جستجوی مطالب
مطالب پیشنهادی
قوری دو کاپ طرح لبخند و سیبیل

‎تومان242,250 ‎تومان285,000 ‎−15%
اردو خوری سرامیکی سه خانه طرح برگ انجیری

‎تومان246,500 ‎تومان290,000 ‎−15%

جای مناسب میز تلویزیون در خانه کجاست؟

توسط 14238
پسندیدن0

با توجه به کاربرد گسترده تلویزیون در خانه های امروزی، انتخاب جای مناسب میز تلویزیون یکی از اصولی ترین نکات برای طراحی درست و اساسی دکوراسیون منزل به شمار می رود. در واقع علم ظریفی برای طراحی داخلی، خصوصاً انتخاب جای مناسب میز تلویزیون در هر خانه ای لازم است. نصب تلویزیون در ارتفاعی نادرست، انتخاب مکانی نامناسب برای آن و ... جزء مواردی هستند که اول بر روی سلامتی شما و سپس بر روی زیبایی دکور منزلتان تإثیر مستقیم می گذارند.

از این رو شیک و تک قصد دارد، در این پست در مورد جای مناسب میز تلویزیون در دکوراسیون داخلی خانه بحث کرده و شما را با ظریف ترین نکات در این زمینه آشنا کند.

جایگاه تلویزیون در پذیرایی

انتخاب جای مناسب میز تلویزیون برای تمامی خانه ها:

تلویزیون های کوچک قدیمی به راحتی در هر گوشه ای از خانه جای می گرفتند، اما تلویزیون های جدید امروزی با شکل و اندازه طویل خود طوری ساخته شده اند که باید جای مناسبی برای آن ها در دکوراسیون داخلی منزل پیدا کرد، تا به زیبا سازی فضای داخلی کمک شود. انتخاب جای مناسب برای میز تلویزیون در وهله اول به نقشه و طراحی داخلی منزل بستگی دارد، اما توجه به برخی نکات ظریف، در مورد انتخاب بهترین مکان میز تلویزیون در خانه، می تواند مفید باشد.

از آنجایی که تلویزیون مرکز توجه و بزرگ ترین سرگرمی تمامی افراد حاضر در خانه است، بهتر است مکانی را برای آن انتخاب کنید که یک سرویس مبل 7 یا 9 نفره طوری چیده شود که دید کاملی را به تلویزیون داشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید: میز تلویزیون دیواری بخریم یا زمینی؟

هرگز تلویزیون خود را پشت به پنجره قرار ندهید، تضاد ایجاد شده بین نور تلویزیون و نور مستقیم پنجره، باعث آزار چشم شما و در نهایت آسیب رسیدن به آن می شود. علاوه بر این صفحه تلویزیون هم تیره و تاریک خواهد شد. در صورتی که مجبور به این کار هستید از پرده هایی با پارچه های ضخیم برای جلوگیری از ورود نور این پنجره استفاده کنید.

یکی دیگر از راه های پیدا کردن جای مناسب میز تلویزیون مشخص کردن نقطه کانونی پذیرایی است، این نقطه با توجه به شکل و فرم اتاق نشیمن یا پذیرایی در خانه های مختلف، در مکان های مختلفی قرار می گیرد. بهترین حالت این است که در نقطه کانونی میز تلویزیون را قرار داده و سپس مبلمان خود را جلوی آن بچینید.

جایگاه تلویزیون در خانه

نکته بعدی برای انتخاب جای مناسب میز تلویزیون توجه به فاصله هاست. در حالت استاندارد فاصله تلویزیون تا جایی که نشسته اید باید دو برابر ارتفاع صفحه نمایش تلویزیون باشد. به عنوان مثال برای تماشای یک تلویزیون 32 اینچی ، شما باید یک متر فاصله را رعایت کنید.

از قرار دادن میز تلویزیون در جلوی رادیاتور، شوفاژ و بالای شومینه هم صرف نظر کنید. قطعات الکترونیکی داخل تلویزیون حساس بوده و در معرض گرمای ایجاد شده توسط این منابع نابود خواهد شد. علاوه بر این کنار وسایل گرمایشی در فصل زمستان، بهترین مکان برای نشستن و استراحت کردن است و همان طور که می دانید، نزدیکی تلویزیون با محل استراحت باعث آسیب رسیدن به چشم های شما می شود.

گوشه های خانه را نادیده نگیرید، خیلی از اوقات گوشه ها برای قرارگرفتن و دیده شدن تلویزیون کارایی بهتری دارند، چون این نقاط معمولاً نورگیر نبوده و تصویر ارائه شده از تلویزیون را بهتر به نمایش می گذارند.

این مطلب را از دست ندهید: 20 مدل از زیباترین مدل های جدید میز تلویزیون

بهترین محل برای نصب میز تلویزیون در نشیمن های مستطیل شکل، عرض اتاق است. در چنین فضاهایی با قرار دادن یک دست مبل راحتی در اطراف میز تلویزیون محیطی دوستانه و صمیمی ایجاد کنید.

در اتاق نشیمن جای میز تلویزیون خود را طوری انتخاب کنید که تصویر پخش شده توسط تلویزیون از همه مبل های چیده شده در فضا، به طور کامل و واضح دیده شود. قرار دادن حتی یک مبل پشت به تلویزیون جز نقایص طراحی داخلی دکوراسیون منزل محسوب می شود.

برای زیبایی بیشتر اتاق نشیمن و برجسته کردن میز تلویزیون می توانید فضای پشت تلویزیون را با پوسترهای زیبا و جذاب و رنگ های گرم بپوشانید.

چنانچه در خانه شومینه دارید، استفاده از خلاقیت در هارمونی بین رنگ آجرهای شومینه و میز تلویزیون در اتاق نشیمن باعث ایجاد یک فضای مدرن و شکیل در دکوراسیون داخلی شما خواهد شد.

 چیدمان مبل و تلویزیون

نکات ظریف برای خرید تلویزیون و میز آن.

تلویزیون های امروزی نیاز به میزهای باریک و کشیده ای دارند، اما هر میزی برای هر تلویزیونی مناسب نمی باشد. انتخاب یک میز کوچک برای یک تلویزیون بزرگ یا انتخاب یک میز مساوی با تلویزیون و بدتر از آن خرید یک میز تلویزیون خیلی بزرگ برای یک تلویزیون کوچک به هیچ وجهه مناسب نمی باشد. بهترین مقیاس برای خرید میز تلویزیون، اندازه گیری عرض تلویزیون و انتخاب میزی که از هر طرف 10 سانت بزرگ تر باشد، است.

اشتباه رایج بعدی، خرید میز تلویزیون هایی است که با مقیاس اتاق جور در نمی آید. امروزه تلویزیون ها به عنوان یک نقطه کانونی در فضای زندگی مبدل شده اند، اما نباید برای تایید بر روی این نقطه همه چیز را فدا کنید. خرید یک تلویزیون و میز بزرگ تر از آن برای یک اتاق کوچک نه تنها تدثیر مبلمان و سایر عناصر دکوراتیو منزل شما را تضعیف می کند، بلکه این کار به چشمان شما هم آسیب می رساند.

همان طور که پیش تر از این اشاره شد ارتفاع نادرست میز تلویزیون یا نصب تلویزیون باعث به خطر افتادن سلامتی و ایجاد درد های گردن و حتی آرتروز در این ناحیه خواهد شد. با توجه به اهمیت این موضوع شیک و تک پیش از این در مقاله ی " اندازه مناسب میز تلویزیون " به طور کامل در این مورد بحث کرده است، به شما توصیه می کنم قبل از انتخاب جای مناسب برای میز تلویزیون حتمأ سری به این مقاله بزنید.

خرید انواع میز تلویزیون از شیک و تک

محصولات پیشنهادی
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
میز تلویزیون دو کشو جنس ترکیب چوب و MDF دارای کشو طراحی ساده و شیک یک سال گارانتی اخوان دارای دو طبقه و یک کمد سبک مدرن
میز تلویزیون جنس: MDF و فلز آبکاری شده جنس پایه: فلز آبکاری شده دارای سه عدد کشو بدون دستگیره طراحی ساده و شیک جنس کف کشو MDF درب فشاری دارای یک سال گارارنتی شرکت تولیکا طراحی مدرن رنگ های تعریف شده رنگ چوب می باشد
میز تلویزیون جنس: MDF و روکش بلوط جنس پایه: چوب راش دارای سه عدد کشو داراری دو عدد قفسه بدون دستگیره طراحی ساده و شیک جنس کف کشو MDF درب فشاری دارای یک سال گارارنتی شرکت تولیکا طراحی مدرن رنگ های تعریف شده رنگ چوب می...
میز تلویزیون جنس: MDF و روکش بلوط جنس پایه: چوب راش دارای سه عدد کشو داراری دو عدد قفسه بدون دستگیره طراحی ساده و شیک جنس کف کشو MDF درب فشاری دارای یک سال گارارنتی شرکت تولیکا طراحی مدرن رنگ های تعریف شده رنگ چوب می...
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
میز تلویزیون دو کشو جنس ترکیب چوب و MDF دارای کشو طراحی ساده و شیک یک سال گارانتی اخوان دارای دو طبقه سبک مدرن بدون دستگیره
میز تلویزیون جنس: MDF و فلز آبکاری شده جنس پایه: فلز آبکاری شده دارای سه عدد کشو بدون دستگیره طراحی ساده و شیک جنس کف کشو MDF درب فشاری دارای یک سال گارارنتی شرکت تولیکا طراحی مدرن رنگ های تعریف شده رنگ چوب می باشد
مطالب پیشنهادی
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود