که بتوانند از آنها در فضای خانه استفاده می کنند.

این مطلب را از دست ندهید: چطور خانه را بزرگتر نشان دهیم؟

البته این روزها دیگر خانه ها به خصوص در توکیو کوچک شده اند و خبری از باغ های ژاپنی نیست اما با این حال ژاپنی ها دست از اخلاق طبیعت دوست شان برنداشته اند و گل ها را به خانه می آورند. حتی کمترین تلاش آنها برای پیوند با طبیعت استفاده از چوب برای دکوراسیون خانه است. به خصوص چوب بامبو که در ژاپن همتا ندارد. مبل ها در خانه های ژاپنی یا کوتاه هستند یا اصلا نیستند! پنجره ها هم بزرگ هستند و رنگ در و دیوار هم یا قهوه ای است یا کرم.

دکوراسیون منزل در ایتالیا

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور ایتالیا: واقعیت سنگ و فلز

سرامیک، سفال، صنایع دستی فلزی مخصوص تزیین دیوار، کاشی های رنگ شده با دست، طراحی با کاشی، گلدان های بزرگ و. . . اینها مهم ترین المان های دکوراسیون داخلی خانه یک ایتالیایی است. در واقع ایتالیایی ها عاشق جسم های سخت هستند و بیشتر مصالحی را در خانه به کار می برند که قدرت و استقامت بالایی داشته باشند. مانند سنگ و فلز. آنها حتی در اتاق خواب هایشان هم بیشتر استفاده از تخت و کمد فلزی را ترجیح می دهند. آنها یک عادت عحیب دیگر هم دارند. اینکه زیاد با پرده میانه ای ندارند. بیشتر ایتالیایی ها ترجیح می دهند خانه هایشان یا پرده ای نداشته باشد یا حریری ساده باشد. ظرف های پر از میوه در گوشه و کنار خانه و متناسب با فصل هم از المان های خاص دکوراسیون ایتالیایی هاست.

سبک دکور خانه در آفریقای چنوبی

سبک دکوراسیون داخلی منزل در آفریقای جنوبی: گرم، آفتابی و سوزان

در خانه های آفریقایی رنگ حرف اول و آخر را می زند؛ به خصوص رنگ های قوی با طیف های خاکی که هویتی آفریقایی دارند و تداعی کننده سبک آفریقایی هستند. در دکوراسیون منزل یک آفریقایی تا چشم می گردانید همه چیز نارنجی و قهوه ای و سرخ است. همراه با بافته های دستی و پارچه هایی طرح دارد با ترکیب رنگی مشکی و کرم و. . . ظرف های سفالی و گلی هم زیاد در خانه یک آفریقایی امروزی دیده می شوند.

در خانه مردم ژوهانسبورگ راحتی مهم ترین معیار است؛ پس اگر قرار باشد خانه ای امروزی داشته باشند، حتما مبل ها راحتی هستند و بزرگ؛ با جنس چرم یا رویه هایی به رنگ قرمز و قهوه ای. در گوشه و کنار خانه هم مجسمه های چوبی خاص آفریقا زیاد دیده می شود. زه و کمان های خاص یا آدمک های باریک قد کشیده عجیب. یک گوشه حتما تصویر یا مجسمه ای از کرگدن هم هست!

سبک دکور خانه در یونان

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور یونان: سیمان دوست های ساده

یکی از مهم ترین مشخصه های طراحی دکوراسیون داخلی خانه های یونانی استفاده از سیمان است،البته نه برای ساخت دیوار و تیغه. آنها عادت دارند به جای رنگ و کاغذدیواری های مرسوم امروزی دیوارهای داخل خانه را با سیمان سفید کنند. سیمان ها حتی امروز در خانه های مدرن و امروزی هم جایشان را حفظ کرده اند. می گویند استفاده خاص یونانی ها از سیمان به علاقه زیاد آنها به مجسمه سازی و. . . بر می گردد. سقف هایی که با تیرچه های چوبی هم در خانه های یونانی ها زیاد دیده می شود. آنها با رنگ، میانه چندانی ندارند و عاشق چوب هستند؛ البته هر چه خشن تر بهتر!

سبک دکوراسیون خانه در آمریکا

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور آمریکا: عاشقان نور و روشنایی

خانه آمریکایی ها نه فقط پنجره های زیادی دارد که هر کدام از پنجره ها هم بزرگ و قدی هست. در واقع همیشه دور تا دور فضای خانه های آمریکایی پر از پنجره و نور گیر است با این حال آنها در زمان طراحی دکوراسیون داخلی منزل همه تلاش شان را روی مساله نورپردازی چراغ ها می گذارند.

اصلا خانه های آمریکایی با لوسترهای بزرگ سقفی و انواع آویزها و دیوارکوب ها تزیین می شود. بماند که در گوشه و کنار خانه هم چندتایی آباژور رومیزی حتما هست. آمریکایی ها یک قانون عجیب دیگر هم در طراحی اتاق های نشیمن یا پذیرایی دارند. اینکه باید همیشه یک شومینه مجلل در خانه داشته باشند. حتی اگر هیچ زمستانی هم آن را روشن نکنند. مبل ها هم همیشه راحتی اند و بیشتر به صورت کاناپه های دو تا سه نفره. مبل های تک کمتر در خانه آمریکایی ها سروکله شان پیدا می شود.

برای تهیه شیک ترین وسایل دکوری و منزل به سایت شیک و تک مراجعه نمائید .

خرید لوازم دکوری از شیک و تک

محصولات پیشنهادی
‎تومان2,145,000
ارسال فوری
شمعدان پایه بلند مدل جدید جاشمعی جنس فلزی رنگ مطابق تصویر مناسب برای شمع های گرد طراحی بسیار خاص پنج شعله جنس استیل آبکاری شده دارای فوم نگه دارنده در کف طراحی بسیار خاص کاسه جاشمعی از بلورهای کریستالی بافته شده رنگ...
‎تومان1,715,000
ارسال فوری
فانوس جنس فلز و شیشه دارای دسته برای آویزان کردن در دو سایز مختلف مناسب برای قرار دادن شمع و گل قابل استفاده در تشریفات و سالن های پذیرایی بهترین گزینه برای دکور فروشگاه ها قابل سفارش به صورت دو سایز
‎تومان1,435,000
استعلام موجودی
ساعت دیواری جنس چوبی کارکرد با عقربه موتور آرام گرد صفحه گرد دارای صفحه شیشه ای موتور تایوانی کارکرد فقط با یک عدد باطری قلمی رنگ مطابق تصویر مناسب سالن پذیرایی دارای 5 سال گارانتی برند لوتوس
‎تومان1,683,000
ارسال فوری
شمعدان سیلور در چهار سایز مختلف طرح ایکیا جنس فلزی مناسب برای روی میز ناهار خوری و کنار سالن مناسب برای سالن های تشریفات و سفره های عقد امکان تزیین با شمع استوانه ای قطور و توپ گل دارای وزنه در زیر...
‎تومان215,000
ارسال فوری
گلدان رومیزی جنس شیشه ای رنگ مطابق تصویر مناسب برای گل طبیعی و مصنوعی شفاف دکوری مناسب روی میز محصول شیک و تک قابل شستشو رنگ ثابت
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
رادیو کلاسیک دارای کنترل از راه دور دارای آنتن تلسکوپی جمع شونده گیرنده سه موج رادیو ( FM AM SW ) پخش موسیقی از طریق فلش، کارت SD و بلوتوث بیشترین میزان پشتیبانی فلش: 32 گیگابایت منبع انرژی: باتری قابل شارژ...
صندلی ناهارخوری جنس چوب راش فوم کف: پلی اورتان 40 کیلوگرمی فوم پشت: پلی اورتان 35 کیلوگرمی فوم اورتان با قابلیت انعطاف پذیری و استحکام بالا دارای دسته طراحی ساده قابلیت تحمل وزن بالا رنگ چوب مطابق تصویر قابلیت شستشوی...
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
صندلی جنس چوب نراد روسی با بافت طبیعی چوبی قابل تعمیر تحویل حداکثر 20 روز بعد از سفارش برند عاج دارای گارانتی محکم و با دوام طراحی شده توسط استادان طراحی دکوراسیون داخلی مناسب فضای باز و داخل منزل
‎تومان210,000
کالای ساختنی
کاور کوسن جنس مخمل رنگ مطابق تصویر شامل یک عدد ابعاد 45x45 مربعی مناسب برای انواع مبل زیپ دار قابل شستشو رنگ ثابت عدم احتیاج به اتو قابل سفارش به صورت کاور کوسن و کوسن پر شده
‎تومان1,458,600
ارسال فوری
شمعدان پایه بلند مدل جدید جاشمعی جنس فلزی رنگ مطابق تصویر مناسب برای شمع های گرد و استوانه ای تک شعله طراحی بسیار خاص شامل دو سایز جنس استیل آبکاری شده دارای فوم نگه دارنده در کف طراحی بسیار خاص دارای حباب رنگ ثابت...
محصول موجود نمی باشد
‎تومان2,500,000
تلفن کلاسیک جنس بدنه ترکیبی از رزین و فلز رنگ ثابت شماره گیری به صورت دکمه ای طراحی کلاسیک امکانات مدرن دارای ردیال دارای ID Caller دارای دکمه های up و down برای صدا دارای بلندگو (آیفون) رنگ مطابق تصویر
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
قاب عکس دارای سه جای عکس جنس چوبی مدل افقی مناسب برای روی میز یک انتخاب ایده آل برای عکس های عروسی بدون تکیه گاه در قسمت پشت قاب پایه پهن جهت قرار گرفتن به صورت ایستاده طراحی جالب و زیبا
مطالب پیشنهادی
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود