جستجوی مطالب
مطالب پیشنهادی

میز ناهار خوری چوبی بخرم یا ام دی اف؟!

توسط 12179
پسندیدن0

سرگردانی در مورد انتخاب میز ناهار خوری چوبی یا ام دی اف موضوع جدیدی نیست، اما هنوز هم بسیاری از مردم اطلاعات کامل و دقیقی در این مورد ندارند، تا حین انتخاب و خرید با دیدی باز پیش رفته و با توجه به اطلاعات درست و سنجش موقعیت متناسب با آن بهترین گزینه را انتخاب کنند.در بازار هم هر کسی از جنس تولیدی خود تعریف کرده و معمولاًً مشتری که اطلاعات درست و کاملی  نداشته باشد در انتخاب دچار مشکل می شود.

به همین خاطر شیک و تک بر آن شده، تا در این مطلب در مورد ام دی اف بهتر است یا چوب بحث کرده و تمامی مزایا و معایب میز ناهار خوری چوبی و ام دی اف را عنوان کند. خبر خوب این است که  با خواندن این مقاله نه تنها می توانید بهترین انتخاب را در مورد خرید میز ناهار خوری داشته باشید بلکه از این پس در مورد انتخاب سرویس خواب، کمد، جاکفشی، کابینت و کلیه وسایل چوبی یا ام دی اف دچار تردید نخواهید شد.

میز ناهارخوری ام دی اف

ام دی اف بهتر است یا چوب 

ام دی اف واژه ای است که در دو دهه اخیر وارد لغتنامه ما شده، ولی جایگاه بسیار ویژه و بزرگی را به خود اختصاص داده تا حدی که تمامی ما و حتی کودکان مان با واژه "ام دی اف" و لوازم ساخته شده با آن آشنا هستیم، اما چوب واژه کهنسالی است و وسایل ساخته شده از آن قرن هاست که در جریان زندگی ما حضور داشته است. با این وجود هنوز هم بسیاری از افراد به درستی نمی دانند ام دی اف بهتر است یا چوب و تفاوت این دو را نمی شناسند.

این مطلب را از دست ندهید: میز ناهار خوری تاشو آری یا خیر؟

مصنوعات چوبی از ساقه درختان گردو، بلوط، راش و ... تهیه می شوند، اما با توجه به رشد روز افزود استفاده از محصولات چوبی و کم شدن درختان برای پاسخ گویی به این نیاز، ام دی اف وارد بازار شد. در ابتدا ام دی اف از چوب نرم درخت کاج تولید می شد، اما امروزه از ساقه برنج، نی شکر، غلات، چوب ریزه ها، کاغذ های غیر قابل مصرف و ... تولید می شود، به طوری که این مواد با رزین مخلوط و در دمای بسیار بالا پرس می شوند.

بارزترین قابلیت چوب، انعطاف و شکل پذیری آن است، این قابلیت امکان خلق طرح های بسیار زیبا و خاصی مانند معرق، منبت و ... را بر روی آن ممکن ساخته و وسایل ساخته شده از چوب را به عنوان عناصری لوکس معرفی می کند.

میز ناهارخوری چوبی

 از طرفی هم مصنوعات چوبی لاجرم رنگ آمیزی می شوند، به همین خاطر هزینه ها و دشوای هایی را جهت محافظت از سطح آنها باید متحمل شد. و چنانچه در فرایند رنگ آمیزی فرد مربوطه، تخصص کافی برای این کار را نداشته باشد و یا از رنگ با کیفیت پایین استفاده کند، بعد از گذشت مدتی رنگ قسمت های مربوط به مفاصل و اتصالات به صورت لایه لایه خورد یا بلند می شود. اینها تماما بیانگر این موضوع است که کار کردن با چوب و ساخت وسایل با آن نیاز به ابزارهای ویژه و افراد متخصص و در نتیجه هزینه بیشتری دارد.

این مطلب را از دست ندهید: میز ناهار خوری گرد یا مربع؟

ام دی اف دارای سطوح لعابی یا لامینت است و نیازی به رنگ آمیزی ندارد، همنین در برابر پوسیدگی، رطوبت و خوردگی توسط حشراتی مانند موریانه مقاوم است. از آنجایی که غالب برش های انجام شده بر روی صفحات ام دی اف به صورت خط صاف و زاویه 90 درجه است، کار کردن با دستگاه و ایجاد برش و کلاف کردن نیاز به تخصص کمتری داشته و یک فرد در زمان کوتاه تری به این حد از تخصص می رسد و تمامی این موارد باعث شده تا هزینه ساخت و تحویل وسایل ام دی افی ارزان تر باشد.

مزایا و معایب چوب و ام دی اف

اگر ابتدا می خواهید مزایا و معایب مصنوعات چوبی را بسنجید، عمر بالا، رنگ شدن کامل، کیفیت عالی، زیبایی فوق العاده از مزایای و هزینه بالا و مقاومت کم آن در برابر رطوبت از معایب آن به شمار می رود.

مزایا و معایب ام دی اف هم از این قرار هستند. گرچه ام دی اف از مشتقات چوبی به حساب می آید اما نسبت به چوب مقاومت بالاتری در برابر رطوبت دارد.( مخصوصاً ام دی اف که با روکش  PVC روکش شده باشد). اما هیچ گاه طرح هایی که روی چوب قابل اجرا است بر روی ام دی اف اجرا نمی شود و همین عامل باعث هزینه کمتر آن نسبت به چوب شده است.

این مطلب را از دست ندهید: در انتخاب درست ابعاد درست میز ناهار خوری مرتکب اشتباه نشوید!

تفاوت دیگر بین ام دی اف و چوب در مورد تنوع و استحکام آن هاست. مصنوعات چوبی دارای تنوع بیشتر و استقامت بالاتری نسبت به ام دی اف هستند.

همان طور که گفته شد، تخته های ام دی اف در مقایسه با چوب طبیعی مقاومت کمتری دارند و باید توجه داشت که درموقعیت هایی که بار زیادی به آن تحمیل می شود استفاده نگردد.

همچنین صفحات ام دی اف در نگهداری میخ ها و پیچ ها مقاومت کمتری نسبت به چوب طبیعی دارند، بنابراین اگر می خواهید قطعه ای از وسیله ای را دائماً جابه جا کنید بهتر است از تخته های چوبی استفاده شود.

سرویس ناهارخوری چوبی به همراه صندلی

میز ناهارخوری چوبی یا ام دی اف

در دنیای امروز میز ناهارخوری به عنوان یک عنصر جدایی ناپذیر از دکوراسیون داخلی محسوب می شود، اما چیزی که باعث جلوه گری و درخشش آن در دکور خانه می شود انتخاب درست آن از نظر جنس، رنگ، طرح و ... است. برای اینکه  بین خرید میز ناهارخوری چوبی یا ام دی اف بهترین انتخاب را داشته باشید باید به نکات زیر توجه کنید:

عناصر چوبی هم مانند سایر وسایل انواع متفاوتی دارند. سرویس ناهار خوری که از چوب های طبیعی ساخته می شود، معمولاً سطحی نرم و بافتی طبیعی دارد که زیبایی آن را افزایش می دهد. سرویس ناهار خوری از چوب های بازیافتی که جدیداً در دکوراسیون داخلی مد شده اند به عنوان یک اکسسوری فوق العاده گرم و نوستالژیک در دکوراسیون داخلی خود نمایی می کنند، تنها نکته منفی این چوب ها سطح نا صاف آن هاست. میز ناهار خوری های ساخته شده از ام دی اف که چندان هم در رده چوب قرار نمی گیرد اما در دسترس تر هستند. نکته مثبت ام دی اف قیمت پایین و کارایی خوب آن هاست اما از نظر ظاهری هیچ گاه نمی تواند با مدل های چوبی هم بررقابت کنند.

سرویس ناهای خوری تمام چوب

ست کردن وسایل و ایجاد هارمونی بین آنها از بزرگترین و مهم ترین هنرهای یک دکوراتور حرفه ای محسوب می شود. در این میان ست کردن سرویس ناهار خوری با مبلمان و حتی والن پرده از اهمیت زیادی برخوردار است. معمولاً میز ناهارخوری چوبی به راحتی این امکان را فراهم می کند.

گرچه چوب بسیار مقاوم است اما در برابر رطوبت و آب اینگونه نیست، بنابراین قرار دادن میز ناهارخوری چوبی در آشپزخانه ای که زیاد با آب سرو کار دارد، کار چندان مناسبی نیست. معمولاً سرویس ناهارخوری چوبی در اتاق ناهار خوری، نشیمن یا گوشه  مناسبی از پذیرایی قرار می گیرد.

این مطلب را از دست ندهید: روی میز ناهار خوری چی بزاریم؟

قدمت چوب در ساخت عناصر تزئینی و دکوری از قرن ها پیش تا کنون گواه بر این است که مصنوعات چوبی هیچ گاه کهنه و قدیمی نشده و با هر دکوراسیون و چیدمانی هماهنگ می شوند. همچنین با وجود راه یابی و رقابت نمونه های بسیاری از عناصر تزیینی با جنس های متفاوت هنوز هم چوب مقام اول در زیبایی، استقامت و کارایی را حفظ کرده است.

میز ناهارخوری چوبی بهترین گزینه برای دکورهای لوکس و کلاسیک و مدرن و سرویس ناهار خوری ام دی اف گزینه مناسبی برای دکورهای مینیمالیستی، اسپرت و فانتزی محسوب می شود.

استفاده از یک میز ناهارخوری ام دی اف در یک دکوراسیون لوکس و کلاسیک جلوه زیبایی نخواهد داشت، اما خرید میز ناهارخوری چوبی کم کار و روشن ( متناسب با رنگ غالب در دکوراسیون) نه تنها جلوه یک دکوراسیون مدرن را زیر سوال نمی برد بلکه باعث ایجاد یک الگوی بسیار زیبا در این دکوراسیون می شود.

سرویس ناهار خوری مدرن و شیک

اگر می‌خواهید میزی داشته باشید که سال‌های سال در مهمانی‌ها شما را همراهی کند ، میزهای ساخته‌شده از چوب سخت مثل چوب ماهون، گردو، افرا، بلوط و ساج را تهیه کنید.

چنانچه از نظر هزینه مشکلی ندارید و زیبایی و جلوه دکوراسیون داخلی برایتان بسیار پر اهمیت است، میز ناهارخوری چوبی بهترین و مناسب ترین گزینه برای استفاده و دکور کردن منزل شما است.

چنانچه قصد خرید یک میز ناهارخوری زیبا و مناسب را دارید، می توانید با سر زدن به ویترین کالاهای شیک و تک در قسمت میز ناهار خوری با انواع و اقسام شکیل ترین میزهای ناهار خوری اعم از میز ناهار خوری تاشو، سرویس ناهار خوری ام دی اف ، میز ناهار خوری چوبی در سایزها و رنگ های مختلف و .. آشنا و مناسب ترین آن ها را برای دکوراسیون خود انتخاب کنید.

خرید میز ناهارخوری دو نفره تا 10 نفره

محصولات پیشنهادی
(0)
‎تومان3,164,000
کالای ساختنی
میز چوبی جنس چوب نراد روسی با بافت طبیعی چوبی قابل تعمیر تحویل حداکثر 20 روز بعد از سفارش برند عاج دارای گارانتی محکم و با دوام طراحی شده توسط استادان طراحی دکوراسیون داخلی مناسب فضای باز و داخل منزل مناسب...
(0)
‎تومان5,880,000
کالای ساختنی
میز چوبی کشودار جنس چوب نراد روسی با بافت طبیعی چوبی قابل تعمیر تحویل حداکثر 20 روز بعد از سفارش برند عاج دارای گارانتی محکم و با دوام طراحی شده توسط استادان طراحی دکوراسیون داخلی مناسب فضای باز و داخل منزل مناسب...
(1)
‎تومان4,977,000
کالای ساختنی
میز چوبی جنس چوب نراد روسی با بافت طبیعی چوبی قابل تعمیر تحویل حداکثر 20 روز بعد از سفارش برند عاج دارای گارانتی محکم و با دوام طراحی شده توسط استادان طراحی دکوراسیون داخلی مناسب فضای باز و داخل منزل مناسب کافی شاپ...
(0)
میز ناهارخوری 10 نفره جنس پایه MDF و روکش بلوط و کاج جنس صفحه MDF و روکش طبیعی چوب بلوط و کاج استفاده از ام دی اف 25 و 16 میلی متر ساخت ایران زیبا و با استحکام طراحی ساده دارای یک سال گارانتی شرکت تولیکا
مطالب پیشنهادی
2 نظرات
 • ار********

  ار******** 1398-11-22 پاسخ

  با سلام
  متاسفانه همونطوری که گفتین مشتری چون‌اطلاعاتی درباره ی چوب و ام دی اف نداره و بسته به توان خربد سراغ ام دی اف میره و غافل از اینکه بعد مدتی مجبور به تعویض میشه ولی محصولات چوبی چنین نیستن و بمرور زمان که رنگ و محل اتصلات لایه میشن امکان رنگ خوردن دوباره رو دارن و با رنگ خوردن و تعویض پارچه و یا قسمت پوسیده که در جریان رطوبت ایجاد میشه رو داراست
  من خودم به شخصه مشتری هام رو توجیح میکنم که جنس چوبی از جنس ام دی اف شیک تر ، مقاوم تر و دارای کیفیت بالاییست ولی متاسفانه با هر توضیحی فکر میکنن اف دی اف دوامش بالاست ولی غافل از اینکه اگر رطوبتی به داخل ام دی اف درز پیدا کنه دیگه قابل تعمیر نیست.
  موفق باشین
  • شی**** ** **تک

   شی**** ** **تک 1399-03-06 پاسخ

   ممنون از توضیحات مفیدتون
نظرتان را درج کنید
پاسخ دهید

فهرست محصولات

تنظیمات

برای استفاده از لیست علاقه مندی ها به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری ایجاد کنید تا کالاهای مورد پسندتان را از دست ندهید

ورود