جستجوی مطالب
مطالب پیشنهادی
قوری دو کاپ طرح لبخند و سیبیل

‎تومان242,250 ‎تومان285,000 ‎−15%
اردو خوری سرامیکی سه خانه طرح برگ انجیری

‎تومان246,500 ‎تومان290,000 ‎−15%

چیدمان کابینت ها- تکنیک های نظم دهی و چیدمان مرتب کابینت ها

توسط 23889
پسندیدن0

چیدمان کابینت ها یک اصل مهم در یک آشپزخانه ی سازمان یافته است، با وجود اینکه درب کابینت ها باعث پنهان ماندن محتویات درون آن ها می شود، اما باز هم هیچ دلیلی وجود ندارد که داخل آن ها شسته رفته و مرتب نباشد. اما از طرفی هم فضای کم در آشپزخانه های کوچک یکی از بزرگ ترین معضلات برای نظم دهی و یا طبقه بندی وسایل مختلف درون کابینت ها است. به همین خاطر گاهی سامان دهی آن ها چنان سخت و پیچیده می شود، که مجبور هستیم از یک کارشناس یا کاربلد برای این کار کمک بگیریم.

به همین خاطر در اینجا در مورد بهترین شیوه برای چیدمان کابینت ها، استفاده ی بهینه از فضای داخل آن ها و نظم دادن به آاشپزخانه بحث خواهیم کرد.

طراحی چیدمان کابینت در آشپزخانه 

بهترین روش ها برای چیدن کابینت ها:

برای نظمی دهی به برخی از کابینت ها از تقسیم کننده ها استفاده کنید، تقسیم کننده ها علاوه بر افزایش امنیت بیشتر حین نگهداری ظروف، امکان دسترسی آسان را هم برای شما فراهم می کنند.

یکی از چالش های بزرگ هنگام چیدمان کابینت ها جای دهی دیس ها و بشقاب های بزرگ است. یک راه حل ساده برای این ظروف این است که حین طراحی دکور آشپزخانه از کابینت ساز خود بخواهید تا در منطقه از آشپزخانه که فضای کافی دارد، قفسه و شلف های مناسبی را بر روی دیوار نصب کند تا این گونه ظروف را درون آن ها بچینید. حتماً لازم نیست این تقسیم کننده ها درب داشته باشند، بلکه نحوه ی چیدمان آن ها می تواند در دکوراسیون آشپزخانه حالت طبیعی و زیبایی را به وجود بیاورد.

قرار دادن کتاب های آشپزی در قفسه های باز ایده ی خوبی است به شرط آنکه از یخچال و اجاق گاز دور بمانند تا در معرض چربی و رطوبت قرار نگیرند.

این مطلب را از دست ندهید: لیست خرید وسایل ضروری جهیزیه آشپزخانه عروس

ساماندهی کشوها، وسایل را به طور منظم از هم جدا کرده و امکان دسترسی آسان تر به هر گروه را فراهم می کند.

یکی از ویژگی های بارز یک آشپزخانه ی خوب این است که تمامی وسایل متناسب با کاربرد خود، در نزدیک ترین محل مورد استفاده قرار بگیرند، بنابراین جای دادن ادویه ها، افزودنی ها، روغن ها و چاشنی ها در یکی از کابینت های نزدیک اجاق گاز شما را به این ایده نزدیک می کند.

برای انجام سریع کارها، کیسه های پلاستیکی و ظروف بسته بندی را در یک کشو نزدیک یخچال و فریز جای دهید.

مرتب کردن قابلمه ها داخل کابینت

اگر جمع و جور کردن قابلمه ها و تابه ها درون کابینت ها برای شما کار سختی است، کافی است یک دیوار خالی درون آشپزخانه پیدا کنید و تعدادی قلاب بر روی این دیوار نصب کرده، سپس قابلمه ها و تابه ها را از دسته به این قلاب ها آویزان کنید. البته بهتر است از آویزان کردن قابلمه های رنگ و رو رفته بر روی این دیوار خود داری کنید، زیرا اصلاً تأثیر خوبی در دکوراسیون آشپزخانه ی شما بر جای نمی گذارند.

یکی از نکات مهم حین چیدمان کابینت ها رعایت نظم است. برای این منظور بهتر است، برای نگهداری هر نوع مواد غذایی ظروف یکسانی تهیه کنید و آن ها را در یک قفسه بچینید.

استفاده از سبد های مخصوص سیب زمینی و پیاز در گوشه ای از آشپزخانه، دیگر کاری از مد افتاده و قدیمی است. به جای آن می توانید یک کشو با عمق زیاد را برای این کار در نظر گرفته و با تقسیم کننده های مخصوص این کار، کشو را به تعداد مورد نیاز قفسه بندی کنید.

جاسازی قابلمه ها در یک کابینت کار پیچیده ای است و باعث می شود تا قابلمه ها درون هم گذاشته شده و دسترسی به آن ها زمان بر باشد، یکی دیگر از ایده های مناسب برای قرار دادن این ظروف بزرگ استفاده از کشوهای عمیق تعبیه شده در زیر گاز است.

چیدمان مرتب کابینت

اگر قرار است از کابینت های بدون درب یا قفسه های شیشه ای برای جای دهی برخی از عناصر آشپزخانه استفاده کنید، لازم است تأکید بسیاری بر دیزاین این بخش ها داشته باشید، مثلاً استفاده از ظروف شیشه ای درب دار و شکیل و پر شده از محتویات رنگی می تواند نمای خاصی را در آشپزخانه ی شما ایجاد کند.

این مطلب را از دست ندهید: تزیین آشپزخانه عروس با تکنیک های مدرن و جالب

در یک آشپزخانه ی لاکچری فضای مخصوصی برای دستمال کاغذی در نظر گرفته می شود. معمولاً این فضا در دسترس اما به دور از چشم لحاظ شده تا علاوه بر اینکه دستمال تمیز و بدون آلودگی باقی بماند باعث به هم خوردن ظاهر آشپزخانه نشود. همچنین می توانید، کابینت های آشپزخانه خود را به خوبی بررسی کنید. اگر ممکن است میله ای را به طور مخفی درون کابینت قرار داده و دستمال کاغذی و حوله ها را از آن آویزان کنید. اغلب کابینت زیر سینک ظرفشویی، برای این منظور بسیار مناسب است.

در چیدمان کابینت های طبقه ای امکان دسترسی آسان به ظروف، لوازم و یا مواد غذایی انتهایی وجود ندارد و برای دسترسی به آن ها یا باید تمامی لوازم جلوی را برداریم یا اینکه از ابتدا تمام طبقه را پر کنیم، که با توجه به فضاهای کم و وسایل زیاد در آشپزخانه های امروزی این کار زیاد هم عملی نیست، اما خوشبختانه این روزها با استفاده از سوپری های مخصوص کابینت یا طبقه های ریلی می توانید به راحتی این مشکل را رفع کنید و از تمام فضای یک کابینت با دسترسی آسان بهره ببرید.

اگر اصرار دارید قابلمه های خود را درون یک کابینت قرار دهید، بهتر است از ریل های مخصوص جای دهی قابلمه و تابه و درب آن ها استفاده کنید. این ریل ها امکان تفکیک قابلمه ها و قرار گیری آن ها با نظم و ترتیب و دسترسی آسان و سریع و همین طور محافظت بیشتراز آن ها را فراهم می کنند.

چیدمان ادویه داخل کابینت

هنگام چیدن کابینت ها وسایل هم شکل را در یک کابینت قرار دهید، مثلاً یک کابینت را به لیوان ها، فنجان ها، گیلاس ها، جام ها ی خود اختصاص داده و یک کابینت را به ظروف غذا خوری اختصاص بدهید و هر سرویس غذا خوری خود را یک طبقه از آن بچینید .

یک کشو پر از چاقو، ملاقه و کفگیرو ... را در نظر بگیرید، هر چقدر هم سعی کنید تا این وسایل به صورت مرتب و تفکیک شده در جای خود قرار بگیرند، باز هم چندان کار ساز نیست. تقسیم کننده ها یک راه حل مناسب برای این کشو ها هستند.

تعدادی از وسایل آشپزخانه پهنای کم اما سایز بزرگی دارند. بهترین گزینه برای چیدمان این وسایل چیدمان عمودی آن هاست، که باز هم با کمک تقسیم کننده ها ممکن می شود.

حین چیدمان کابینت ها در یک آشپزخانه ی کوچک باید از هر میلیمتر آن استفاده کنید. فضای داخل درب کابینت ها یکی از همین فضا هاست که به سادگی می توانید با نصب هنگرهای مخصوص و آویزان کردن تابه ها و یا شیر داغ کن ها و ... از این فضا استفاده کنید.چیدمان لوازم برقی در کابینت

این مطلب را از دست ندهید: تزیین آشپزخانه با 10 راهکار ساده بدون نیاز به دکوراتور

اگر فضای درون کابینت شما برای گذاشتن سطل آشغال محدود است از سطل آشغال های که بر روی درب کابینت سوار می شوند استفاده کنید.

یک کابینت پر از نایلون های گره زده را در نظر بگیرید، هر لحظه امکان پاره شدن این نایلون ها و پخش شدن محتویات آن ها درون کابینت وجود دارد، از طرفی هم پیدا کردن چیزی که می خواهید از بین این همه پلاستیک های درهم، کار چندان ساده ای نیست. برای نظم دادن چنین کابینت های نیاز به هزینه ی گزافی نیست. کافیست چند ظرف پلاستیکی هم شکل تهیه و همه چیز را درون آن ها بریزید، با این کار علاوه بر جستجوی آسان و نظم، زیبایی خاصی را به کابینت خود هدیه می دهید.

زمان چیدن کابینت ها، لوازم برقی کم مصرف خود مانند چرخ گوشت، آبمیوه گیری، کیک پز و ... را در کابینت های بالایی قرار دهید. با این کار فضای کابینت های پایینی و در دسترس برای جای دهی وسایل پر مصرف تر باز می شود.

مرتب کردن کابینت زیر سینک ظرفشویی

از کشوهای آشپزخانه برای جای دهی وسایل پر کاربرد مثل دستگیره ها و دستمال ها، در باز کن، پوست کن، رنده ی کوچک سیر و ... استفاده کنید، اما یادتان باشد هر کشو را برای یک گروه هم خانواده از وسایل در نظر بگیرید.

معمولاً از کابینت زیر سینک ظرفشویی برای نگهداری انواع شوینده ها، اسفنج های اضافی، دستکش ها و ... استفاده می شود. برای نظم دهی بهتر این فضا می توانید از چند سبد پلاستیکی به عنوان تقسیم کننده استفاده و گروه های هم خانواده مانند انواع شیشه پاک کن ها و چند منظوره ها، انواع پودرها و مایع های لباسشویی و ظرف شویی، انواع اسکاچ ها و اسنفج ها و دستکش ها و ... را در سبد های مجزا قرار دهید.

محصولات پیشنهادی
‎تومان741,000
ارسال فوری
بانکه جنس بدنه شیشه شفاف دارای درپوش جنس درپوش سرامیکی بدون دسته وزن بسیار سبک مقاوم در برابر ضربه در سه سایز مختلف قابل سفارش در چهار سایز کوچک ، متوسط ، بزرگ و سه سایز مناسب برای نگهداری از انواع مواد غذايی مانند...
‎تومان72,000 ‎تومان90,000
ارسال فوری
‎−20%
پیشنهاد ویژه
مناسب برای نگهداری سیب در داخل یخچال جنس پلاستیک به شکل سیب دارای درب محکم که مانع ورود هوا و خراب شدن سیب می شود از پیچیدن بوی سیب در داخل یخچال جلوگیری می شود از ورود میکروب به تکه های سیب جلوگیری به عمل می آید...
‎تومان95,700
ارسال فوری
دستمال آشپزخانه جنس نخی با آبگیری فوق العاده مناسب برای نظافت مناسب برای خشک کردن ظروف مناسب برای جهیزیه عروس نرم و لطیف با طرح گلدوزی شده روی دستمال رنگ طرح مطابق تصویر بسته یک عددی
‎تومان908,700
ارسال فوری
جنس بدنه شیشه بدون حباب دارای درپوش جنس درپوش چوب بامبو دارای درب چفت شونده وزن بسیار سبک و مقاوم در برابر ضربه در 4 سایز کوچک ، متوسط ، بزرگ ، خیلی بزرگ و چهار سایز مناسب برای نگهداری از انواع مواد غذايی مانند...
‎تومان275,000
ارسال فوری
جنس شیشه پیرکس (بروسیلیکات) سبک وزن رنگ شفاف(بی رنگ) تعداد یک عدد مناسب برای سرو آب خیلی جوش یا خیلی سرد شیشه دو جداره برای نگهداری سرما یا گرمای مایعات به مدت طولانی تر جلوگیری از تعریق بدنه لیوان با شیشه دو...
‎تومان20,000,000
استعلام قیمت
سرویس چینی 18 نفره 133 پارچه + 6 عدد کاسه آبگوشت خوری قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی قابل استفاده در مایکروفر مقاوم در برابر حرارت طرح و نقش ثابت در مقابل شست و شو و حرارت لعاب داخلی شفاف و درخشان لعاب سخت و ضد...
ارسال مستقیم پس کرایه
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
ست قوری و کتری جنس چینی شامل یک عدد قوری درب دار و یک عدد کتری دارای درپوش سلیکونی محافظ گرما برای قوری دارای درپوش سلیکونی محافظ گرما برای کتری دارای دستگیره با عایق سلیکونی برای قوری و کتری رنگ مطابق تصویر...
‎تومان3,393,000
استعلام موجودی
سرویس قابلمه 10 پارچه گرانیتی درب شیشه ای دارای دستگیره های باکالیت یا نسوز و استیل نگیر شامل 1 عدد قابلمه سایز 20 گرانیتا با درب شیشه ای، 1 عدد قابلمه سایز 24 گرانیتا با درب شیشه ای، 1 عدد قابلمه سایز 28 گرانیتا با...
‎تومان2,150,000
کالای ساختنی
سرویس روتختی و لحاف دوخت دار قابل سفارش به صورت دو نفره و یک نفره جنس نخ ساتین طراحی جذاب و منحصر به فرد رنگ مطابق تصویر محتویات لحاف: ضد حساسیت یک نفره 4 تکه یک نفره شامل: یک عدد لحاف دوختدار، یک عدد ملحفه تشک...
‎تومان1,761,100
ارسال فوری
شمعدان پایه بلند مدل جدید جاشمعی جنس فلزی رنگ مطابق تصویر مناسب برای شمع های گرد طراحی بسیار خاص شامل سه سایز کوچک و بزرگ و متوسط جنس استیل آبکاری شده دارای فوم نگه دارنده در کف طراحی بسیار خاص کاسه جاشمعی از بلورهای...
‎تومان2,150,000
کالای ساختنی
سرویس روتختی و لحاف دوخت دار جنس نخ ساتین پارچه لطیف محتویات لحاف: ضد حساسیت قابل سفارش به صورت دو نفره و یک نفره یک نفره 4 تکه یک نفره شامل: یک عدد لحاف دوختدار، یک عدد ملحفه تشک کشدوزی شده، دو عدد روبالشی دو نفره 6...
‎تومان3,200,000
سوفله خوری دوتایی شکل مستطیل طرح دایموند طلایی ظرف سوفله دوخانه نگین دار جنس استیل رنگ طلایی گنجایش 1.5 * 2 لیتر سطح کاملا براق و صیقلی دارای وارمرجهت گرم نگه داشتن غذا دارای ظرف پیرکس با تحمل دمای 300 درجه ظرف پیرکس...
مطالب پیشنهادی
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود