جستجوی مطالب
مطالب پیشنهادی
قوری دو کاپ طرح لبخند و سیبیل

‎تومان242,250 ‎تومان285,000 ‎−15%
اردو خوری سرامیکی سه خانه طرح برگ انجیری

‎تومان246,500 ‎تومان290,000 ‎−15%

کاربرد آینه در دکوراسیون - چطور از آینه در دکوراسیون منزل استفاده کنیم؟

توسط 6178
پسندیدن0

کاربرد آینه در دکوراسیون داخلی به سال ها قبل که انسان ها از فلزات براق و صیقلی برای دیدن خود استفاده می کردند برمی گردد. توانایی و قدرت بالای آینه  در بازتاب نور و تصاویر، باعث شده که اکثر مردم برای تزیین منزل یا حجم دادن به منطقه ای خاص از دکوراسیون داخلی و یا برای افزایش نور و روشنایی در یک منطقه، از آن استفاده کنند.

اما هنوز هم برخی از افراد به درستی نمی دانند چگونه از آینه در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنند و یا اینکه چه نوع آینه ای برای چه مکانی مناسب¬تر است.
 به همین منظور در این مطلب تصمیم گرفتیم تا شما دوستان عزیر را با کاربرد آینه در دکوراسیون داخلی بیشتر آشنا کنیم. با بکارگیری نکات درج شده می¬توانید فضای منزل یا محیط کار خود را به زیباترین و شکیل ترین نحو ممکن تزیین کنید و از آینه به عنوان یک وسیله دکوراتیو در فضاسازی¬ها بهره گیرید.
امروزه دیگر آینه صرفاً وسیله ای نیست که افراد فقط برای دیدن و برانداز کردن خودشان از آن استفاده کنند بلکه این شیء به تنهایی می¬تواند یک اثر هنری یا تزیینی در یک فضا باشد.

آینه ونیزی

کاربرد آینه های تراش خورده

آینه هایی که با فرم های هندسی مختلف و منظم برش می خورند و سپس توسط دستگاه های مخصوص لبه آن¬ها با ضخامت های مختلف برش می¬خورد، آینه های تراش خورده نامیده می شوند. بعد ازنصب آیه و قرار گرفتن لبه¬ها ی تراش خورده در کنار هم تللألوی زیبایی از نور در آن¬ها دیده می شود. این آینه¬ها با داشتن قیمتی مناسب می¬توانند به عنوان یک پوشش مناسب و شکیل برای انواع دیوار ها انتخاب شوند. از طرفی نصب ساده ی این آینه¬ها باعث می¬شود در هر متراژ یا فضایی قابل اجرا باشند.

این مطلب را از دست ندهید: سیر تا پیاز خرید یک تابلو فرش خوب

کاربرد آینه های ونیزی

از آنجا که آینه های ونیزی بسیار قدیمی هستند از آن ها به عنوان عتیقه نیز یاد می شود. اما امروزه هم هنرمندانی هستند که  دست به ساختن چنین آینه هایی زده اند. معمولاً بر روی آینه های ونیری تراش های ظریفی با نقوش مختلف وجود دارد که سطح شیشه را خراش داده و گاهی هنرمندان با رنگ کردن پشت این نقش ها حال و هوایی جدید را به وجود می آورند. این آینه ها به خاطر ظریف کاری ها و هنرهای دستی کمی گران تر هستند. البته این نکته را به یاد داشته باشید که شما اثر هنری را خریداری می کنید.

استفاده از آینه در اتاق نشیمن

کاربرد آینه های حجمی

معمولا این آینه ها به شکل آویز یا قابل نصب و اجرا در فضاهای مختلف می باشند. شکست های فرمی که به شکل حجمی با آینه کار می شود باعث شکست نور و ایجاد زوایای مختلف می شود که فضا را بسیار مدرن جلوه می دهد.

کاربرد آینه در دکوراسیون داخلی برای بزرگ تر جلو دادن فضا

استفاده از آینه برای بزرگ تر جلو دادن فضا ها یک حرکت فریبنده و زیرکانه می باشد که بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی از آن استفاده می کنند. با استفاده از این تکنیک چنین تصوری می شود که فضا از آنچه که واقعا هست بزرگ تر است.

تزیین دیوار پذیرایی با آینه های دکوراتیو

کاربرد آینه و ایجاد آرامش

با توجه به قوانین فنگ شویی آینه نیز نمادی از آب است که به فضا آرامش، تازگی و گستردگی می دهد. استفاده از آینه در بهبود حالات روانی و آرامش افرادی که در آن محیط زندگی می کنند نقش موثری را ایفا می کند.

استفاده از آینه ی قاب دار یا بدون قاب

آینه های قاب دار بعد بیشتری به فضا می دهند و فضای شما را متفاوت تر جلوه می دهند. پیشنهاد متخصصان ما استفاده از آینه های قاب دار می باشد. می توانید رنگ قاب ها را متناسب و هماهنگ با مبلمان یا  سایر وسایل خود انتخاب کنید.

کاربرد آینه در آشپزخانه

کاربرد آینه  در دکوراسیون آشپزخانه

معمولاً طراحان آشپزخانه سعی بر این دارند تا سینگ ظرف شویی در مقابل پنجره یا قسمتی که بر منظره ی بیرون دید داشته باشد قرار بگیرد، اما گاهی هم امکان ایجاد چنین شرایطی محیا نمی شود. در این شرایط استفاده از آینه می تواند کاری مشابه پنجره را انجام دهد و نور آشپز خانه را بیشتر کند. البته این نکته را به خاطر داشته باشید آینه های آنتیک  بهتر اثر لک ناشی از ذرات آب یا چربی را مخفی می کنند.

این مطلب را از دست ندهید: ساعت دیواری را در چه ارتفاعی نصب کنیم؟

کاربرد آینه در دکوراسیون اتاق نشیمن

از نظر معماری قرار دادن دو آینه روبه روی یکدیگر می تواند بسیار زیبا و هیجان انگیز باشد. خصوصا اگر این دو آینه بزرگ و مساوی یکدیگر انتخاب شوند. اتاق نشیمن فضایی است که شما در آن از دوستان و مهمان های خود پذیرایی می کنید، اگر می خواهید بدون پرداخت هزینه ی گزاف این فضا را بزرگ تر جلو دهید از آینه های عریض و دیوارهای آینه ای استفاده کنید همچنین قرار دادن آینه در فضای نشیمن باعث ایجاد یک حس خوب می شود.

آینه در دیوار اتاق خواب

کاربرد آینه در دکوراسیون اتاق خواب

همواره به این نکته توجه داشته باشید که بهترین محل برای نصب آینه در اتاق خواب دیوار های خالی اطراف تخت است نه  دیوار مقابل تخت خواب. اگر آینه در جای مناسبی نصب شود نور بیشتری هم در اتاق فراهم می کند. می توانید از آینه های زیبا برای پشت آباژرهای خود در روی پا تختی ها استفاده کنید. این کار باعث جلوی بیشتر آباژر شده همچنین نور اتاق را دو برابر می کند.

کاربرد آینه برای زیبایی راهرو های کشیده

انرژی مثبت در راهرو های کشیده به سرعت عبور می کند و این از معایب این راهروها است. خوشبختانه وجود آینه در این راهروها باعث می شود که  از سرعت عبور انرژی های مثبت کاسته شود و این انرژی ها مدت بیشتری در این فضا بمانند.

کاربرد آینه در سرویس بهداشتی

کاربرد آینه در زیبایی سرویس های بهداشتی

معمولاً همه ی افراد در سرویس های بهداشتی خود از آینه استفاده می کنند. اما اینکه چه نوع آینه ای باعث زیبا تر شدن سرویس ها می شود جای تأمل دارد. توصیه ما استفاده از آینه های گرد می باشد. این آینه ها علاوه بر اینکه  سختی کابینت های  چهار گوش سرویس ها را کم می کند، باعث ایجاد زیبایی ملموسی در سرویس ها نیز می شود.

مکان هایی که نصب آینه در آن ها توصیه نمی شود

هرگز آینه های خود را مقابل درب یا پنجره نصب نکنید. زیرا در این صورت نور و انرژی ساطع شده از آن به خودش باز می گردد و در فضاهای داخلی پخش نمی شود. یک راه عالی برای زیاد شدن نور اتاق،  نصب آینه کنار پنجره است.

آینه اتاق خواب

کاربرد آینه برای ایجاد انگیزه

زمانی که انسان ها خودشان را در حال انجام دادن فعالیتی که برایشان ارزشمند است می بینند، دچار انگیزه ی بیشتری می شوند. متخصصین با استفاده از همین نکته، به نصب آینه در ورزشگاه ها روی آورده اند. آینه های نصب شده در باشگاه یا ورزشگاه ها به منظور بیشتر شدن نور یا بزرگ تر جلو دادن فضا نمی باشد، بلکه این آینه ها  برای ایجاد انگیزه ی بیشتر در ورزشکاران در مناطق به خصوصی از ورزشگاه یا باشگاه  نصب می شوند.
کاربرد آینه برای ایجاد نور در فضا:
اگر قسمتی از خانه ی شما تاریک، راکد و بی روح است، از آینه استفاده کنید. انعکاس نور در آینه باعث ایجاد روشنایی و چرخه ی انرژی در این محیط می شود.

این مطلب را از دست ندهید: تزیین دیوار پذیرایی با وسایل ساده

نکته های طلایی برای استفاده از آینه

همواره سعی کنید آینه های خود را تمیز نگه دارید زیرا این تمیزی آینه ها است که باعث زیبایی و انعکاس نور در فضا می شود.
در صورت شکستن و یا ترک خوردن آینه ها آن ها رو سریع تعویض کنید، زیرا از نظر روانشناسی این آینه ها تاثیر خوبی برای شما ندارند.
هنگام انتخاب آینه برای خانه خود هدف اصلی تان را در نظر بگیرید، اگر کارایی آینه مد نظر شماست، مطمئن شوید که دو جنبه ی تزیینی و کارایی را به طور هم زمان داشته باشد و اگر تنها جنبه ی تزیینی آن مد نظر است یک آینه با قابی زیبا و تزئینات  و گاهی کاملا ساده اما شیک چیزی است که باید به دنبال آن باشید.

خرید انواع آینه از شیک و تک

محصولات پیشنهادی
‎تومان420,000
ارسال فوری
آینه دیواری طرح شاخ گوزن مدل فانتزی آینه دیواری جنس قاب پلاستیکی رنگ قهوه ای در سایز بزرگ دارای جای میخ برای نصب روی دیوار
‎تومان410,000
ارسال فوری
آینه فانتزی دیواری جنس قاب PVC (مقاوم در برابر رطوبت) رنگ سفید دارای جای میخ برای نصب روی دیوار قابل شستشو قابل استفاده برای دکوراسیون داخلی قابل استفاده برای حمام و دستشویی
‎تومان560,000
ارسال فوری
آینه فانتزی دیواری جنس قاب PVC (مقاوم در برابر رطوبت) رنگ سفید دارای جای میخ برای نصب روی دیوار قابل شستشو قابل استفاده برای دکوراسیون داخلی قابل استفاده برای حمام و دستشویی
‎تومان390,000
ارسال فوری
آینه فانتزی دیواری جنس قاب پلاستیکی رنگ سفید شامل سه عدد آینه شکل گرد مطابق با تصویر دارای جای میخ برای نصب روی دیوار
‎تومان350,000
ارسال فوری
آینه دیواری شیک جنس قاب پلاستیکی رنگ قهوه ای سوخته در سایز بزرگ دارای جای میخ برای نصب روی دیوار مناسب برای دیزاین راهرو و سرویس بهداشتی
مطالب پیشنهادی
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود