جستجوی مطالب
مطالب پیشنهادی

راهنمای خرید لوستر- چه لوستری با فضای شما تناسب دارد؟

توسط 11780
پسندیدن0

شاید شما هم جزء تعداد کثیری از افرادی باشید که در انتخاب لوستر با توجه به فضا ی منزل یا محل کارتان دچار مشکل شده اید و می خواهید به درستی بدانید مناسب ترین سایز و نوع لوستر برای فضای در نظر گرفتهشده توسط شما، کدام است.

روشنایی یکی از عناصر کلیدی و حتی بیش از یک نیاز فیزیکی در هر فضایی می باشد، همچنین می تواند به عنوان یک عنصر قوی برای طراحی دکوراسیون داخلی لحاظ شود.

با توجه به مدرن شدن فضای داخلی خانه های امروزی استفاده از لوستر و دیگر وسایل تزیینی در دکوراسیون داخلی بسیار بیش تر از قبل، باب شده است. همان قدر که انتخاب لوستر زیبا و مناسب فضا هم در روشنایی و هم در زیبایی محیط بسیار موثر است انتخاب نادرست آن باعث شلوغی و جلوه بد و نامناسب فضا می شود.

سعی داریم در این مطلب مهم ترین فاکتورهای انتخاب لوستر با توجه به فضا را به طور کامل شرح دهیم، تا شما بتوانید با انتخاب مناسب ترین و شکیل ترین لوستر برای فضای خاص لایه ای دیگر از زیبایی را به دکوراسیون منزل خود بیفزایید.

لوستر کلاسیک کریستالی 

انتخاب لوستر با توجه به فضا ی پذیرایی و نشیمن

بهتر است برای پذیرایی و فضاهای نشیمن بزرگ از لوستر های بزرگ و حجیم و برای نشیمن های کوچک تر از لوستر های کم حجم و سبک تر استفاده شود. معمولاً خرید لوستر های حبابی برای این فضا ها متداول نمی باشد و نمای زیبایی به این فضا ها نمی دهند.

برای انتخاب نوع سبک لوستر برای این فضا ها، سعی کنید نوع دکوراسیون منزل خود را ارزیابی کنید. غالبا لوستر های فلزی و اسپرت که اغلب کوچک بوده و نور کم تری دارند، مخصوص خانه های مدرن و لوستر های شیشه ای، برنزی و ... که بزرگ و بسیار پر نور هستند مخصوص خانه هایی با دکوراسیون های سنتی هستند.

همواره این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که هماهنگی آباژور با نوع لوستر هم می تواند نقش مهمی در زیبایی فضای پذیرایی یا نشیمن ایفا کند.

لوستر پذیرایی کریستالی

نکته ی بعدی برای انتخاب لوستر های پذیرایی یا نشیمن توجه به ارتفاع و بلندی سقف این مناطق است. اگر ارتفاع سقف در این مناطق زیاد است باید از لوستر هایی آویز دار و چند طبقه و در صورتی که ارتفاع سقف کم از لوستر های سقفی و یا کوتاه استفاده کنید، در این صورت کوتاهی سقف شما به چشم نیامده و لوستر هم مانعی برای شما و دیگران ایجاد نمی کند.

این مطلب را از دست ندهید: تمیز کردن لوسترهای کریستالی با روش های ساده

در صورتی که سقف نشیمن یا پذیرایی شما دارای گچ بری یا تزیینات بسیاری است، بهتر است از لوستر های ساده و خلوت استفاده کنید، زیرا تلفیق یک لوستر پر کار در کنار تزیینات زیاد باعث شلوغی و جلوه ی ناملموسی در این فضا می شود.

 لوستر آشپزخانه مدرن تک شعله

انتخاب لوستر برای اتاق خواب و آشپزخانه

انتخاب لوستر با توجه به فضای آشپزخانه، نشیمن، اتاق خواب، پذیرایی تغییر می کند. استفاده از لوستر های چوبی یا لوستر هایی که در طراحی آن ها از چوب استفاده شده است برای آشپزخانه یا اتاق خواب توصیه می شود، زیرا به دلیل استفاده زیاد از چوب در این دو فضا بین لوستر و فضا یک هارمونی به وجود می آید.

در صورتی که از لوستر های چوبی زیاد خوشتان نمی آید می توانید از لوستر های حبابی برای فضای اتاق خواب ها یا آشپز خانه ی خود استفاده کنید.

نکته ی بعدی در مورد لوستر های اتاق خواب توجه به مقدار نور دهی لوستر می باشد. همان طور که لوستر های پخش کننده ی نور در اتاق نشیمن و پذیرایی زیبایی و شکوه خاصی دارند و باعث جلوه و زیبایی این فضا ها می شوند، استفاده از آن ها در اتاق خواب مناسب نمی باشد.

سعی کنید نور لوستر هایی که برای اتاق خواب خود انتخاب می کنید، رو به بالا باشد تا نور با ملایمت به محیط خواب شما تابیده شود.

برعکس اتاق خواب ها نور لوستر های انتخابی برای آشپزخانه باید رو به پایین باشد تا نور کافی برای این فضا تأمین شود. درصورتی که تصمیم دارید یک لوستر بر روی میز ناهار خوری خود نصب کنید، حتی در صورت کوتاه بودن سقف می توانید از لوستر های آویز استفاده کنید. در این صورت نور لوستر تمام میز شما را روشن و جلوه میز شما را چندین برابر می کند.

این مطلب را از دست ندهید: تشخیص اصالت لوستر یا شمعدان- چگونه تشخیص دهیم برنز یا نقره اصل است؟

لوستر مدرن برای بالای میز ناهار خوری 

انتخاب هدف!

از دیگر نکات مهم برای خرید لوستر این است که قبل از هر انتخابی مشخص کنید هدف شما از خرید لوستر چیست؟ آیا لوستر انتخابی شما صرفاً یک وسیله ی تزیینی و برای زیبایی منزل است، یا به منظور روشنایی تهیه می شود؟

اگر لوستر شما فقط برای تأمین زیبایی منزل تهیه می شود، میزان نوردهی و تعداد لامپ های آن تأثیر زیادی روی انتخاب شما ندارد، در این حالت به راحتی می توانید مطابق سلیقه ی خود لوستر مناسبی را خریداری کنید.

اما زمانی که لوستر برای تأمین روشنایی منزل یا محل کار خریداری می شود، قضیه کمی پیچیده تر است. در این حالت حتی توجه به رنگ لوستر نیز می تواند از موارد مهم تلقی شود.

برای این مورد بهتر است به تعداد لامپ ها، سر بالا یا سر پایین بودن حباب های لوستر، میزان نوردهی، سایز لامپ ها و حتی رنگ لوستر دقت کنید.

در بسیاری از موارد لامپ های استفاده شده در لوستر ها متناسب با رنگ آن ها انتخاب می شود، اگر شما نور سفید بیشتری را دوست دارید، استفاده از لوستر با رنگ آنتیک زیاد مناسب نمی باشد. زیرا غالباً برای جلوه بیشتر لوسترهای آنتیک از نورهای زرد استفاده می شود. برعکس این قضیه در مورد لوسترهای سیلور صادق است.

لوستر سقفی کریستال 

لوستر باید چه فضایی را روشن کند؟

یکی از رایج ترین سوالات خریداران لوستر این است که، مثلاً برای فضای 40 یا 50 متری با ارتفاع حدود 3 متر چه لوستری مناسب است؟

باید عنوان کنیم که یک جواب مشخص و قاطع برای این سوال وجود ندارد، بهتر است برای تعیین تعداد لوستر یا تعداد شاخه های هر لوستر دو فاکتور مهم را در نظر بگیرید.

1-          میزان نوردهی لوستر با توجه به تعیین هدف از خرید لوستر

2-          تناسب لوستر با محیطی که قرار است لوستر در آن قرار بگیردلوستر مدرن پذیرایی طلایی

میزان نور دهی برای فضای مورد نظر بسیار حایز اهمیت است. در صورتی که لوستر تنها نور موجود در محیط است، انتخاب لوستر با تعداد شاخه های بیشتر و نور مستقیم و بدون واسطه ( مثلاً شیدها یا حباب ها باعث کم شدن نور نشوند) توصیه می شود.

زمانی که شما یک لوستر بزرگ را برای یک فضای کوچک و یک لوستر کوچک را برای یک فضای بزرگ در نظر می گیرد باعث بهم خوردن تعادل و از بین رفتن هارمونی موجود در فضا می شوید.

از طرفی دیگر زمانی که در محیطی که می خواهیم لوستر نصب کنیم چند فضا برای نصب لوستر در نظر گرفته شده است باید برای تمامی این فضا ها لوستر تهیه شود. حال اگر مثلاً سه نقطه در سقف برای نصب لوستر تدارک دیده شده باشد شما می توانید از دو لوستر کوچک تر برای طرفین و یک لوستر بزرگ تر برای مرکز تهیه کنید. توجه داشته باشید که لوسترهای انتخاب شده می بایست دارای شکل واحد باشند.

خرید انواع لوستر سقفی از شیک و تک

مطالب پیشنهادی
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود