جستجوی مطالب
مطالب پیشنهادی
قوری دو کاپ طرح لبخند و سیبیل

‎تومان242,250 ‎تومان285,000 ‎−15%
اردو خوری سرامیکی سه خانه طرح برگ انجیری

‎تومان246,500 ‎تومان290,000 ‎−15%

کدام مارک تشک بهتر است؟

توسط 46560
پسندیدن0

از آنجا که همه ما می دانیم، هر فرد حداقل، یک سوم زندگی خود را در خواب به سر می برد بنابراین بر انتخاب یک تشک خوب و مناسب که ضامن سلامتی فرد باشد تأکید داریم.

اما مهم ترین سوالی که اغلب افراد قبل از خرید تشک خوشخواب از خود می پرسند، این است که، تشک چه مارکی خوبه یا از چه مارکی تشک بخرم؟!

اما با توجه به تنوع گسترده مارک ها و مدل های گوناگون تشک در بازارهای امروزی، چگونه می توانیم یک تشک خوب و مناسب را از تشک نامناسب تشخیص دهیم؟

در این مطلب به سوال های متداول شما در خصوص مارک تشک پرداخته و همه نکات ریز و درشت در مورد انواع تشک ها را عنوان خواهیم کرد.

کدام مارک تشک بهتر است ؟

با توجه به اینکه یک تشک نامناسب باعث ایجاد دردهای مفصلی یا انحراف ستون فقرات، بی حسی دست و پا و یا احساس خستگی حتی پس از یک خواب طولانی مدت می شود، بنابراین توجه به مارک و کیفیت تشک از مهم ترین عوامل خرید تشک محسوب می شود.

بهترین مارک تشک، به تشک های تعلق می گیرد که دارای فنرهای قوی بوده و پشتیبانی مناسب و کاملی از بدن به خصوص ستون فقرات داشته باشند. به عبارت ساده تر باید بگوییم که بدن ما حین دراز کشیدن و یا خوابیدن نقاط فشاری دارد که از طریق آن ها به تشک نیرو وارد می کند. از مهم ترین نقاط فشار می توان به باسن، سر و کتف اشاره کرد. تشک خوب و مناسب به گونه ای است که این نقاط فشار در وضعیت صحیح خود قرار می گیرند.

علاوه بر این نوع پارچه تشک، استحکام و مقاومت آن، طریقه دوخت و بسته بندی از راه های اصلی شناخت اصالت مارک تشک و مرغوبیت آن می باشد.

تشک خوشحواب برای تخت دو نفره

تشک ایرانی بخرم یا خارجی ؟

شرکت های خارجی سابقه ی طولانی تری در طراحی و ساخت انواع تشک ها دارند، اما در سال های اخیر شاهد افزایش کیفیت برخی از شرکت های داخلی معتبری همچون، رویا، رویال، تشک دنلپ و ... هستیم. این شرکت ها با تجربه ای بیشتر از یک دهه ، موفق به ساخت تشک هایی متنوع با کیفیتی همچون نمونه های خارجی و قیمت های مقرون به صرفه تر شده اند و مهم تر از همه، این شرکت ها دارای خدمات پس از فروش نیز می باشند.

بنابراین برای خرید یک تشک خوب و مناسب بهتر است به اعتبار فروشگاهی که از آن خرید می کنید، کیفیت و اصل بودن مارک تشک و سپس به نوع تشک مناسب برای خود توجه کنید. برای اینکه بتوانید تشک مناسب خود را شناسایی کنید بهتر است ادامه مقاله را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

انواع تشک های خوشخواب

انواع تشک های خوشخواب

همان طور که پیش تر هم عنوان شد تشک ها در مدل ها و انواع مختلفی ساخته می شوند که هر یک برای اشخاص با مشخصات خاص عملکرد بهتری دارند، بنابراین لازم است پیش از اینکه به کدام مارک تشک بهتر است بپردازیم، کمی در مورد خصوصیات، مزایا و معایب انواع تشک ها بدانیم.

1- تشک های فنری

تشک فنری از قدیمی ترین انواع تشک ها محسوب می شوند، فنر استفاده شده در ساخت این تشک ها قابلیت انعطاف پذیری قابل توجهی را برای تشک به وجود می آورد، به گونه ای که تشک های فنری به عنوان تشک های نرم و طبی شناخته می شوند. اما کاربرد مختلف فنر داخل تشک به صورت، منفصل و متصل باعث می شود که دو نوع تشک فنری با عملکرد های مختلف به وجود بیاید.

ساختار داخلی تشک با فنر متصل

1-1 تشک فنر متصل

در تشک های فنری متصل، فنر ها در سرتاسر تشک به یکدیگر متصل هستند، این اتصال موجب نرمی بیشتر تشک می شود تا حدی که خوابیدن بر روی این تشک ها برای کودکان و کسانی که هیچ عارضه استخوانی و یا مفصلی ندارند بسیار لذت بخش است. از دیگر خصوصیات تشک های فنری متصل، می توان به ارزان تر بودن آن ها نسبت به سایر تشک ها اشاره کرد.

معایب تشک های فنری متصل

ایجاد صدا به دلیل اصطحکاک یا انحراف فنرها ، البته این مورد بسته به کیفیت تشک می تواند در حد زیاد اتفاق افتاده یا اصلا به وجود نیاید.

پخش شدن فشار ناشی از کاربر در سراسر تشک، البته دردسر این عارضه در تشک های دونفره بیشتر حس می شود، چرا که حرکت یک فرد، فرد دیگر را هم تحت تأثیر قرار می دهد.

پشتیبانی ناقص از ستون فقرات، از آنجا که این تشک ها بسیار نرم هستند، گاهی فشار وزن کاربر در ناحیه باسن و شانه باعث فرو رفتن بخش میانی تشک شده، در این حالت چون زیر کمر و ستون مهره ها خالی می شود، ممکن است در اثر گذشت زمان دچار آسیب دیدگی شوند.

ساختار تشک های خوشخواب با فنر منفصل

1-2 تشک های فنر منفصل

بعد از آشکار شدن مشکلات تشک فنری متصل ، طراحان به فکر جدا کردن اتصال فنرهای تشک فنری افتادند. در تشک های ساخته شده از فنرهای منفصل ( پاکتی)، سیم پیچ ها درون پاکت هایی در کنار یکدیگر قرار گرفتند . این تشک ها به گونه ای طراحی شده اند که هر فنر به میزان فشار وارد شده از طرف قسمت های مختلف بدن شخص، واکنش نشان داده و تغییر حالت می دهد. به همین خاطر این تشک ها بر اساس وزن و اندام هر فرد، فرم و قالب مخصوص بدن همان فرد را می گیرد.

تشک های فنری منفصل سرو صدای ناشی از اصطحکاک را نداشته و به خاطر عملکرد جداگانه فنرها پشتیبانی بهتری از ستون فقرات دارند. همچنین این تشک ها برای تخت های دو نفره آرامش بیشتری به همراه دارند زیرا حالت ارتجاعی ناشی از غلت زدن به فرد کناری انتقال پیدا نمی کند.

این مطلب را از دست ندهید: مزایای خرید تخت جکدار

معایب تشک های فنری منفصل

این تشک ها تا حدی سفت بوده و همه علاقمند به خوابیدن بر روی آن ها نمی باشند.

3- تشک طبی

تشک های طبی هم نمونه هایی هستند که از اسفنج یا فنرهای بسیار فشرده ساخته شده اند. این تشک ها سطحی سفت و غیرقابل انعطاف داشته و برای افرادی که دچار گودی کمر، برخی مشکلات در ناحیه کمر و ستون مهره ها و... هستند بسیار مناسب هستند.

امتحان کردن تشک های مموری فوم با دست

4- تشک های اسفنجی یا دارای مموری فوم

اسنج به عنوان یکی از لایه های اصلی تمامی تشک ها محسوب می شود، اما مشخصه اصلی تشک های استفنجی استفاده از انواع و وزن های خاص اسفنج، به عنوان اصلی ترین بخش تشک می باشد. از آن جایی که این تشک ها فاقد هر گونه فنری هستند، هرگونه حرکت و یا غلت زدن بر روی آن ها به هیچ وجه موجب تکات خوردن و خراب شدن تشک نمی شود.

مهم ترین مزیت تشک های دارای مموری فوم شکل گرفتن براساس وزن و شکل بدن است. ویژگی بارز تشک های مموری فوم بازگشت به حالت اولیه بعد از استفاده است. برای امتحان مرغوبیت این تشک ها می توانید با دست روی تشک فشار وارد کنید. تشک های مرغوب بعد از مدتی به حالت اولیه باز می گردند.

این مطلب را از دست ندهید: بهترین سایز تختخواب برای هر فرد کدام است؟

در حال حاضر بعضی شرکت های تولیدکننده از لایه ای از مموری فوم در ساخت تشک های فنری نیز استفاده می نمایند. این لایه باعث ایجاد راحتی بیشتر در هنگام خواب و حفظ سلامتی ستون فقرات می شود.

بهترین و آسان ترین راه برای تشخیص میزان سفتی و نرمی تشک مناسب برای شما چیست؟

برای اینکه بتوانید نرمی و یا سفتی تشک خود را آزمایش کنید یک راه ساده وجود دارد. برای این کار کافیست به پشت روی تشک دراز کشیده و یک دست خود را به صورت صاف به داخل گودی کمر خود فرو ببرید، چنانچه دست شما به راحتی در گودی کمرتان فرو رفت این تشک سفت خیلی محکم و سفت است، اما اگر نمی توانستید به هیچ وجه دستتان را داخل گودی کمر ببرید، این تشک خیلی نرم است.

سفتی تشک باید به اندازه ای باشد که ستون مهره‌ها در وضعیت عملکرد یعنی همان مقدار انحنایی که در حالت ایستاده در کمر وجود دارد قرار بگیرد. اگر تشک شما آنقدر سفت باشد که این انحنا به طور کامل از بین برود یا آنقدر نرم باشد که کمر بیش از اندازه انحنا پیدا کند، فرد دچار کمردرد می‌شود.

 تشک خوشخواب برای تخت یک نفره

بهترین مارک تشک برای یک تخت یک نفره

وقتی شخصی قصد دارد به تنهایی از یک تشک استفاده کند، بازه انتخاب گسترده تری پیش رو دارد. برای یک تشک یک نفره توجه به آناتومی بدن و علاقه شخصی مهم ترین عامل برای انتخاب نوع تشک می باشد. البته باز هم لازم به تاکید است که بعد از انتخاب نوع تشک باید به کیفیت، مارک، اعتبار فروشگاه، مواد به کار رفته، نوع دوخت و ... توجه ویژه ای شود.

این مطلب را از دست ندهید: سرویس خواب چه رنگی بخرم؟

بهترین تشک برای یک تخت دو نفره

پیش تر از این در مورد خصوصیات انواع تشک ها بحث شد، چنانچه یکی از کاربران تشک دو نفره نسبت به هر تکانی حساس و دچار خواب زدگی می شود و یا دچار گودی کمر ، درهای مفصلی و ... است ، خرید تشک طبی یا تشک فنری منفصل توصیه می شود. اما چنانچه هر دو کاربر در سلامت کامل هستند و نسبت به حرکات ارتجاعی ایجاد شده در فنرها به دلیل تکان کاربردی حساس نیستند، خرید تشک های فنری متصل توصیه می شود. بعد از انتخاب نوع تشک، مواردی همچون نوع دوخت، اعتبار فروشگاه، کیفیت مواد به کار رفته و ... را برر سی کنید.

تشک خوشحواب برای کودک

برای کودکان و نوجوانان تشک خوب چی بخریم ؟

امروزه تشک ها در ابعاد مختلف برای سنین و وزن های مختلف ساخته می شوند، به عبارتی دیگر تشک های ساخته شده برای رده های سنی مختلف دارای ساختارهای متفاوتی هستند. اما گاهی برخی از خانواده ها از تشک های بزرگ برای کودکان خود استفاده می کنند، غافل از اینکه این تشک ها برای وزن کودکان طراحی نشده اند و پشتیبانی مناسبی از ستون فقرات و عضلات آن ها به عمل نمی آورند. زیرا تشک های کودکان و نوجوانان به طور ویژه ای برای اسکلت بندی و فیزیک کودکان طراحی و از بروز آسیب های جبران ناپذیر ستوان فقرات جلوگیری می کنند. بنابراین یک تشک خوب برای کودک یا نوجوان تشکی است که با قد، وزن و سن کودک متناسب باشد.

این مطلب را از دست ندهید: بایدها و نبایدهای خرید سرویس خواب نوزاد

چه عواملی بر روی قیمت یک تشک تأثیر می گذارد؟

غالباً افراد همان طور که می پرسند کدام مارک تشک بهتر است در مورد قیمت آن هم پرس و جو می کنند، بدون آنکه شناخت درستی از عوامل موثر بر روی قیمت تشک داشته باشند.

قیمت تشک با موارد و ویژگی هایی همچون :

 • طبی، فنری و نوع فنر ( منفصل و متصل)
 • ارتفاع تشک
 • الیاف استفاده شده ( الیاف ضد حساسیت با خاصیت ارتجاعی باعث بالا رفتن قیمت می شود)
 • نوع محافظ اسکلت
 • کودک، نوجوان، یک نفره یا دو نفره
 • جنس پارچه رویی (ضد حریق، ضد آب، ضد نفوذ حشرات)
 • نوع اسفنج به کار رفته
 • عرض تشک
 • وجود پد های محافظ

تغییر می کند.

خرید انواع تشک خوشخواب از شیک و تک

محصولات پیشنهادی
تشک طبی فنری سفت ضد حساسیت ضد تعرق جنس پارچه گردبافت اسفنج با دانسیته بالا به کارگیری ترکیب خاص فنرهای متصل(بونل) دارای خروجی های هوای متعدد قابلیت ارتجاعی دارای نقش دوزی جامپ دارای پد در هر دو طرف پارچه گردبافت...
‎تومان5,117,000
تشک طبی اسفنجی نوع سفت ضد حساسیت ضد تعرق اسفنج با دانسیته بالا دارای خروجی های هوای متعدد قابلیت ارتجاعی خاصیت پاک شدن آسان لکه های سطحی دارای لبه های مقاوم در برابر ضربه دارای دسته هایی با مقاومت بالا برای جابه...
تشک طبی فنری سفت ضد حساسیت ضد تعرق جنس پارچه گردبافت اسفنج با دانسیته بالا به کارگیری ترکیب خاص فنرهای متصل(بونل) دارای خروجی های هوای متعدد قابلیت ارتجاعی دارای نقش دوزی جامپ دارای پد در هر دو طرف پارچه گردبافت...
تشک طبی فنری سفت ضد حساسیت ضد تعرق جنس پارچه گردبافت اسفنج با دانسیته بالا به کارگیری ترکیب خاص فنرهای متصل(بونل) دارای خروجی های هوای متعدد قابلیت ارتجاعی دارای نقش دوزی جامپ دارای پد در هر دو طرف پارچه گردبافت...
تشک طبی فنری سفت ضد حساسیت ضد تعرق جنس پارچه گردبافت اسفنج با دانسیته بالا به کارگیری ترکیب خاص فنرهای متصل(بونل) دارای خروجی های هوای متعدد قابلیت ارتجاعی دارای نقش دوزی جامپ دارای پد در هر دو طرف پارچه گردبافت...
تشک طبی فنری سفت ضد حساسیت ضد تعرق جنس پارچه گردبافت اسفنج با دانسیته بالا به کارگیری ترکیب خاص فنرهای متصل(بونل) دارای خروجی های هوای متعدد قابلیت ارتجاعی دارای نقش دوزی جامپ دارای پد در هر دو طرف پارچه گردبافت...
مطالب پیشنهادی
7 نظرات
 • رض**** ********دی

  رض**** ********دی 1401-10-15 پاسخ

  سلام.از کجا بفهمم تشک رویالی که از رامش خواب خریدم اصل هست یا خیر؟
 • ها********

  ها******** 1399-09-19 پاسخ

  سلام ببخشین من گودی کمر. دیسک کمر و جابجایی مهره های کمر دارم .لطفا جهت خرید تشک راهنمایی کنید. وزن 80 کیلو
  • شی**** ** **تک

   شی**** ** **تک 1400-06-13 پاسخ

   سلام. باید از شتک های ارتوپدیک استفاده کنید. برای مشاوره با واحد فروش تماس بگیرید
 • می******

  می****** 1398-11-21 پاسخ

  سلام خسته نباشید یایت مقاله خوبی که نوشتید.
  من چند وقته دار از تشک خوشخواب رویان خواب استفاده می‌کنیم حقیقتا تفاوتی با تشک فوم دار نداره ؟؟‌یعنی تشک فوم دار و تشک خوشخواب یکی هستند؟
  • شی**** ** **تک

   شی**** ** **تک 1399-03-06 پاسخ

   سلام. ما درباره مارک تشک ها صحبت نمی کنیم. ما درباره انواع مختلف تشک ها صحبت می کنیم.
 • می******

  می****** 1398-10-19 پاسخ

  سلام خسته نباشید. از اونجایی که قصد خرید تشک اقساطی یا حالا به صورت نقدی رو داشتم دارم سعی می‌کنم بدونم چه مواردی رو به هنگام خرید باید بررسی کنم تا تشک رویان خواب سالم بخرم؟ من و شوهرم اختالف وزن 15 کیلویی داریم به نظرتون لزومی داره دو تا تشک یک نفره بخریم؟
  • شی**** ** **تک

   شی**** ** **تک 1399-03-06 پاسخ

   سلام. برای اختلاف وزن های زیاد بهتر هست که دوتا تشک تهیه بشه
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود