جستجوی مطالب
مطالب پیشنهادی
قوری دو کاپ طرح لبخند و سیبیل

‎تومان242,250 ‎تومان285,000 ‎−15%
اردو خوری سرامیکی سه خانه طرح برگ انجیری

‎تومان246,500 ‎تومان290,000 ‎−15%

جای مناسب جاکفشی در خانه کجاست؟

توسط 27658
پسندیدن0

با توجه به کمبود فضا در آپارتمان های امروزی، گاهی پیدا کردن جای مناسب جاکفشی به یک معضل تبدیل می شود تا حدی که ممکن است فرد از خرید آن منصرف شده و کاملاً قید آن را بزند. در چنین شرایطی فرد می ماند و کوهی از کفش های جورواجور که جایی مناسبی برای قرار دادن آن ها ندارد. حال باید چه کنیم ؟ چگونه باید کفش هایمان را سرو سامان بدهیم و یا اینکه چگونه جای مناسبی برای جاکفشی پیدا کنیم؟

نگران نباشید، اعضای تیم شیک و تک اینجا هستند تا بهترین پاسخ های کارشناسی شده را برای پرسش های شما در مورد جای مناسب جاکفشی در خانه های مختلف با طرح و نقشه و متراژهای گوناگون عنوان کنند. برای یافتن بهترین ایده ها در این زمینه این مطلب را تا انتها بخوانید.

 جای جاکفشی در خانه

جا کفشی را کجا بگذاریم ؟

کفش ها تنها یک پوشش نیستند، بلکه بخشی از زبان بدن شما هستند، زیرا راه رفتن و نحوه حرکت شما کاملًا تحت تأثیر کفش های شماست، بنابراین مراقبت و انتخاب یک جای مناسب برای آنها جزء اصلی ترین وظایف شما محسوب می شود.

جاکفشی ها بهترین مکان برای ذخیره سازی و مراقبت از کفش ها هستند، اما اینکه در خانه های فعلی جاکفشی را کجا بگذاریم یک دغدغه ذهنی برای بسیاری از افراد است. برخی از افراد با فقدان فضا برای قرار دادن جاکفشی روبرو هستند و برخی نمی توانند بین چند مکان، مناسب ترین گزینه را برای قرار دادن جاکفشی انتخاب کند.

معمولاً ورودی خانه بهترین مکان برای قرارگیری جاکفشی است، اما در صورتی که فضای کافی برای آن وجود داشته باشد! وجود جا کفشی در ابتدای ورودی خانه باعث جلوگیری از شلختگی و بی نظمی می شود و جلوه ای زیبایی به خانه می دهد. حتی استفاده از جاکفشی هایی که علاوه بر کفش، قابلیت نگهداری از لباس، کیف ، چتر و ... را هم دارند، زیبایی و کارایی این منطقه را افزایش می دهند.

اما در برخی از خانه ها به دلیل ضعف در سیستم نقشه کشی و یا کمبود فضای کافی، اساساً فضایی به نام ورودی وجود ندارد، برای پیدا کردن جای مناسب جاکفشی در این خانه ها شما مجبورید، به دنبال ایده های خاص تری باشید. برای چنین خانه هایی در صورت مناسب بودن موقعیت به لحاظ نقشه و وسعت می توانید یک جاکفشی زیبا، خاص و مناسب انتخاب کنید، در غیر این صورت قرار دادن جاکفشی در بیرون از خانه پیشنهاد می شود.

 جاکفشی آپارتمانی با کفش

اگر پیدا کردن جای مناسب جاکفشی برایتان سخت است، یا اینکه جزء آن دسته از افراد هستید که می خواهند ایده های منحصر به فردی داشته باشند، به جای خرید یک جا کفشی و قرار دادن آن در منطقه ای از خانه، دیوارمناسبی در قسمت ورودی انتخاب کرده و از یک دیزاینر ماهر بخواهید بر روی آن یک جاکفشی طراحی کند. در این صورت شما می توانید یک جاکفشی اریب، نیم دایره و یا ... داشته باشید.

فضاهای پرت ورودی یا ناهماهنگی های دیوار در این مناطق را دست کم نگیرید. هر چند خرید یک جاکفشی مناسب برای این نواحی کمی سخت به نظر می رسد، اما طراحی و سفارش ساخت جاکفشی مناسب برای این مناطق بسیار زیبا و کاربردی است. در صورتی که عرض عقب رفتگی یا فضای پرت شما کم است می توانید جاکفشیِ طراحی کنید که کفش ها به پهلو در آن قرار بگیرند.

جاکفشی هایی که کفش ها به صورت مورب در آن قرار می گیرند، گزینه مناسب دیگری برای ورودی های باریک هستند. این جاکفشی ها علاوه بر کاربردی کردن فضا در رفت و آمد هم مشکلی ایجاد نمی کنند.

جاکفشی تو دیواری برای نقاط پرت

جاکفشی برای نقاط پرت

ممکن است عمق فضای پرت ورودی یکسان نباشید، یا اینکه باز شدن در ورودی قرار دادن جاکفشی در این منطقه را مشکل کرده است. در چنین شرایطی جا کفشی را کجا بگذاریم ؟

خوشبختانه باز هم هیچ جایی برای نگرانی وجود ندارد، طراحی یک جاکفشی با عمق متغییر ( عمق کم از سمت در ورودی و بیشتر شدن عمق در سمت داخلی خانه ) نه تنها ایده ای بکر و خاص، برای استفاده بهینه از فضاست، بلکه باعث خلق یک دکوراسیون منحصر به فرد در منطقه ورودی شما هم می شود. برای چیدمان کفش در چنین جاکفشی هایی بهتر است کفش های کوچک کودکان را در قسمت کم عمق و کفش های بزرگ تر را در قسمت های پر عمق قرار دهید. یا اینکه در قسمت های کم عمق کفش های خود را به صورت عرضی بگذارید.

محل قرارگیری جاکفشی در خانه

آپارتمان های متحدالشکل!

اگر تحت هر شرایطی جای مناسب جاکفشی داخل خانه وجود نداشت، جاکفشی را کجا بگذاریم ؟

قرار دادن جاکفشی در خارج از خانه یا در قسمت پاگرد خانه های آپارتمانی نوعی تجاوز به حقوق همسایگان می باشد. اما در صورتی که به هیچ وجه داخل خانه جای مناسب جاکفشی وجود نداشت چاره ای جز این کار نیست، زیرا رها شدن کفش ها و به هم ریختگی آن ها جلوی در ورودی نه تنها باعث نازیبا شدن این منطقه بلکه باعث ایجاد یک جنجال خانوادگی می شود.

در چنین شرایطی بهترین کار خرید جاکفشی های هماهنگ برای تمامی ساکنین یا ساکنین هم جوار در یک طبقه می باشد. در این صورت وجود جاکفشی های هم شکل و هم رنگ باعث بالا رفتن جذابیت و شأن ساختمان هم خواهد شد.

جاکفشی در بیرون از خانه

نظر علم فنگ شویی درباره جای مناسب جاکفشی

از نظر علم فنگ شویی جای مناسب جاکفشی قسمت های غرب و جنوب غربی خانه است و قرار دادن جاکفشی در قسمت های شرق، شمال و شمال شرقی به هیج وجه توصیه نمی شود. چنانچه ورودی خانه شما در شمال یا شرق است، بهتر است جاکفشی را در نزدیکی این منطقه قرار ندهید و اگر این کار امکان پذیر نیست، آن را خارج از خانه قرار دهید.

چنانچه ورودی خانه شما کوچک است جاکفشی را در ورودی قرار ندهید زیرا ورودی دروازه ایست برای ایجاد رفاه و حس خوب در لحظات اولیه ورود مهمان و میزبان.

چنانچه فضای بسیار کمی در خانه دارید باز هم سعی نکنید جاکفشی را در اتاق خواب نگه دارید. گاهی اوقات انرژی منفی ناشی از کفش ها می تواند بسیار شدید باشد.

قرار دادن جاکفشی درآشپزخانه یا محلی نزدیک به آن نهایتاً به ضعف سلامت افراد خانه منتهی می شود و بازتاب نازیبایی در دکوراسیون داخلی منزل شما ایجاد می کند.

قرار دادن جاکفشی در فضاهای باز و بدون سایه بان باعث کم شدن عمر آن می شود. زیرا تابش نورخورشید و رسیدن رطوبت و نم و یا بدتر از آن بارش برف و باران بر روی آن هر نوع جاکفشی " ام دی اف، چوبی، پلاستیکی و حتی فلزی " را تحت تأثیر قرار می دهد.

محل جاکفشی در خانه های آپارتمانی به همراه تزیین

نکات ظریف اما مهم برای انتخاب جاکفشی

بهتر است از جاکفشی های درب دار استفاده کنید، زیرا زمانی که کفش های خود را در قفسه و یا جاکفشی های بدون درب قرار می دهید، جریان هوا در اطراف آنها گرد و غبار ریز را بر روی کفش های شما می نشاند و از طرفی دیگر بوی نامطبوع کفش را در محیط پخش می کند.

همچنین جاکفشی های درب دار باعث پنهان ماندن، چیدمان نامرتب برخی از کفش ها و یا شکل و شمائل کثیف و به هم ریخته گونه دیگر از آن ها می شود همچنین دکور زیباتری را برای دکوراسیون شما به وجود می آورد.

امروزه انواع جاکفشی ها در طرح، رنگ و سبک های مختلف ساخته می شود، حین خرید بهتر است گزینه ای را انتخاب کنید که از نظر رنگ و سبک هماهنگی لازم با سایر عناصر و المان های دکوراسیون شما را داشته باشد.

اگر قصد خرید یک جاکفشی زیبا و مناسب را دارید می توانید به ویترین کالاهای شیک و تک مراجعه کرده و در قسمت جاکفشیانواع و اقسام جاکفشی های لوکس و مدرن را مشاهده و مناسب ترین آن ها را برای دکوراسیون خود انتخاب کنید.

خرید جاکفشی از شیک و تک

محصولات پیشنهادی
‎تومان13,991,600
کالای ساختنی
جا کفشی چوبی جنس چوب نراد روسی مقاوم سبک طراحی ساده و مدرن دارای یک کمد دو درب 4 طبقه دارای ریل آرام بند دارای یک سال گارانتی درجه تیرگی و روشنی قهوه ای به انتخاب مشتری قابل سفارش می باشد
‎تومان16,574,600
کالای ساختنی
جا کفشی چوبی جنس چوب نراد روسی مقاوم سبک طراحی ساده و مدرن دارای دو کمد مجزا دارای یک کمد دو درب دارای ریل آرام بند دارای کمد مخصوص واکس و وسایل جانبی دارای یک سال گارانتی درجه تیرگی و روشنی قهوه ای به انتخاب...
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
جاکفشی دارای دو درب دارای یک کشو جنس چوب و ام دی اف اشغال فضای کم دارای طراحی ساده برند اخوان دارای گارانتی زمان ساخت تا 20 روز کاری
‎تومان5,460,000
کالای ساختنی
جاکفشی معرق کاری شده جنس پارچه نشیمن : پارچه مخمل جنس ترکیبی از چوب و ام دی اف رنگ فندقی دارای 2 کشو و 2 درب برند اخوان طراحی زیبا دارای گارانتی
محصول موجود نمی باشد
‎تومان0
جا کفشی چوبی جنس چوب نراد روسی مقاوم سبک طراحی ساده و مدرن دارای دو کمد دارای یک کمد دو درب و یک کمد تک درب دارای ریل آرام بند دارای کمد مخصوص واکس و وسایل جانبی دارای یک سال گارانتی درجه تیرگی و روشنی قهوه ای...
مطالب پیشنهادی
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود